Машки фризури/интересни фризурчиња !!

П

Пепси_

Гостин
За ваква фризура треба да имаш фаца т.е не може на секој да му стое убаво 1 фризура требе да си ја погоде... на пр јас имам високо чело и носам кратка коса ама си имам шишки кои многу ме нервираат а никако не можам да ја наежам и за тоа рандом кратко и ај пријатно пери носи....
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Боби[Мкд];3889650 напиша:


Целам кон нешто вакво зимава. :D

Не сум далеку...
Не бе, ич не си далеку :pos2:

Инаку, ова отсекогаш сакам:

 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Скоро иста фризура имам како овој ,и мојата е скроз црна коса а не шатирана како овој
 
A

Auditore

Гостин

Ставав порано како фриз носам, сличен беше на овој само има неколку измени, овој е некако "покласичен".
Пробав исто така и на 3ка да носам цело време, ама поубаво ми е ко на сликава, и бтв сликава секогаш ја носам во мобилан и кога ме праша како да шиша само ќе ја покажам.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Разгледајтеги дечкиве од даснка се , и не, не се педери :) многу добри фризурчиња прават туторијали за секој вкус !
п.с. тие фризурите шо ги редите уназад мн се фанси, и не секој има фаца за секаква фризура, стилот на косата мора да одговара на контурите фацата и телото, така да ако пробувате секоја од нив ке излгедате претарно ретардирано ! голем поздрав
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Јас имам ваква фризура, веќе 3 години ја носам истата... и сите ми велат дека супер ми стои. :salut:

 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
кратка, едноставна

 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406

Ова некако ми е добра инаку ме интересира прават ли флизури на бербер?
Ако прават да му ја однесам сликата да ми направи иста флизура, слична фаца имам ко овој :)
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109

Ова некако ми е добра инаку ме интересира прават ли флизури на бербер?
Ако прават да му ја однесам сликата да ми направи иста флизура, слична фаца имам ко овој :)
Прават се сеа брат само уште глави да монтираат :pos: .... ништо лично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom