Машински Факултет

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Да така се пишува


Во горниот сдреден дел ке пишеш ДО ДЕКАНАТОТ НА МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ

под него пишуваш: се моли горенаведениот наслов да ми одобри презапишување на тој и тој смер од тој смер, поради ( причина пишуваш ако сакаш, ама не мораш) на пр поголема заинтересираност.
Доле во левиот агол го пишуваш датумот на молбата , а во десниот агол име презиме и број на индекс.

Така се пишува молба, во 2-3 реда.Толку
Ако сакаш ке ти пишам на лист и ке ти пратам слика, ама не е ништо комплицирано.
Пиши си со пенкало.
Завршив ја однесов денес , сепак фала :)
 
Член од
29 јуни 2015
Мислења
10
Поени од реакции
0
Дечки де некој нека ми каже дали ако изберам италјански за во прв семестар почнувам да учам од нула или не?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Дечки де некој нека ми каже дали ако изберам италјански за во прв семестар почнувам да учам од нула или не?
da
ako odberes angliski ke ucis postrucno za ispit, a italjanski ke pees pesnicki i ke ucis iminja na shpageti
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Ми оди англискиот да не речам го владеам ама некако ми се гледа како многу глупости дека ќе треба да учам на памет што не ми се свиѓа. Ова повеќе му иде како да учам машински материјали на англиски.

Планирам да го сменам англиски и да земам италијански, што викате?
 
Член од
27 мај 2015
Мислења
44
Поени од реакции
3
Ми оди англискиот да не речам го владеам ама некако ми се гледа како многу глупости дека ќе треба да учам на памет што не ми се свиѓа. Ова повеќе му иде како да учам машински материјали на англиски.

Планирам да го сменам англиски и да земам италијански, што викате?
Ne mrdaj, dobar si na ang.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Баш не, ако не ти иде англисли тргни се.
На германски и италијански се учи основа ,за 10 секунди на студентска служба ќе ти сменат
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Decki na fizicko zadolzitelno li mora da se ide
Јас лани ниеднаш не отидов и не ми напраија проблем, а глумеа нешто лудило немало семестар да ми заверат и слично. Прашај си на студентска, може има промени годинава.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
27
Поени од реакции
0
Може некој да ми каже пасворд од WiFi мрежите на факс зошто eduroam не работи за тие од ФИНКИ?
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Да не знаете некој професор што спрема по предеметот Системи и управување?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Едно прашање. Дали статика даваат посложени задачи од тие што се работат на вежби ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom