Машински Факултет

Член од
11 август 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, се запишувам годинава на машински па сакав да прашам за некој совет. Се двоумам помеѓу Енегетика и Екологија и Термичко Инженерство, ако може некое мислење или мала споредба. ;) секој коментар е добредојден :)
 
Член од
9 август 2011
Мислења
423
Поени од реакции
1.138
Дечки да не е некој во тек зашто не функционира страната за електронско упишување ?
 
Член од
12 август 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Zdravo sakam da zapisam masinski i se mislam koj smer imam okolu 70 poeni. Ako moze mislenje
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
29
Поени од реакции
18
А од колку саат утре почнува уписот , знае ли некој?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.162
Поени од реакции
9.003
Здраво дечки, се запишувам годинава на машински па сакав да прашам за некој совет. Се двоумам помеѓу Енегетика и Екологија и Термичко Инженерство, ако може некое мислење или мала споредба. ;) секој коментар е добредојден :)
Доста се слични смеровите и имаат голем број заеднички предмети. Заедничко им е термоенергетика -термоцентрали, системи за греење и работи од општо машинство кои се учат на сите смерови. Разликата е, на енергетика освен термо, се изучува и хидроенергетика, обновливи енергетски извори, видови горива, а на термичко се учат системи за ладење, компресори, технички гасови, и др.
 
Член од
27 мај 2015
Мислења
44
Поени од реакции
3
Дечки да не е некој во тек зашто не функционира страната за електронско упишување ?
https://www.upisi.ukim.mk/Account/Login.aspx?ReturnUrl=/ probaj na ovoj link[DOUBLEPOST=1439472913][/DOUBLEPOST]
Prvo elektronski li treba ili kako?
Apliciraj elektronski od doma, pa koga ke gi dostavis dokumentite ke razgledaat se tie i jas apliciram![DOUBLEPOST=1439473409][/DOUBLEPOST]Drugari vie denses sto se prijavuvavte univerzitetska prijava od kade kupivte?
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.430
Поени од реакции
7.850
После колку недели предавања има колоквиумска недела, кој месец се вообичаено (кол. недели) во зимски и летен семестар ?
И од кога до кога е испитна сесија на машински? во јануари и септември ..
Фала однапред.
 
Член од
30 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се бруцоши прачуваат, има ли некој од трета-четврта година на машински? Совет за изборен во трети семестар помеѓу Производни системи и Техники на спојување?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Се бруцоши прачуваат, има ли некој од трета-четврта година на машински? Совет за изборен во трети семестар помеѓу Производни системи и Техники на спојување?
tehniki na spojuvanje definitivno
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Zdravo,student sum na masinski fakultet i baram stan da ne patuvam od Kumanovo,Dali nekoj ima potreba od cimer ili poznava nokogo sto bara cimer.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
Ме интересира дали има некој доставувано молба до деканот за презапишување на друг смер , затоа што кога прашав за образец у служба ми рекоа на обично ливче да напишам нели е глупо така?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.162
Поени од реакции
9.003
Ме интересира дали има некој доставувано молба до деканот за презапишување на друг смер , затоа што кога прашав за образец у служба ми рекоа на обично ливче да напишам нели е глупо така?
Glupo e, ama taka e. Cista formalnost e toa, kolku da ima nesto. Taka mi pobaraa mene koga sakav da se isselam od studentski i za dr raboti. Barem poagilni se na masinski, brzo se sreduvaat tie raboti.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Ме интересира дали има некој доставувано молба до деканот за презапишување на друг смер , затоа што кога прашав за образец у служба ми рекоа на обично ливче да напишам нели е глупо така?
Да така се пишува


Во горниот сдреден дел ке пишеш ДО ДЕКАНАТОТ НА МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ

под него пишуваш: се моли горенаведениот наслов да ми одобри презапишување на тој и тој смер од тој смер, поради ( причина пишуваш ако сакаш, ама не мораш) на пр поголема заинтересираност.
Доле во левиот агол го пишуваш датумот на молбата , а во десниот агол име презиме и број на индекс.

Така се пишува молба, во 2-3 реда.Толку
Ако сакаш ке ти пишам на лист и ке ти пратам слика, ама не е ништо комплицирано.
Пиши си со пенкало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom