Машини за перење

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
А некоја замена за омекнувач или не мора воопшто?
Користи Первол за црни алишта......... јас не верував, ама од кога почнавме да го користиме црните алишта ем си ја држат јаката црна боја, ем бели флеки нема :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Користи Первол за црни алишта......... јас не верував, ама од кога почнавме да го користиме црните алишта ем си ја држат јаката црна боја, ем бели флеки нема :)
Ќе пробам, па ќе ви кажам резултати :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дали некој има искуство со Фаворит?
Досега не сум користел Фаворит......, но од тие што користеле Фаворит имам чуено дека се задоволни.
Мене ако ме прашуваш земи си Индесит..... другар ми ја има веќе 14 години и е презадоволен...... и јас земав Индесит и можам да кажам дека сум задоволен :)


Ќе пробам, па ќе ви кажам резултати :)
Што направи? Има ли резултати? :)
 

Sale77

Доктор
Член од
30 декември 2005
Мислења
67
Поени од реакции
55
Ондак имаш проблем со плавење на алиштата.
Машината не ти ги плави добро, или пак ставаш премногу прашак.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Да само со Первол и тоа во мала количина ставам, да не речам ич.:unsure:
Епа или машината не ти плави добро или ставаш мала количина од Перволот :)
 

Sale77

Доктор
Член од
30 декември 2005
Мислења
67
Поени од реакции
55
А може да има и многу алишта па машината да нема капацитет да ги исплави. Ако ни ова не помогне, дефинитивно е проблем во машината.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
давајте некој коментар за машинава...

http://www.technomarket.com.mk/products/09125060/panasonic-na-107vc4wgn

Панасоник прави батерии и камери
Не знам како ти е тебе али јас немам доверба во производи од познати марки кои немаат врска со историјата на фирмата, поконкретно, денес во овие корпорациски времиња, под една марка ќе најдеш и пиштоли и коли и фрижидери и телевизори. Јас верувам во традиционален квалитет, производи кои фирмата ги прави од почеток, па има свои развојни оделенија, инженери кои децении работат на таа проблематика. Ова ми личи како да купиле некаде некој погон за машини за перење и под своја лепенка ги продаваат или земаат готови без марка и му ставаат своја. Можеби грешам , но јас лично би се одлучил за некоја стара добра машиноперачка фирма (Инденсит, Вирпул, Бош...)
Исто ко што не би зел кола “Сони“, телевизор “Шевролет“ и шпоре “Канон“
 
Z

zlaki

Гостин
Панасоник прави батерии и камери
Не знам како ти е тебе али јас немам доверба во производи од познати марки кои немаат врска со историјата на фирмата, поконкретно, денес во овие корпорациски времиња, под една марка ќе најдеш и пиштоли и коли и фрижидери и телевизори. Јас верувам во традиционален квалитет, производи кои фирмата ги прави од почеток, па има свои развојни оделенија, инженери кои децении работат на таа проблематика. Ова ми личи како да купиле некаде некој погон за машини за перење и под своја лепенка ги продаваат или земаат готови без марка и му ставаат своја. Можеби грешам , но јас лично би се одлучил за некоја стара добра машиноперачка фирма (Инденсит, Вирпул, Бош...)
Исто ко што не би зел кола “Сони“, телевизор “Шевролет“ и шпоре “Канон“
интерсно размислување,но ако така гледаш еве Самсунг го има во секаков вид на производ и многу е успешен...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
интерсно размислување,но ако така гледаш еве Самсунг го има во секаков вид на производ и многу е успешен...
Тоа е прашање дали се од самсунг е успешно, дали самсунг аудио систем е добар колку и сони или техникс или маранз, дали самсунг дигитален апарат е подобар од Никон, Канон, Фуџи, Пентакс, ... Не велам дека панасоник машината е ѓубре или самсунг дигиталец, но верувам дека во тој ранг подобар избор би бил фирма која пави машини за алишта као примарна дејност и фирма која прави дигитални апарати као примарна дејност
То е мое мислење, не мора да значи дека е точно

ПС
уште нешто ми текна, кога некои производи ќе провериш ќе видиш дека се нудат само на источно европски и балкански пазари, пример ова машина ја имаш во романија, унгарија, естонија, македонија, хрватска... но не најдов дека се нуди во германија англија франција италија....
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Од она што ми кажале и што прочитав, Gorenje не го бива многу. Но имаат сервис и даваат 5 години гаранција - ни ова не ми значи многу ако секој втор ден ми доаѓа „мајстор“. Од друга страна, не знам кои од другиве марки кај нас испорачуваат квалитетна роба, дали истите имаат овластен сервис итн.
Се мислам за Bosch, но насекаде има различни искустваи и за овој произведувач и за сите други. Некои и од Beko се презадоволни.
Буџетот ми е ограничен до 20.000. Па ако има некој да препорача нешто до оваа сума - нека повели :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom