Машина за садови

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас ја имам неколку месеци оваа https://www.neptun.mk/categories/MASINI_ZA_SADOVI/WHIRLPOOL-ADP-221-WH. Презадоволна сум, секој ден скоро е уклучена. И таблетите од Кам се супер!
Пробај ги таблетите од Стокомак..Има едни гелни таблети мислам дека се Полски (зелено пакување), неверојатно добри.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пробај ги таблетите од Стокомак..Има едни гелни таблети мислам дека се Полски (зелено пакување), неверојатно добри.
Ако мислиш тие во две бои што се, сум ги користел и јас, топ се.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ако мислиш тие во две бои што се, сум ги користел и јас, топ се.
Колку пари се, и колку таблети во кутија? Чисто за споредба со оние од Кам кои се одлични. Тие со две бои (Minel Multi 5 60tabs/кутија) врска немаат оставаат дамки на стакло, а оние со три бои се одлични (Minel Multi 7 40tabs/кутија).
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Колку пари се, и колку таблети во кутија? Чисто за споредба со оние од Кам кои се одлични. Тие со две бои (Minel Multi 5 60tabs/кутија) врска немаат оставаат дамки на стакло, а оние со три бои се одлични (Minel Multi 7 40tabs/кутија).
По едно такво (две се споени) се ставаат помеѓу алиштата и тоа е се. Не треба прашок да се додава плус.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
А што мислите за Финиш таблетите? Во план сум прво нив да ги испробам. А гледам и Fairy имаат. И каков е тој сјај за машина за садови?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Ние користиме едни двобојни жолти и бели, на нив пишува Минел, Мулти 5. И на најкратка програма од 40 минути, солидно ги чисти садовите. Можи зависи и од машината шо апове најдобро и делуваат.
Ставајте по потреба на индикатор и сол инаку :)
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ние користиме едни двобојни жолти и бели, на нив пишува Минел, Мулти 5. И на најкратка програма од 40 минути, солидно ги чисти садовите. Можи зависи и од машината шо апове најдобро и делуваат.
Ставајте по потреба на индикатор и сол инаку :)
Супер се! Пробај ги следен пат Минел Мулти 7 (тробојни), ќе приметиш разлика. Исто и солта на Минел е супер како и сјајот.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Супер се! Пробај ги следен пат Минел Мулти 7 (тробојни), ќе приметиш разлика. Исто и солта на Минел е супер како и сјајот.

Овие Минел Мулти 7 (тробојни) се оние што ги има во маркетите на КАМ?
исто ли е пакувањето со другите Минел или не?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Ај баш ќе ги пробаме 7-цата мада задоволни сме и од 5-ката.
Инаку првпат кога ја земавме, сме ја ставиле на програма не знам колку беше максимум, саат-2 саати. Чекај, чекај да заврши...огладневме :)
Дур ги научивме програмите оти дотогаш ја бев церемониал мајстер за садови, додека не земавме машина.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Супер се! Пробај ги следен пат Минел Мулти 7 (тробојни), ќе приметиш разлика. Исто и солта на Минел е супер како и сјајот.
Немале мулти 7 па сопругата земала Ludwik active oxy plus, all i one. Од Стокомак. Мислам дека рече ги користела и тие (ја само ставам апче и редам и вадам садови, не сум задолжен за избор на средство :)) задоволна е и од тие таблети, тробојни се, со едно жолто топче во средина.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Овие Минел Мулти 7 (тробојни) се оние што ги има во маркетите на КАМ?
исто ли е пакувањето со другите Минел или не?
Да тие се од КАМ. Пакувањето е исто само што Мулти 5 (двобојни) има 60 таблети во кутија, а Мулти 7 (тробојни) се по 40 таблети во кутија. Ралзика во перење впечатлива.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Да тие се од КАМ. Пакувањето е исто само што Мулти 5 (двобојни) има 60 таблети во кутија, а Мулти 7 (тробојни) се по 40 таблети во кутија. Ралзика во перење впечатлива.
во корист на Мулти 7?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom