Матура

Г

Грејвдигер

Гостин
Ми потребал сега клучот кога на ништо не се сеќавам. Значи резултати да чекаме во Понеделник ќе објават или до следниот петок ќе треба да чекаме o_O Нека објават веќе еднаш и да знам на што дереџе сме.
 
Член од
17 август 2008
Мислења
98
Поени од реакции
10
aj aja ajjajjjjj so se sluci so zadacata so bese pecatna greska? ili pak ne e greska neka mi kaze nekoj kako se resava oti ne mozam da spijam seuste :D 19 od onie kratkite
и мене тоа ме интересира мислам во клучот ги има сите меѓутоа ништо не е наведено инаку со минус 6-7 поени математика треба да ми е 5 нели?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Ми потребал сега клучот кога на ништо не се сеќавам. Значи резултати да чекаме во Понеделник ќе објават или до следниот петок ќе треба да чекаме o_O Нека објават веќе еднаш и да знам на што дереџе сме.
истото е и кај менем,се е заборавено...даваат клуч неколку дена пред резултатите ...незнам која е смислата да неможат клуч да дадат веднаш после матурата,можеби кретениве не ги имаат имано формулирано одговорите пред матурата па затоа клуч даваат 20 дена после матурата.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
истото е и кај менем,се е заборавено...даваат клуч неколку дена пред резултатите ...незнам која е смислата да неможат клуч да дадат веднаш после матурата,можеби кретениве не ги имаат имано формулирано одговорите пред матурата па затоа клуч даваат 20 дена после матурата.
ништо нема смисла во државава наша :) get used to it
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
losoo.. mnogu loso..

i sega dijalog i antiteza se difinitivno????????????????
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Шо ќе ми е клуч, не ни памтам шо сум пишуел веќе. Нека објават резултати ај, умрев од неизвесност :D
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Да е положено ,задоволен сум :D
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
11
Ја неам појма шо е десено со клучот :(( Професорката ќе се јави Скопје за сигурно да знаееме дали се прифаќаат антитеза и дијалог. Со дијалог не е логично да има ни антитеза ни реторско според мене.. Кога се резултатите?
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
Просечната оценка што ја постигнале матурантите на државната матура годинава изнесува 3,3, што е најдобар резултат во однос на постигантите во изминатите години, 2009 кога средната оценка беше 3,1 и 2010 кога изнесуваше 3.
одете на овој линк за да прочитате повеќе- http://fakulteti.mk/news/11-07-09/maturantite_godinava_so_najdobri_rezultati.aspx
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Денес во 18:00 на официјалната страна на државна матура резултати.Со среќа на сите !
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Сигурна е информацијава? Да знам да си чекам уште тогаш да проверам, оти после гарант ќе им падне сајтот.
btw Со среќа на сите!
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
Вака така само 5-6 грешки имам Македонски. + од есејот 100 поени шо ќе ми земат ( :D ) ваљда ќе фатам 4ка?!!
Ама Англиски кога го видов клучов......o_O........ па стравувам дека ќе паднам :ROFLMAO:
Сега озбилно - со 2ка сум среќен а со тројка ќе скокам :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom