Матура

Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Се надевам дека нема да ми го поништат целиот есеј зошто ми е напишан печатно...:(
 
Член од
12 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
8
А тоа прашањето во граматиката беше за сврзникот да се погоди на последична реченица така? и беше така што, нели
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Резултатите за колку време ќе бидат викаат некој за 1 месец ќе биле објавени?има некој инфо?

за Француски има ли некој што полага тука ја планирам да не ни учам пошто само темата не ја знам друго се знам тоа лесно е но темата таму ќе ни ја дадат и цел состав на француски да напишам тешко би било :S
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Резултатите за колку време ќе бидат викаат некој за 1 месец ќе биле објавени?има некој инфо?

за Француски има ли некој што полага тука ја планирам да не ни учам пошто само темата не ја знам друго се знам тоа лесно е но темата таму ќе ни ја дадат и цел состав на француски да напишам тешко би било :S
До 15 Јули најдоцна треба да бидат објавени резултатите.
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
А тоа прашањето во граматиката беше за сврзникот да се погоди на последична реченица така? и беше така што, нели
да

Административен и усмени
Ауу да тоа беше лошооооооооу
Ако го ставиш во известување ќе биде административен, ако е во весник публицистичи. Ај сеа?
 
Член од
10 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
4
Колку пари..
колку е прилог - полнозначен збор
пари именка - полнозначен збор
Значи, со 2 полнозначни збора.
--- надополнето: Jun 14, 2011 4:01 PM ---

а роман ли требаше?
--- надополнето: Jun 14, 2011 4:02 PM ---

да
--- надополнето: Jun 14, 2011 4:05 PM ---

Ауу да тоа беше лошооооооооу
Ако го ставиш во известување ќе биде административен, ако е во весник публицистичи. Ај сеа?
publitiscki e tocno
 
E

elena.

Гостин
да

Ауу да тоа беше лошооооооооу
Ако го ставиш во известување ќе биде административен, ако е во весник публицистичи. Ај сеа?
Јас публицистички пишав, ама гледам многу одговориле административен. Ај да не нагаѓаме, ќе дознаеме за неколку дена :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom