Матура

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Гледам претходно некој му текнало и ги собрал сите прашања,па реков да пишам и ја како ги одговорив :D :D >>

5. Естетика на грдото - тука се искиксав
ја ќе да бев тоа :P :D .. иначе зашо мислеш така? точно е и тоа :)

кајганаџии, нека ни е со среќа на сите после :P

 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Сега ми проработи тремата заради ова математиката у курац да фати :mad:
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Што тема беше беше есејот и какво беше писмото англиски денес?
 

iww

Член од
30 мај 2012
Мислења
15
Поени од реакции
4
Што тема беше беше есејот и какво беше писмото англиски денес?
писмото беше формално да аплицираш нешто за работа а за есејот беше за загадувањето во македонија едноставно глупости!
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ajde decki pomina sea za internite da se spremame :D
 
М

Мартин`

Гостин
Има ли шанси да ми дадат бодеви од апликацијата за работа ако е пишувана со ред оставан измеѓу пасусите. Првен напишав нешто општо каде сум видел за работата ова она после што знам, какво искуство има и каде сум завршил и на крајот не ми текнува што напишав сепак ме интересира дали има шанси ако е добро напишано а е со 1 ред оставано да ми дадат нешто ?

Инаку и за есејот тропав глупости да стасам до 140 збора, битно напишав. И доста полесно Англиски од Македонски :)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Што тема беше беше есејот и какво беше писмото англиски денес?
Темата на есејот: " Let's Do It Macedonia " .. нешто загадена, ѓубре и сл. ( мин. 140 збора )
Писмото: апликација за работа ( cruise ship + мин. 80 збора ) .. :)


Има ли шанси да ми дадат бодеви од апликацијата за работа ако е пишувана со ред оставан измеѓу пасусите. Првен напишав нешто општо каде сум видел за работата ова она после што знам, какво искуство има и каде сум завршил и на крајот не ми текнува што напишав сепак ме интересира дали има шанси ако е добро напишано а е со 1 ред оставано да ми дадат нешто ?

Инаку и за есејот тропав глупости да стасам до 140 збора, битно напишав. И доста полесно Англиски од Македонски :)
ја после секој дел оставав по 1 празен ред .. мислам дека така и треба да биде :)
 
W

Werther

Гостин
Темата на есејот: " Let's Do It Macedonia " .. нешто загадена, ѓубре и сл. ( мин. 140 збора )
Писмото: апликација за работа ( cruise ship + мин. 80 збора ) .. :)
Јас па разбрав за англиски општо како да се поправат некои работи па се утнав,а апликацијата мислам добро дека ја напишав,ама денес баксуз ден и професорката не ни се погоди една строга да свртиш глава не те пушта и како шлаг на тортата и пломбата ми падна на полагањето:pos:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.054
Поени од реакции
7.823
Јас па разбрав за англиски општо како да се поправат некои работи па се утнав,а апликацијата мислам добро дека ја напишав,ама денес баксуз ден и професорката не ни се погоди една строга да свртиш глава не те пушта и како шлаг на тортата и пломбата ми падна на полагањето:pos:
и јас така згрешив..ама пречкртав и напишав точно
 
М

Мартин`

Гостин
ја после секој дел оставав по 1 празен ред .. мислам дека така и треба да биде :)
Дај боже да е така, инаку на крајот напишав Best regards и иметоа Sailor (име) незнам како беше.. ваљда е таман. Инаку кај мене повеќето 70% воопшто и не пишуваа есеј и апликација а другите освен мене само име на крајот и без оставање на редови.
 
W

Werther

Гостин
A резултатите до 10 јули ке ги дадат или на 10 јули?
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Само на мене ли ми беше англиски потешко од македонски???

Ние седевме три одлични ученички една до друга и цело време имавме различни мислења за одредени прашања. Заебана работа, не знаеш кој е во право. Сепак најмногу се потпирав на моето знаење.
А за есејот нели требаше во главниот дел всушност да се набројат неколку начини како може да се спречи загадувањето во нашата земја??
Писмото лесно беше..
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
30
Поени од реакции
15
Ебати матурата математика, каде што не даваат дигитрон, а има големи бројки :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom