Матура - Облека - Машко

Член од
27 август 2017
Мислења
23
Поени од реакции
13
@bijons Ова е 2017, тоа што ти го постира се очигледно кинески сра*а од AliExpress and stuff.. и очигледно не е 2017.



Инаку @mikie оделово го има во некој си бутик во Велес, Golden Garden Men. Ако не ти се свиѓа ова, глеам имаат и други комплети за околу 7000-8000. Не знам ни кои се ни што се, не им правам реклама, случајно ми излегоа на фб, ама имаат интересни работи за добра цена.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
@bijons Ова е 2017, тоа што ти го постира се очигледно кинески сра*а од AliExpress and stuff.. и очигледно не е 2017.



Инаку @mikie оделово го има во некој си бутик во Велес, Golden Garden Men. Ако не ти се свиѓа ова, глеам имаат и други комплети за околу 7000-8000. Не знам ни кои се ни што се, не им правам реклама, случајно ми излегоа на фб, ама имаат интересни работи за добра цена.
А, зошто некој би гледал мода кога купува одело? Мислам, ваљда треба да е во ред и денеска и по 10 години ако затреба?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Облечи една кошула, фармерки и убави патики, и така тие срања што ќе ги купиш никогаш после нема да ги носиш освен ако не си некое кремче.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
@bijons Ова е 2017, тоа што ти го постира се очигледно кинески сра*а од AliExpress and stuff.. и очигледно не е 2017.



Инаку @mikie оделово го има во некој си бутик во Велес, Golden Garden Men. Ако не ти се свиѓа ова, глеам имаат и други комплети за околу 7000-8000. Не знам ни кои се ни што се, не им правам реклама, случајно ми излегоа на фб, ама имаат интересни работи за добра цена.
... нему му треба некоја комбинација за матура, а не одело за настап на Евровизија ! :sramezliv:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
За матура облека ме интересира од каде би/сте купиле а да не е прескапо?

Би сакал сако, панталони, кошулче и некои чевли/кежуал патики.

Немам многу пари за трошење.
Помини низ ГТЦ и Вајкики, ќе најдеш сигурно нешто што ти се свиѓа, а и сигурно ќе поминеш со некои 6000 - 7000 денари.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Помини низ ГТЦ и Вајкики, ќе најдеш сигурно нешто што ти се свиѓа, а и сигурно ќе поминеш со некои 6000 - 7000 денари.
A sto ako majkamu e nevrabotena a tatkomu zema prosecna plata? Ste pomislile li na toa? Momceto ako imase pari SIGURNO nas nemase da ne prasuva od kade poeftino moze da si kupi. Nekoj za 7.000 denara treba pola mesec da rmba.I ne serete bez veza, ne se pravete serifi bez potreba. Fala prijatno.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
За signori некој погоре пишал сако од 3000 па нагоре, одма да демантирсм лично се јавив пред неколку месеци за спортско сако над фармерчиња ми рекоја од 15 000 па нагоре. Панталони и сако од 20К+
Можда имаат скапи материјали али јебига за наши услови скапо (барем за мене)
Инаку дај кажете добар шнајдер у скопје со нормални цени?

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Како што пиша Macedonian97 на втората страна од темава не е некоја деловна вечер нити има некој дрес код како треба да се облечеш. Пред се облечи тоа што мислиш дека ќе се чувствуваш најкомотно а не нешто во кое ќе си стегнат и ќе дадеш доста пари за на крај од вечерта да го соблечеш и никогаш повеќе да не го облечеш.

Само немој да ги правиш тие гадни грешки како што ги имаат повеќето матуранти на кој слики завршија на форумов со одела со некакви си принтови и што уште не.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
Од Скопје сум.

Гледам соученциве некои се занеле по 700евра ќе трошеле. За една вечер да и се намочам.

Да да гледам и за понатаму да го носам буџет ми е некаде до 120е.
Многу е жално што најголемиот од оние кои фрлаат најголема пара и најмногу се занесуваат се од средни-работнички фамилии и најчесто родителите им се позајмуваат кога тие праваат матура.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Пред да купуваш прво гледаш буџетот т.е колку би потрошиле твојте а не колку ти мислиш дека е потребно да се потроши затоа што сепак родителите даваат пари а не самиот матурант. Крај краева ако родителите немаат доволно пари најдобро е да се позајми нешто за облекување од фамилијата некој што веќе поминал матура и ако има нешто да е точен број, а за тоа што може да си дозволат ќе се купи и така ќе се искомбинира нешто.

Друго што и да облечеш за некој час- два и повеќе нема да биде битното што имаш облечено. Брзо ќе се тргне тоа од мислите бидејќи главната цел на матурата е да се прослави завршувањето на една етапа од школувањето, во случајот средното образование.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
@bijons Ова е 2017, тоа што ти го постира се очигледно кинески сра*а од AliExpress and stuff.. и очигледно не е 2017.



Инаку @mikie оделово го има во некој си бутик во Велес, Golden Garden Men. Ако не ти се свиѓа ова, глеам имаат и други комплети за околу 7000-8000. Не знам ни кои се ни што се, не им правам реклама, случајно ми излегоа на фб, ама имаат интересни работи за добра цена.
Го знам јас добро каде е, бидејќи сум од Велес.
Александар Белов, Мики Секуловски и Ирена Спировска беа како модели за новите колекции.
Дури Ирена Спировска, водителката на квизот на Алфа беше секогаш облекувана од овој бутик.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Да не излезе дека зборам на празно.. еве како ја и партнерката изглеавме за матура. Бојата на машната е баш таа за да биде matching со фустанот на партнерката. Целта на оделото ми беше да изгледа Old School, а сепак модерно. Се, освен елекот, ги користам се уште. Елекот само за некоја свадба :)

Каде бе со ваков фустан?

Иначе, дечко ако не си тип што носи одела и такви ствари не купувај само ради матурата. Купи си нешто комотно што ќе ти биде, а со тој буџет можеш да искомбинираш добри ствари.

Матурата во 21 век е небитна и не фрлајте пари за да изгледате како нискокласни теткици и чичковци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom