Матура - Облека - Машко

Член од
27 август 2017
Мислења
23
Поени од реакции
13
Каде бе со ваков фустан?

Иначе, дечко ако не си тип што носи одела и такви ствари не купувај само ради матурата. Купи си нешто комотно што ќе ти биде, а со тој буџет можеш да искомбинираш добри ствари.

Матурата во 21 век е небитна и не фрлајте пари за да изгледате како нискокласни теткици и чичковци.
Толку краток коментар, а толку многу глупости во него...

#1 Кој може да биде „тип шо носи“ одела на 17-18 години? У каква пригода некој средношколец би носел одела, жити се? За на школо? За у некој клуб кај шо ќе му го напраат партал за 3ипол мин? Едино за на свадба али тоа ти е еднаш у година... можда и поретко. Ама сепак, под „тип шо носи одела“ ја подразбирам да ги носи почесто, а не еднаш годишно. Затоа оваа забелешка ти е pointless.

#2 Кој кажа дека не ми беше комотно оделото? Како може нешто шо ќе ти напраат по мерка, желба, вкус и квалитетен материјал да не е комотно? Дојди во било кое време ќе ти дадам да го пробаш и да се увериш дека ќе се чувствуваш покомотно од било кое парче облека шо го земаш од random бутик.

#3 Какви се тие добри ствари според тебе? Кое е мерилото? Зошто мислиш дека добрите ствари за (и според) тебе, се и добри ствари за (и според) некој друг?

#4 Зошто мислиш дека купување на одело, кожни кондури и каиш и сл. е фрлање пари?

#5 Какви се тие нискокласни теткици и чичковци? Со овој коментар чувствувам директна навреда дека во оделото сум изгледал како „нискокласен чичко“. Па повели, постирај ти слика од матурата да видиме како си бил/а облечен/а, па може ќе црпиме инспирација од тебе за у будуче :)
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Дечко ти бре филм си напраи. Сам си пишуваш претпоставки, сам се прашуваш, сам си одговараш. Лудило.
Толку си глуп што ни еден краток коментар не знаеш да свариш.
И ко што велат на глупо прашања не се одговара. Така да неам шо да ти кажам.
А иначе го коментирав фустанот само, а не твоето одело, е тоа ти е пример за нискокласна тетка.

А пошо се најде навреден од мислење на еден форум што не се однесува лично на тебе, те советувам да си побараш стручна помош.
И не ме цитирај пошо ти се кара т.е форумски кажано дебатира за да се праиш паметен.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Си купив се.

Сако - 3000ден
Кошула - 700ден
Панталони - 900ден
Кондури - 3000ден
Каиш - веќе имам.
Се на се 120евра и кусур. Таман.
Се ми се допаѓа и со сигурност ќе ги носам понатаму!

Фала на сите за помошта фотка ќе стаам ако некој сака. :)
 
Член од
27 август 2017
Мислења
23
Поени од реакции
13
Си купив се.

Сако - 3000ден
Кошула - 700ден
Панталони - 900ден
Кондури - 3000ден
Каиш - веќе имам.
Се на се 120евра и кусур. Таман.
Се ми се допаѓа и со сигурност ќе ги носам понатаму!

Фала на сите за помошта фотка ќе стаам ако некој сака. :)
Ајде, баш ме интересира да видиме шо комбинација си составил.
И пиши кое парче од кај си го зел if u remember :)
 
D

dobramuzika

Гостин
мене ми е криво дека не отидов со патика, фармерка и поло блузиче, кошулата и сакото џабе ги земав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom