Масони

Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Јас од некои имам слушнато дека рептилите биле анти-масони, а од други дека тие биле во повисок степен од масоните на хиерархиската скала. Исто така имам видено и слика од Бил Клинтон каде што му е анализирана анатомијата на лицето и тврдат дека тој е рептил. Незнам дали сликата е монтираната ама имаше зумирани делови од неговите црти на лицето и стварно личеа како црти од влечуга.
По сите теории на заговор тие владеат со земјата, масоните се само нивни приврзок преку нив вршат влијание врз државите, а и имаат направено мрежа за собирање на капиталот. Други се на врвот од пирамидата...Клуб 300 и дванаесте величествени :)
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
По сите теории на заговор тие владеат со земјата, масоните се само нивни приврзок преку нив вршат влијание врз државите, а и имаат направено мрежа за собирање на капиталот. Други се на врвот од пирамидата...Клуб 300 и дванаесте величествени :)
Хахахахахаа ,какви лаги и измислици .
Верувајте само вие ,дванаесетте величествени постојат само во приказните :)
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Хахахахахаа ,какви лаги и измислици .
Верувајте само вие ,дванаесетте величествени постојат само во приказните :)
A ти па што си се попалил толку, цело време се ставаш во одбрана на овие тајни друштва? Од кај знаеш ти дали постојат или не? Или глумиш нешто многу памет со негирање на некоја теорија која е делумно непозната...еве можеш да објасниш на темава како си дошол до сознание дека ова е лага и измислица? Да не си бил на посета кај Рокфелер или можда англиската кралица ти е семејна пријателка? :гик:
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
A ти па што си се попалил толку, цело време се ставаш во одбрана на овие тајни друштва? Од кај знаеш ти дали постојат или не? Или глумиш нешто многу памет со негирање на некоја теорија која е делумно непозната...еве можеш да објасниш на темава како си дошол до сознание дека ова е лага и измислица? Да не си бил на посета кај Рокфелер или можда англиската кралица ти е семејна пријателка? :гик:
Поентата не ми е некој да бранам ,поентата ми е да не се постираат непроверени информации.
Ти ако не си сигурен во информацијата зошто ја поставуваш?
Инаку од Рокфелер сега има многу побогати уживај ти ,има многу побогати луѓе само провери Форбс листа на 400 најбогати Американци и ќе видиш:)
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Поентата не ми е некој да бранам ,поентата ми е да не се постираат непроверени информации.
Ти ако не си сигурен во информацијата зошто ја поставуваш?
Инаку од Рокфелер сега има многу побогати уживај ти ,има многу побогати луѓе само провери Форбс листа на 400 најбогати Американци и ќе видиш:)
Какви проверени иформации бре, па форумов е МИСТЕРИИ да имало точни и проверени информации сигурно темава не би била мистерија...да не сакаш Паско Кузман да го пратам да покопа малце по Америка па да ги провери...
Дечкото погоре постави прашање, јас му одговорив и напишав дека никој неможе со сигурност да потврди дали е точно или не....И не е важно дали Рокфелер е најбогат, во друг контекст ти го поставив прашањето, не се криј ко пи*ка под кошула одговори конкретно !
 
M

Muranyi

Гостин
Значи масоните се уствари пиони на рептилоидна раса од соѕвездието Драко кои некако(поима немам како)иако имале висока технологија заглавиле на Планетава Земја и се принудени да пијат крв и да се преправаат во луѓе?Абе поголем булшит од ова не сум прочитал од поодамна,ама пак интересно е што овие рептили се јавуваат во многу цивилизации низ историјата.
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Значи масоните се уствари пиони на рептилоидна раса од соѕвездието Драко кои некако(поима немам како)иако имале висока технологија заглавиле на Планетава Земја и се принудени да пијат крв и да се преправаат во луѓе?Абе поголем булшит од ова не сум прочитал од поодамна,ама пак интересно е што овие рептили се јавуваат во многу цивилизации низ историјата.
Супер, процесите не се баш вака, секој нека толкува како сака и верува во што сака. Немам намера да го наметнувам моето мислење на оваа тема како вистина. Најдобро би било да си верувате дека човекот настанал од мајмун, дека паднала карпа со вода на земјата и се создала бактерија, додека таа карпа е дел од некоја голема комета која се распаднала .... Или еве може Адам и Ева настанале од песок и така почнал живиот свет на земјава.
Инаку чисто од љубопитност сум истражувал за овие појави, претходниот мој коментар за ,,Рептилите“ го напишав нај едноставно зошто мислев дека членот кој го постави ова прашање има одредени познавања од оваа тема.
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Поентата не ми е некој да бранам ,поентата ми е да не се постираат непроверени информации.
Ти ако не си сигурен во информацијата зошто ја поставуваш?
Инаку од Рокфелер сега има многу побогати уживај ти ,има многу побогати луѓе само провери Форбс листа на 400 најбогати Американци и ќе видиш:)
Добро дали веруваш на статика и разни анкети кои се прават? Па тоа е само лага бре сите медиуми манипулираат со јавноста, тоа им е работата.. А биди сигурен Дек Рокфелер, Ротчајлдс и компанија се многу по богати од овие, само шо не се експонираат така да верувај ти на овие анкети и разни шитс низ медиумиве..
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Добро дали веруваш на статика и разни анкети кои се прават? Па тоа е само лага бре сите медиуми манипулираат со јавноста, тоа им е работата.. А биди сигурен Дек Рокфелер, Ротчајлдс и компанија се многу по богати од овие, само шо не се експонираат така да верувај ти на овие анкети и разни шитс низ медиумиве..
Veruvam ,ako za tebe Forbes nema kredibilitet togas nisto i ne razbiras :)
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Veruvam ,ako za tebe Forbes nema kredibilitet togas nisto i ne razbiras :)
Па, океј.. Твое мислење не лагам да навлегувам.. Ама глеам дека не вреди да се збори со тебе, зш веруваш на медиуми кај шо е се лажно прикажано.. Продолжи така, животот ќе ти е мн. убав ако не навлегуваш у вакви тематики и проблеми :))
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
http://tajnidrustva.wikispaces.com/


- од горенаведената страница, најдоле со мали букви
Немогуче........Нашиот Коле го направиле масон........хехеххехехехехе Човеков кој го собирал овој материјал според моја проценка имал ЕКСТРА слободно време кое залудно го потрошил во собирање и измислување на случки, превари и друштва на едно место.....Одамна немам видено волкава глупост.
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
емогуче........Нашиот Коле го направиле масон........хехеххехехехехе Човеков кој го собирал овој материјал според моја проценка имал ЕКСТРА слободно време кое залудно го потрошил во собирање и измислување на случки, превари и друштва на едно место.....Одамна немам видено волкава глупост.
Da napomeneme imal bujna imaginacija :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom