Масони

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Масоните се луѓе кои најнормално може да изгледаат а се присутни на високи позиции. Има кај нас сигурно и во судство, во власт, во здравство итн....
Автоматски споено мислење:

Масоните се луѓе кои најнормално може да изгледаат а се присутни на високи позиции. Има кај нас сигурно и во судство, во власт, во здравство итн....
а еден од најголемите масони во светот е нормално Папата.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Масоните се луѓе кои најнормално може да изгледаат а се присутни на високи позиции. Има кај нас сигурно и во судство, во власт, во здравство итн....
Истово се збори и за вонземјаните рептили кои сакаат да не освојат.
Мислиш ли дека се истите ?
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Истово се збори и за вонземјаните рептили кои сакаат да не освојат.
Мислиш ли дека се истите ?
Toa reptili vonzemjani ne... Ne znam zosto se mesaat terminite. Jas ne veruvam vo toa. Sto e vonzemjanin. Nikoj ne znae da ti odgovori. Nametnata teza deka postojat drugi formi na zivot. Ete i da poatojat nase ke bide da gi otkrieme so tek na vreme. I ne sum do tolku zapoznat so toa. Masoni se drugo po mene. Tie se tuka. Eve makron ti e mason. Soroa. Rokfeler cela familija. Merkel. Luge koi odrabotuvaat za svetskata elita vo pozadina za luge koi nie ne gi znaeme. Nas ni e dadeno da znaeme tolku ovie sho gi nabrojav i uste mnogu drugi. Toa ni e pretstaveno. A vo pozadina deka postojat i nad nid sigurno samo ne ni se kazani vo smisla pretstaveni so iminja ili posoceni ne gi znaeme
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Toa reptili vonzemjani ne... Ne znam zosto se mesaat terminite. Jas ne veruvam vo toa. Sto e vonzemjanin. Nikoj ne znae da ti odgovori. Nametnata teza deka postojat drugi formi na zivot. Ete i da poatojat nase ke bide da gi otkrieme so tek na vreme. I ne sum do tolku zapoznat so toa. Masoni se drugo po mene. Tie se tuka. Eve makron ti e mason. Soroa. Rokfeler cela familija. Merkel. Luge koi odrabotuvaat za svetskata elita vo pozadina za luge koi nie ne gi znaeme. Nas ni e dadeno da znaeme tolku ovie sho gi nabrojav i uste mnogu drugi. Toa ni e pretstaveno. A vo pozadina deka postojat i nad nid sigurno samo ne ni se kazani vo smisla pretstaveni so iminja ili posoceni ne gi znaeme
Не ги мешам термините. Истото се збори и за вонземјаните рептили, наводно сакале да не освојат. Па зазеле некаков човечки облик и се инфилтрирале во владите во светот. Некои велат дека и енглеската кралица е од нив.
Затоа прашав дали мислиш дека се истите особи?

За овие што ги спомна има ли некој доказ дека се масони или рекла казала ти е муабетов?

Угриновски изјави дека бил масон и дека не го дрмале светот како што велат теориите на заговор. На претходната страна има и линк, оставив.

Што ќе кажеш за Големиот Архитект на Универзумот ?
 
Член од
12 август 2020
Мислења
65
Поени од реакции
68
Па не би кажаја дека Етиопија е толко едноставна,циганско афричка држава.
Етиопија е мноо значајна у остатоци од масонско значење.Ако сте чуле за кралстфо Аксум,северна Етиопија,кое га имало зенит около 6 век пне.А претходно тргувало сс Египет и Изреалити.Ако сте чуле за етиопску кралицу Саба,што е од Аксум и е спимната у библију како иде у Ерусалим за да га предизвика цара Соломона,да гу стави на тест његову мудрост.Има и една приказна дека после опсаду на Ерусиалим од Вавилонци,кофчег на заветноста се носи у Аксум.Менелик,син на краљицу,даја завет да се чува на сигурно у Аксум(можда)И дн днска некој веруе дека кофчег е тамо.
Етиопија е пуна сс стари евреи,кои бегале преко Еритреју и Јемен.У Етиопију има мноо стара цркфа што се вика Сент Мери оф Зион. Зион? Не е случајно.У Етиопију има мноо обелисци,а знаемо кој ги изгради обелисци у Вашингтон и Париз.Масони
У Етиопију има старо темплерски замок Гондар.Едно од три могуќи места куде што е скриено темплерско(соломонско) злато е Етиопија.Други две места су Рослин Чапел у Шкотску и Оук Остроф у Канаду.
Знаме на Етиопију,превртен пентаг
рам.У Етиопију има триумфална арка сс чудни масонски симболи
Врти сучи не е бш како што вика @Сабазиј тоес да си прави циганску заебанцију.
А и не за џабе војуеше тамо Мусолини.
Има нешто.
Значи не е ни за џабе Хајле Селасие бија сс тија невржани,у кои беше и Тито,масон невиден,ха сељак од Кумровац ха ха.

А сфи граѓански војне у сфет ги финансира и креира тајна масонска фракција илуминати. Њу ордер.
Не е ни чудо што и тамо имало граѓански рат.Стари масони и илуминати не се меришеф бш.
Додека дочитав очобол добив.
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
дали некој знае кој се масоните во Битола?
Страшното, Бизнисот, Сатаната, Смртта, Парата, Крвта, Брато, Окото, Креаторот, Триаголникот, Марката, Пирамидата, Моќното, Шублерот, Буквата, Скришното, Нараквицата, Белиот, Степенот, Кромберг и Шуберт.
Ова им се прекарите на дел од помоќните ...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Ме интересира дали книгите на Алберт Меки држат вода? Тука пишува дека бил член на Големата ложа на Јужна Каролина. :)
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
2
Незнам некаде на сајтон прочитав дека адвокат Поленак, Звонко Давидовиќ бил масон затоа што името и презимето му се со значење на некои симболи на звонче. А за поленак сакав да прашам кој од поленак? во поленак се и Драган и Петар и Љупчо и тн. и тн. А ако се определувате така знам милион адвокати со чудни имиња и презимиња за наш крај , зарем Реброња Радончиќ што е? адвокат Душко Јанковиќ....А и да се, мислам дека пред се се луѓе.. Мислам дека не се страшни и да се.... А господинот Звонко Давидовиќ е еден многу добро образован и начитан човек, голем шегаџија и пред се ЧОВЕК, а за адвокатите од Поленак не сте се запознале со нив да видите што се луѓе со срца како планина, начитани, образовани....
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.581
Поени од реакции
11.595
Ме интересира дали книгите на Алберт Меки држат вода? Тука пишува дека бил член на Големата ложа на Јужна Каролина. :)
Би требало да држат вода бидејќи како што читам бил назначен за Генерален Секретар на Врховниот Совет на Шкотскиот Обред...
Мислам дека за да си воопшто во тој Врховен Совет мора да си 32 степен...

Најде нешто во неговите книги што не држи вода?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Би требало да држат вода бидејќи како што читам бил назначен за Генерален Секретар на Врховниот Совет на Шкотскиот Обред...
Мислам дека за да си воопшто во тој Врховен Совет мора да си 32 степен...

Најде нешто во неговите книги што не држи вода?
Многу историја, малку факти за темата, знаш онаа стандардна процедура. Не сум воопшто упатен затоа и си прашувам.
Фала за одговорот. :)
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Незнам некаде на сајтон прочитав дека адвокат Поленак, Звонко Давидовиќ бил масон затоа што името и презимето му се со значење на некои симболи на звонче. А за поленак сакав да прашам кој од поленак? во поленак се и Драган и Петар и Љупчо и тн. и тн. А ако се определувате така знам милион адвокати со чудни имиња и презимиња за наш крај , зарем Реброња Радончиќ што е? адвокат Душко Јанковиќ....А и да се, мислам дека пред се се луѓе.. Мислам дека не се страшни и да се.... А господинот Звонко Давидовиќ е еден многу добро образован и начитан човек, голем шегаџија и пред се ЧОВЕК, а за адвокатите од Поленак не сте се запознале со нив да видите што се луѓе со срца како планина, начитани, образовани....
звонко е ѕвер имав еден случај со него ;)
 

Prometheus Alpha

Војвода
Член од
16 октомври 2020
Мислења
182
Поени од реакции
74
звонко е ѕвер имав еден случај со него ;)
Слушнав дека во нашата република постојат многу...
нерегуларни ложи¿
Кои наплаќаат енормни суми
на своите кандидати¿
Што со тоа?
Знаеме која ложа е регуларна.
И ќе ги замолам шарлатаниве
да престанат да цедат пари
од аспирантите.
Што после...?
Идеш во странство и не си масон¿
Оти некој сака да се пошегува со
тебе тука¿

Јас не сум масон,ама сакам да посочам некои основни работи
бидејќи имам многу другарчиња
масони кои веќе стапнаа и во
Шкотскиот ред,им посакувам
сѐ најдобро од срце.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
бидејќи имам многу другарчиња
масони кои веќе стапнаа и во
Шкотскиот ред,им посакувам
сѐ најдобро од срце.
партали не примаат у масонерија
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.581
Поени од реакции
11.595
партали не примаат у масонерија
Дефинирај „пертали“. Некои ќе помислат „партали“ мислеш во стилот сиромашни луѓе, луѓе без работа... а не луѓе кои немаат особина да бидат луѓе пред се во однос на другите ниту пак способни да напредуваат да бидат подобри... и секогаш криви им се другите, криви им се алатките, криво им је море...

Има луѓе кои не се богати во смисла во поседување пари или материјални добра или пак не работат да се вработени во фирма или да имаат фирма...
А сепак се иницираат во масонеријата ако може да ја плаќаат годишната членарина која е што знам, 10 фунти месечно или 15 долари (не знам сигурно)... еден вид на искушение, еден вид на јама од раџа јога би рекол јас, а и да те држи постојано свесен за тоа кај си и дека треба да работиш на себе си :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337

Дефинирај „пертали“. Некои ќе помислат „партали“ мислеш во стилот сиромашни луѓе, луѓе без работа... а не луѓе кои немаат особина да бидат луѓе пред се во однос на другите ниту пак способни да напредуваат да бидат подобри... и секогаш криви им се другите, криви им се алатките, криво им је море...

Има луѓе кои не се богати во смисла во поседување пари или материјални добра или пак не работат да се вработени во фирма или да имаат фирма...
А сепак се иницираат во масонеријата ако може да ја плаќаат годишната членарина која е што знам, 10 фунти месечно или 15 долари (не знам сигурно)... еден вид на искушение, еден вид на јама од раџа јога би рекол јас, а и да те држи постојано свесен за тоа кај си и дека треба да работиш на себе си :)
Да бидеме реални сите масони се богати и на нив не им е дојдено до нечиви 15 евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom