Масони

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Toj jas što go znam( muslimanot)... ne e nešto bogat...opštinski sluzbenik.
I vo privatniot život ne se istaknuva mnogu...osven što ima apetiti kon slični društva( go vidov na osnovačkoto na Lajonsite)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Pa neznam vo koja e....vsušnost neznam ni kolku gi ima.....albanec e od Kičevo
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Има многу квази масонски ложи во Македонија односно немаат светло од Големата Ложа на Англија и како такви делуваат под капа на Израел.
Верувам дека знаеш за тие квази масони но не и за вистинските.
За тие што се палат има место само во квази масонски ложи но и за таму да добиеш покана не е секојдневие.Што се однесува до Големата Ложа на Македонија за таму со сигурност можам да ти кажам дека тие ке те побараат кога ке сметаат дека им требаш и си спремен за тоа.Се друго е лага што ке слушнеш односно се може да биде ама не и масон.Вистински МАСОН.
Две прашања до тебе, као вистински МАСОН, што има добиено вистинско светло. Колкава е просечната членарина во твојата ложа? Дали тебе те побараа пошто им требаше или ти се пријави за членство, или и двете?
 
Член од
28 ноември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
3
Две прашања до тебе, као вистински МАСОН, што има добиено вистинско светло. Колкава е просечната членарина во твојата ложа? Дали тебе те побараа пошто им требаше или ти се пријави за членство, или и двете?
Тие ме побараа.
А ти колку би сакал да биде?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Тие ме побараа.
А ти колку би сакал да биде?
И мене ме побараа од една ложа, ама членарината ми е малце висока. Затоа те прашав. Иначе ја би сакал да биде докај 500 ден. максимум.
 
K

kicodarker

Гостин
Има многу квази масонски ложи во Македонија односно немаат светло од Големата Ложа на Англија и како такви делуваат под капа на Израел.
Верувам дека знаеш за тие квази масони но не и за вистинските.
За тие што се палат има место само во квази масонски ложи но и за таму да добиеш покана не е секојдневие.Што се однесува до Големата Ложа на Македонија за таму со сигурност можам да ти кажам дека тие ке те побараат кога ке сметаат дека им требаш и си спремен за тоа.Се друго е лага што ке слушнеш односно се може да биде ама не и масон.Вистински МАСОН.
Кој се не стигна да прави масонски ложи и да биди масон.
Не биле тие вистинските,биле квази масони, имало и други вистински масони.[DOUBLEPOST=1543604119][/DOUBLEPOST]
Ја одби понудата?
Одговори му, колку е кај тебе членарината. Без да гуглаш.
 
Член од
28 ноември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
3
Кој се не стигна да прави масонски ложи и да биди масон.
Не биле тие вистинските,биле квази масони, имало и други вистински масони.[DOUBLEPOST=1543604119][/DOUBLEPOST]

Одговори му, колку е кај тебе членарината. Без да гуглаш.
Дали стварно помисли дека ќе паднам на провокација?
 
Член од
28 ноември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
3
Секоја информација од вистински МАСОН е непроценлива.
Од каде знаеш дали ја зборувам вистината и дали сум вистински?
Намерно ти поставив под прашања но некој погоре не додржа па наивно со провокација почна.
Небитно е тоа сега.
Зошто си неодлучен?
Зошто бараш мислења и дополнителни информации?
Таква шанса еднаш добиваш и никогаш повеќе.
Тука на форумот сум по слободна волја и за таа цел ќе пишувам онолку колку што јас сметам дека треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom