Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
кај пуно и кај Албанците, не ги прави тоа невини... Невини ги прави фактот дека убиле каури, а херои ги прави фактот дека ги убиле на велики четврток...
Автоматски споено мислење:
Легендата вели за секој ваков глуп пост умира по некој носорог.
Зошто да ја запалат, они сакаат да се твоите херои...
Па зошто тогаш да негираат?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.335
Поени од реакции
29.805
Па зошто тогаш да негираат?
Ако сакаат да се „херои“, не значи дека инсистираат и да се маченици... Тоа е изгледа едно (религиозно) ниво погоре кое тек треба да го достигнат.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Ако сакаат да се „херои“, не значи дека инсистираат и да се маченици.
Види, за тие двајцата што си побегаа во Косово може да се убијците (пак не се согласувам со мотивот реконструктуиран од обвинителството) ама овие што ги затворија прилично повеќе се сомневам дека не се убијците, затоа што имаа можност кога се пуштија да побегнат во Косово, но фино лепо си почекаа да заврши судењето.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Кој е овој Синиша?
Синиша Алексоски....советник за безбедност во кабинетот на Иванов. Повеќе е познат како човекот што му се јавувал на Живавлјевиќ на 27 Април , во контенст дека имале договор србинот никаде да не оди без да побара амин од Синиша

Или човекот што беше уапсен пред некој месец бидејќи ја фотографирал со мобилен колоната на Талат Џафери
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.110
Легендата вели за секој ваков глуп пост умира по некој носорог.

Па зошто тогаш да негираат?
Види пак ќе ти кажам... Убаво терате, само така треба. Јас сосема те подржувам во ова лицемерие... Така треба целосно и безрезервно како народ да застанете позади религиозни фанатици, бескрупулозни терористи, трговци на бело робје, оружје, дрога и органи, како што впрочем и правите последните неколку децении ... Сликата треба да биде што е можно почиста... Ја имаш мојата потполна подршка, па ако треба и носорозите нека изумрат и така ќе изумрат за брзо време, година-две, ништо нема да им смени.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Види пак ќе ти кажам... Убаво терате, само така треба. Јас сосема те подржувам во ова лицемерие... Така треба целосно и безрезервно како народ да застанете позади религиозни фанатици, бескрупулозни терористи, трговци на бело робје, оружје, дрога и органи, како што впрочем и правите последните неколку децении ... Сликата треба да биде што е можно почиста... Ја имаш мојата потполна подршка, па ако треба и носорозите нека изумрат и така ќе изумрат за брзо време, година-две, ништо нема да им смени.
Уживај бе, и ти понекогаш треба да си имаш ерекција.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.805
Чекај сега, пак се невини овие според Албанците или нешто не разбирам јас ?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.110
Уживај бе, и ти понекогаш треба да си имаш ерекција.
Добро е, си напреднал... Извадиле тие буљашите што ги дупиш, од упатствата за шарени куртон револуции неколку пасуси... Кои не те прават поглуп, ама не те прават ни попаметен, туку едноставно ти го лоцираат каурско друштвото околу тебе. Али не се секирај, според твоите ако дупиш, не си ти педер...
Автоматски споено мислење:

Чекај сега, пак се невини овие според Албанците или нешто не разбирам јас ?
Па не се виновни бе од каде тоа... Каури утепале за велигден. Албански херои се.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.110
Види, за тие двајцата што си побегаа во Косово може да се убијците (пак не се согласувам со мотивот реконструктуиран од обвинителството) ама овие што ги затворија прилично повеќе се сомневам дека не се убијците, затоа што имаа можност кога се пуштија да побегнат во Косово, но фино лепо си почекаа да заврши судењето.
Ако случајно некогаш се најдеш во слабост и ти дојде некоја чудна мисла, НЕДАЈ БОЖЕ да признаеш и да ги критикуваш монструмите... Не се секирај јас ќе сум да те потсетам што си и да те вратам во реалноста...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom