Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Денес со колегите од факултет бевме во полициската станица во Петровец. Да видиме што како се работи таму. Еден од инспекторите напомена дека едно лице т.е убиец е фатен со помош на видео снимка, и тоа им е главен материјал. Значи како што ми кажа инспекторот, така ви пренесувам. Нит додавам - нит одземам. Тоа ќе да е тој непобитен доказ што го потенцираше Јанкуловска.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Денес со колегите од факултет бевме во полициската станица во Петровец. Да видиме што како се работи таму. Еден од инспекторите напомена дека едно лице т.е убиец е фатен со помош на видео снимка, и тоа им е главен материјал. Значи како што ми кажа инспекторот, така ви пренесувам. Нит додавам - нит одземам. Тоа ќе да е тој непобитен доказ што го потенцираше Јанкуловска.
Најобичен инспектор од пс петровец знае за главниот доказ?
P.S. албанец беше инспекторот или македонец?
--- надополнето: 8 мај 2012 во 14:01 ---
Во врска со најавите за нови протести в петок, министерката Јанкулоска информира дека МВР ја следи состојбата вклучително и социјалните мрежи и сите преписки и полемики кои таму се водат.

- Морам да кажам дека јазикот кој таму се користи е прилично недоличен, но тоа останува на совеста на оние кои го користат. Како надлежна институција ќе ги преземеме сите мерки за да се заштити владеењето на правото и правниот поредок во оваа држава. Доколку некој на кој било начин ги прекрши законите најостро ќе реагираме и ќе го санкционираме - рече Јанкулоска, додавајќи дека МВР до крај ќе опстои во определбата сторителите на овој грозоморен чин да одговараат за петкратното убиство.

Таа изрази уверување дека и судот нема да подлегне под никакви притисоци и обиди правдата да се дели на улица наместо во судница.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Најобичен инспектор од пс петровец знае за главниот доказ?
P.S. албанец беше инспекторот или македонец?
--- надополнето: 8 мај 2012 во 14:01 ---
Во врска со најавите за нови протести в петок, министерката Јанкулоска информира дека МВР ја следи состојбата вклучително и социјалните мрежи и сите преписки и полемики кои таму се водат.

- Морам да кажам дека јазикот кој таму се користи е прилично недоличен, но тоа останува на совеста на оние кои го користат. Како надлежна институција ќе ги преземеме сите мерки за да се заштити владеењето на правото и правниот поредок во оваа држава. Доколку некој на кој било начин ги прекрши законите најостро ќе реагираме и ќе го санкционираме - рече Јанкулоска, додавајќи дека МВР до крај ќе опстои во определбата сторителите на овој грозоморен чин да одговараат за петкратното убиство.

Таа изрази уверување дека и судот нема да подлегне под никакви притисоци и обиди правдата да се дели на улица наместо во судница.

Друже така ни кажа, како сакаш прифати го. Македонец.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Ѓорѓи Кастриот? тогаш ти си Албанец :D
Точно е ако е 1ви Април :) А за знамево нешто не ви се слуша или !?!?! Или исто како и грците цел живот ќе увезувате туѓи симболи или пак наметнат принц ( случајот кај грција) само да имате вештачка држава. Не викам признавам јасно поради меѓународните сили во многу јака и убава позиција сте само НИШТО НЕ Е ВЕЧНО вие на космет чекавте од 1913-1998 да добиете права ама кога ќе нема никој зад вас ќе се вратите од 1999 - .... директ на кавказ :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Двајца од осомничените терористи покрај македонско, имале и Kосовско државјанство
Двајца од осомничените за тероризам на Смилковското езеро имале двојно државјанство- македонско и косовско. Според извори на Канал 5 од истрагата еден од избеганите и еден од уапсените имаат и косовско државјанство. Приведениот кажал дека е државјанин и на Косово, но не покажал документ па затоа се вршеле дополнителни проверки. МВР се сомнева дека двајцата избегани се на Косово.
Македонија и Косово имаат потпишано договор за екстрадиција и за сопствени државјани, но се уште не бил стапен на сила, информираат од министерство за правда.
Сепак, доколку бидат фатени осомничените може да се бараат според договорот за меѓународна кривично правна соработка. Истрагата е во тек.
Според информации на Канал 5 судот ги чека сите вештачења за запленетите предмети и оружје. Станува збор за обемни анализи бидејќи во акцијата Монструм се запленети 72 компјутери од домовите на осомничените, но и од 2 интернет кафулиња. Допрва треба да се вештачат и автомобилите на осомничените. А истрагата ќе треба да продолжи и со сослушување на законските застапници односно родителите на 5-мината убиени, велат за Канал 5 извори од истражните органи.
Инаку министерката за внатрешни и денеска потврди дека од завршените анализи на оружјето се покажало дека не е запленето она од кое е извршено свирепото убиство, но уште еднаш уверува дека и без оружјето обезбедиле доволно докази.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Дежурниот потпалувач на тензиите олицетворен во ИВЗ
ИВЗ: Влечењето на жените муслиманки од полицајците е сериозен удар врз чесноста на жената муслиманка
:LOL: Ако културното повикување од страна на МВР албанката да дојде во МВР бидејќи кај нејзе е најден арсенал за цел батаљон на учк тоа е газење на чесност :) Тогаш незнам што ќе кажат на ова .... http://www.youtube.com/watch?v=h0n9yiuuwJs
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
404
Поени од реакции
115
Дежурниот потпалувач на тензиите олицетворен во ИВЗ
ИВЗ: Влечењето на жените муслиманки од полицајците е сериозен удар врз чесноста на жената муслиманка

Дежурен и неспособен потпалувач на прости и неписмени маси како тебе е МВР друже а не ИВЗ. :tapp:

Ај сеа уште еднаш прочитај го соопштението на ИВЗ и обиди се да ја вклучиш центрифугата и да ја разбереш пораката.:tapp:

Цело време за муслиманите трубете дека се неписмени,заостанати и незнам што, и за целото тоа време сите тие квалификации ви се враќаат на домашна адреса, според ова што секојдневно го кењате на форумов.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019


ЖИВОТНИ ЗАШТИТЕНИ СО ЗАКОН




Тоа е тоа, моментално најлесно е да си албанец, затоа што закон не те фаќа што и да праиш, да тепаш, да палиш знамиња, цркви, да убиваш не одговараш немаш гајле за ништо, сето тоа на едно единствено место во светот - Македонија !
Овој начин на живот не е фер и затоа сигурен сум дека ќе се врати како бумеранг по глава на сите... поминало се, ќе помине и ова, ништо не е вечно.

ПРАВДАТА Е БАВНА, НО СТИГА КОГА ТОГАШ.
Многу пати брате сум размислувал исто. Си викам Македонците оваква поддршка од меѓународната сцена да имаа во грција и во бугарија јас мислам дека само со голи раце ќе ги тепавме сите соседи (како сега што имаат положба "сограѓаниве"). Па нас и на србите да ни се одврзани рацете незнам што ќе има .... сапун по поволни цени ќе се продава ...
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
404
Поени од реакции
115
:LOL: Ако културното повикување од страна на МВР албанката да дојде во МВР бидејќи кај нејзе е најден арсенал за цел батаљон на учк тоа е газење на чесност :) Тогаш незнам што ќе кажат на ова .... http://www.youtube.com/watch?v=h0n9yiuuwJs

Не бе неписмен! Културно е МВР да активира жени полицајки да ги приведат жените албанки. Тоа така функционира во модерниот свет.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Не бе неписмен! Културно е МВР да активира жени полицајки да ги приведат жените албанки. Тоа така функционира во модерниот свет.
ААА епа кај нас не е така навикнете се не живееме ние како во Афганистан според шеријатски закон :) жалам :( xD
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Не бе неписмен! Културно е МВР да активира жени полицајки да ги приведат жените албанки. Тоа така функционира во модерниот свет.
Абе ајде не го тупите ебаго !!! Осомничена за учество во масакр плус држела нелегално оружје дома , и вие сте се фатиле за тај ебан ескорт од 5 ебани метра !!!! Имате ли бре 2 функционална неврона ?!?!?!?!?!
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Не бе неписмен! Културно е МВР да активира жени полицајки да ги приведат жените албанки. Тоа така функционира во модерниот свет.
А за арсеналов што е пронајден незнаете да кажете нешто !?!?!?! или "културноста" е побитна ...
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
да се мочам јас и во културноста и во ТАА ЖЕНАТА ДА СЕ МОЧАМ !!! Вклучена е во убиство на 4 деца и еден човек и сеа ќе и одам по ќеифот јас ЕЛА НЕКА МИ ДОЈДИ ДА ВИДИ ДАЛИ ЌЕ БИДАМ КУЛТУРЕН има да ја клоцам на земји ми е гајле дали е жена/муслиманка/вонземјанка
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
да се мочам јас и во културноста и во ТАА ЖЕНАТА ДА СЕ МОЧАМ !!! Вклучена е во убиство на 4 деца и еден човек и сеа ќе и одам по ќеифот јас ЕЛА НЕКА МИ ДОЈДИ ДА ВИДИ ДАЛИ ЌЕ БИДАМ КУЛТУРЕН има да ја клоцам на земји ми е гајле дали е жена/муслиманка/вонземјанка
Гледај како се постапува во земја каде што има развиена национална свест,чесност и верност кон татковината http://www.youtube.com/watch?v=h0n9yiuuwJs Да појасниме палестинкава спремала терористичко влијание врз израелските војници ... (нешто слично кај нас само што Македонците беа цивилизиран народ и никого не прегазија , а погледнете на клипов )
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Не бе неписмен! Културно е МВР да активира жени полицајки да ги приведат жените албанки. Тоа така функционира во модерниот свет.
Со нецивилизирани - нецивилизиран потег....секако нека бидат среќни што не ги отепале од ќотек таму...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom