Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Не биди многу сигурен у тоа. Тие кучињата нивните нормални муслимани си ги тепаа сред џамија, а не па некои студенти...

Сега е поинаку сите медиуми се свртени кон настаните. А за тоа сами си се криви што им дозволиле на радикални исламисти да им влезат толку длабоко во ИВЗ, и за тоа се криви овие обичните верници кои не излегоа на протести во поддршка на ИВЗ, а сега ќе излезат за поддршка на убијци.....:facepalm:
--- надополнето: 4 мај 2012 во 12:43 ---
Друже, ништо не ти јасно тебе. Он НЕ избегал. Отишол на службен пат.;)

:pos:
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
За мене е повеќе од јасно дека МВР ги пронајде сторителите. Сега останува да се пронајде начин како да се ослободат, а тоа и се прави сега... пробни балончиња за протести - нешто што се случувало до сега, Аљи А. кажа 3 збора на македонски - само го промашил времето, помина тоа кога македонците се радуваа како мали деца на такви настани за одвлекување на внимание, многу претпазливо испитуваат како ќе реагираат македонците за да најдат начин по некое време пак да си тераат по свое... се мешаат идиотичињата-бугарчињата, како не ги фрли некој од Камениот мост додека снимале... србите и грците се моментално зафатени со избори... итн итн.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Еден од осомничените за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро, Алил Демири, (27год.) од Арачиново, кого полицијата го бара во Косово, се наоѓа во Шпанија и најавил дека самиот ќе дојде бидејќи не се чувствувал виновен, пренесува весникот на албански јазик „Лајм“.
Фуат Хасипи, брат на неговата свршеница, за "Лајм", пак, изјавил дека неговиот зет бил подготвен веднаш да се врати во Македонија.
- Контактиравме со зетот и тој веќе бара авионски билет за Скопје. Поради работа тој ја има пропатувана цела Европа и е сигурен оти не виновен - изјавил Хасипи, чија сестра Сураја беше меѓу приведените
Ејјј карта барал ејјјј
Многу лесно може да се провери каде точно бил „зетот“, со оглед на тоа дека има постирано на Facebook после несреќата. Само има еден проблем, дечково е во Белгија, а истечен му бил пасошот :pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Незнам од каде и кој аеродром е избеган, ова дел може да се препише и како неуспех на МВР. Требало да се следат и границите и аеродромите во МКД коа знаеме дека има од сограџаниве вработени во МВР од кои и избеганиот ВИДЕЛ дека го местат....:facepalm:
Од кај знаеш дека избегал со авион?
Прво и основно, сигурна сум дека не е ни во Шпанија, ни во Белгија, туку тука блиску е, да не кажам малце посеверно од Македонија... Така можел многу лесно да пребега, има милион прелази кои не се штитени, можеш и пешки да преминеш граница.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Незнам од каде и кој аеродром е избеган, ова дел може да се препише и како неуспех на МВР. Требало да се следат и границите и аеродромите во МКД коа знаеме дека има од сограџаниве вработени во МВР од кои и избеганиот ВИДЕЛ дека го местат....:facepalm:
Зошто мора аеродром? Зошто мора со Македонски пасош? Може си има и Косовски пасош. И да, според изјавите на домашните, избегал 2 дена по убиството, МВР сеуште не му биле во трага.

ЕДИТ:
Тоа ми е најчудно, викаат избегал 2 дена по убиството во Белгија, кога немало абер да се апси некој, дека му било страв да се уапси!?!?!?! Јас незнам кој дал таква изјава, дајте да видиме кој ја дал таа изјава. Ако е така стварно, тогаш они сами си го местат :) Дајте побарајте некаква изјава...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу лесно може да се провери каде точно бил „зетот“, со оглед на тоа дека има постирано на Facebook после несреќата. Само има еден проблем, дечково е во Белгија, а истечен му бил пасошот :pos:
Извини, грешка си. Во Шпанија е, според новите информации, на одмор е бе дечкото, гарант у Лорет де Мар е, си пие коктелчиња и бара карта за назад, ама онака ептен се труди да се врати. :icon_lol:
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
на тој потег баш и нема македонци и македонски дуќанчиња...и се надевам овој пат ако има нешто полицијата конечно ќе реагира...
Џандарите пак ќе ги остават се да скандираат, а ако блокираат, ќе блокираат да не продолжат (до Центар) ама не им е ни во план, туку ќе си идат пред суд, и ќе бараат слобода за убијците, што извршиле масакар, само затоа што се албанци.. и ние мислиме „еј добро е, барем нема да не тепаат во Центар„
Сега ако имаме држава некаква, треба да има 3000 специјалци од цела територија, како за комитите
Со целосна воена опрема
Ама нема да има, знам.. глеаш, 6 учк го истпале Македонецов, МВР го уапсило него.. тоа е тоа
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Многу лесно може да се провери каде точно бил „зетот“, со оглед на тоа дека има постирано на Facebook после несреќата. Само има еден проблем, дечково е во Белгија, а истечен му бил пасошот :pos:
Не е релевантен доказ постот на FB пошто може на пример преку RD да постира, тоа на суд паѓа.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Еден од осомничените за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро, Алил Демири, (27год.) од Арачиново, кого полицијата го бара во Косово, се наоѓа во Шпанија и најавил дека самиот ќе дојде бидејќи не се чувствувал виновен, пренесува весникот на албански јазик „Лајм“.
Фуат Хасипи, брат на неговата свршеница, за "Лајм", пак, изјавил дека неговиот зет бил подготвен веднаш да се врати во Македонија.
- Контактиравме со зетот и тој веќе бара авионски билет за Скопје. Поради работа тој ја има пропатувана цела Европа и е сигурен оти не виновен - изјавил Хасипи, чија сестра Сураја беше меѓу приведените
Ејјј карта барал ејјјј
При вакви случаи на тероризам се отвара истраѓи за финансирање, што работи човекот па лета по Европа по "работа", за тоа требаат пари за престој пари за билети, од заработка од интернет кафе неможе карта за Приштина да купи.

МВР ќе има многу работа околу случајот, а им ѓи награбачија новинарите "невините семејства"....:facepalm:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.703
САД нема детали за исламски радикални закани за Македонија

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=90822

Ех кој ѓубриња се и ова американциве значи... толку војска и луѓе им отидоа заради тој радикален ислам, и пак ги штитат, и се праат удрени... Факт е дека Македонија врие од радикални исламисти, полни со оружје, а овие уште си свиркаат ко ништо да не е... Абе ја викам, треба нешто мноооогу пострашно од ова во Смиљковци да се случи за да се свестат луѓето...
... или некој нас мајмуни не прави, зашто поназад има низа конструктивни мислења каде е посочено како функционираат радикалите. Реков 10 пати, и уште 10 ќе кажам ако треба, сомнителен е податокот кој вели дека лица кои се бореле во Авганистан контра НАТО останале незабележани, пристигнале фино лепо во Македонија и живееле тука без притоа некој да ги забележи.
Искрено, подобро да испадне неточна оваа информација, незнам колку сте свесни всушност ова колкав пропуст би претставувало а анлогно на истово би се поставило и прашањето, колку уште такви лица има во земјава што биле на тие боишта, биле, се и ќе останат труени со радикализмот а уз пут и ќе трујат други луѓе, а ние поим немаме за кого станува збор, односно, дознаваме за нив откако ќе биде нанесена енормна штета.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Џандарите пак ќе ги остават се да скандираат, а ако блокираат, ќе блокираат да не продолжат (до Центар) ама не им е ни во план, туку ќе си идат пред суд, и ќе бараат слобода за убијците, што извршиле масакар, само затоа што се албанци.. и ние мислиме „еј добро е, барем нема да не тепаат во Центар„
Сега ако имаме држава некаква, треба да има 3000 специјалци од цела територија, како за комитите
Со целосна воена опрема
Ама нема да има, знам.. глеаш, 6 учк го истпале Македонецов, МВР го уапсило него.. тоа е тоа
Јас сум да нема ниеден џандар, само да има луѓе со камери. Нека ги остават да праат што сакаат, да ги видиме како реагираат они на апсење на убијци, и да споредат после како ние реагираме на убиство на наши деца, може и ќе ја сватат генерализацијата што се прави.

Едит:
Само ми е страв дека може да се случи уште некој наш да отиде јабана.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Извини, грешка си. Во Шпанија е, според новите информации, на одмор е бе дечкото, гарант у Лорет де Мар е, си пие коктелчиња и бара карта за назад, ама онака ептен се труди да се врати. :icon_lol:
Го разбирам човекот во каква позиција е. На пример јас во моментов сум на плажа на Хаваи и сум силно загрижена за една тетратка по тесни и широки која ме обвинија дека сум ја украла во трето. Се сомневам дека ме намести детето што седеше до мене со иницијали Ц.В, меѓутоа после дологодишна истрага изгледа МВР дошло до резултати и се плашам дека без вина ќе ме уапси и сум СИГУРНА дека не сум крива. Го молам МВР што поскоро да ми прати билет, да ги расчистиме работиве.

 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Од кај знаеш дека избегал со авион?
Прво и основно, сигурна сум дека не е ни во Шпанија, ни во Белгија, туку тука блиску е, да не кажам малце посеверно од Македонија... Така можел многу лесно да пребега, има милион прелази кои не се штитени, можеш и пешки да преминеш граница.

Јас нереков ништо околу тоа мислев на аеродроми, може полетал и од Приштинскиот затоа реков граници/аеродроми. Незнам МВР ќе одговори на ова јас неможам да знам што се случувало.

Инаку за да отиде во Белгија или Шпанија му треба пасош и МВР одма може да дознае дали некој слетал на Шпанси или Белгиски аеродром со негово име и презиме.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Не е релевантен доказ постот на FB пошто може на пример преку RD да постира, тоа на суд паѓа.
Друже, сепак дечкиве се аматери ;)
... или некој нас мајмуни не прави, зашто поназад има низа конструктивни мислења каде е посочено како функционираат радикалите. Реков 10 пати, и уште 10 ќе кажам ако треба, сомнителен е податокот кој вели дека лица кои се бореле во Авганистан контра НАТО останале незабележани, пристигнале фино лепо во Македонија и живееле тука без притоа некој да ги забележи.
Искрено, подобро да испадне неточна оваа информација, незнам колку сте свесни всушност ова колкав пропуст би претставувало а анлогно на истово би се поставило и прашањето, колку уште такви лица има во земјава што биле на тие боишта, биле, се и ќе останат труени со радикализмот а уз пут и ќе трујат други луѓе, а ние поим немаме за кого станува збор, односно, дознаваме за нив откако ќе биде нанесена енормна штета.
Jaс не знам што толку си зачуден со ова... Истите луѓе со години се борат, на Босна, на Хрватска, па потоа во Косово и Македонија, има Македонци (т.е. Албанци од Македонија) кои се борат и во Авганистан, за снаоѓање немај гајле, ќе се снајдат тие да преминат граница, секоја година се иде на аџилак во Саудиска Арабија, така да не е така тешко како што мислиш. Планетава е 7 милијарди, мислиш Вујко Сем може да ги прати сите... Т.е. може, ама нема ресурси :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom