Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

A

AnFem

Гостин
Терористите во Америка рушат згради, кај нас ќе рушеле споменици. Паника и на аеродромите, границите... Се врши детален претрес, случајно некој да не носи бомба на/во себе.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Друже не сум албанец. И не ми е баш нај ок со албанците :)
Немам баш никаква намера да покажам некого во добро или лошо светло. Реален сум. Само вие тука тоа што се осомничени албанци го земавте некако здраво за готово. А цела ова случка мвр ги обвини муслиманите пошто ако рече албанци ќе се бунат овие од власт. А вака муслимани т.е РАДИКАЛНИ МУСЛИМАНИ е одлична манипулација како да се направи и албанскиот народ..па и муслиманите да се поделат меѓу себе. Истото и со твитер го правите.
чекај малку.....скоро 20% од вработените во МВР се шќиптари и одма после министерката седи шќиптар и ти сега велиш дека овие потсеќениве во МВР немаат врска со истрагата и приведувањето на осомничените....иди бе....све е ова добра смислена местенка од страна на шќиптарскиот кадар во врвот на МВР.
Што мислиш од каде информации да се обвинат баш овие лица?
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Друже не сум албанец. И не ми е баш нај ок со албанците :)
Немам баш никаква намера да покажам некого во добро или лошо светло. Реален сум. Само вие тука тоа што се осомничени албанци го земавте некако здраво за готово. А цела ова случка мвр ги обвини муслиманите пошто ако рече албанци ќе се бунат овие од власт. А вака муслимани т.е РАДИКАЛНИ МУСЛИМАНИ е одлична манипулација како да се направи и албанскиот народ..па и муслиманите да се поделат меѓу себе. Истото и со твитер го правите.
Не сум ни Македонец ни Албанец ни Босанец ни Србин ни Хрват ни Бугар ни Грк ни Ром ниту Рисјанин ниту Муслиман ниту Будист ниту Хинду а глеј мајката ни мене не ми е баш најсветло со Албанците радикалците( :) ). Еден од осомничените ми ја расцепи главата со железо, ниту провоциран ниту ништо. Едноставно брадосан си беше. Веројатно до брадата било. Сносувам последици до ден денес здраствено поради тоа. У слободно време и на други деца им наштети, дури и уби други. И еве се прават протести за такви како него.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Друже не сум албанец. И не ми е баш нај ок со албанците :)
Немам баш никаква намера да покажам некого во добро или лошо светло. Реален сум. Само вие тука тоа што се осомничени албанци го земавте некако здраво за готово. А цела ова случка мвр ги обвини муслиманите пошто ако рече албанци ќе се бунат овие од власт. А вака муслимани т.е РАДИКАЛНИ МУСЛИМАНИ е одлична манипулација како да се направи и албанскиот народ..па и муслиманите да се поделат меѓу себе. Истото и со твитер го правите.
Ми се чини дека и самиот ја забележа клучната разлика. Радикални муслимани (50тина лидери со неколку стотини следбеници) и добри луѓе муслимани, кои се сите останатите. Никој не ги обвини ниту ги обвинува муслиманите. Сите ние го обвинуваме и Брејвик, што ако е христијанин. Сите треба да ги обвиниме и изолираме нелуѓето во нашите редови кои масакрираат деца.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ма немој ... каде владата ги обвини албанците или пак муслиманите како група ... цело време повторуваат 5 убијци а ни еднаш не потенцираа на тоа ти што си го филмаш.. наместено бла бла ова она , епа друже да беше наместено ќе имаше и оружје нели а не да се базира на на други докази !!!

Знаеш што е наместено ...

1. Палење знаме . Косово : 2012 не е крај на светот туку крај на Македонија
2. Инциденти во Струга и карневалот
3. Палење цркви
4. Напад над Џандарот во Гостивар 9 верувај ова не е туку така случајно само што дечките не очекуваа да скинат )
5. Напади врз македонски население ( 99.9% од случаевите беа над Македоцни Христијани )
6. Убиство на 5 Македонци христијани ден пред Велигден
7. Протести
8. Најавувања од разно разни воени формации за реактивирање и повторно делување

Незнам како успеа Владата све ова да намести ... ај просветли ме !!!!!!
Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска вчера соопшти дека уапсените се радикални исламисти и дека нивната цела била да создадат чувство на несигурност и страв кај пошироката популација.

Да не постирам сега линкови, наслови итн :)

чекај малку.....скоро 20% од вработените во МВР се шќиптари и одма после министерката седи шќиптар и ти сега велиш дека овие потсеќениве во МВР немаат врска со истрагата и приведувањето на осомничените....иди бе....све е ова добра смислена местенка од страна на шќиптарскиот кадар во врвот на МВР.
Што мислиш од каде информации да се обвинат баш овие лица?
Па што ако се вработени албанци бе? Демек ако 20% се албанци значи дека тие таму имаат некое големо влијание за тоа што ќе одлучи МВР? Нели албанците ги вработуваа без средно школо и се партиски...што очекуваш од тоа ? Дури и од тие што учествуваа во акцијата имаше неколку албанци. И што ако тој шупакот беше одма до министерката? Зарем нема дволични луѓе и тешки партијаши во државата што битно им е само пари. Човекот фаца имаше ко мртов..мислев дека воопшто не дишеше кога стоеше таму.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Терористите во Америка рушат згради, кај нас ќе рушеле споменици. Паника и на аеродромите, границите... Се врши детален претрес, случајно некој да не носи бомба на/во себе.
Јбг, едно гас-место држава сме секако дека ќе има паника за спомениците :icon_mrgr:
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Денес дознав дека Арачиново било преполно со ''војници'' на учк, и не само во арачиново туку и во неколку други села и дека таму македонската полиција неможела ни да замисли да отиде. Колку е веродостојна оваа информација? :confused:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Денес дознав дека Арачиново било преполно со ''војници'' на учк, и не само во арачиново туку и во неколку други села и дека таму македонската полиција неможела ни да замисли да отиде. Колку е веродостојна оваа информација? :confused:
од сабајле со падобрани се спуштиле а поручек се истовариле и други со десантни бродови...
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Денес дознав дека Арачиново било преполно со ''војници'' на учк, и не само во арачиново туку и во неколку други села и дека таму македонската полиција неможела ни да замисли да отиде. Колку е веродостојна оваа информација? :confused:
Ништо не ме чуди..Кој проаѓа низ Арачиново,знае каква е таму ситуацијата..
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.991
Поени од реакции
5.620
afrim ne mu kazal na brata si agim deka ke go uapsat. afrim znael ama ete ne mu kazal. toj kidnal a agim go uapsile. ete tvojata logika kakva e :D
Aбе албанциве ќе се заколат за да ги ослободат а не им се ни браќа, ни сестри, сакаш да ми кажеш дека Африм не му кажал на Агим :pos:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.647
Поени од реакции
21.026
Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска вчера соопшти дека уапсените се радикални исламисти и дека нивната цела била да создадат чувство на несигурност и страв кај пошироката популација.

Да не постирам сега линкови, наслови итн :)


Па што ако се вработени албанци бе? Демек ако 20% се албанци значи дека тие таму имаат некое големо влијание за тоа што ќе одлучи МВР? Нели албанците ги вработуваа без средно школо и се партиски...што очекуваш од тоа ? Дури и од тие што учествуваа во акцијата имаше неколку албанци. И што ако тој шупакот беше одма до министерката? Зарем нема дволични луѓе и тешки партијаши во државата што битно им е само пари. Човекот фаца имаше ко мртов..мислев дека воопшто не дишеше кога стоеше таму.
Да ама не кажа ни дека се Албанци ни дека се за тоа се криви сите муслимани , туку дека се група на радикални исламисти , каде целта е да се создаде чуство на немир кај сите граѓани , христијани и муслимани ...

Радикални исламисти може да бидат и авганистанци ирачани пакистанци, ама муабетов е дека си се пронајдоа у муабетот, односно како што се лепи мува на гомно па почнаа да креваат паники !!!
Ама тебе толку ти сече, уствари ти си глуп !!!
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
afrim ne mu kazal na brata si agim deka ke go uapsat. afrim znael ama ete ne mu kazal. toj kidnal a agim go uapsile. ete tvojata logika kakva e :D
Да, Африм за лошиот сон дека токму него ќе го местеле од сите 2 милиона луѓе во МК и кажа само на мајка му за таа да може тоа сама да го каже на телевизија после апсењето. Изгледа и мајката и братот не го сакале овој загреотниот брат. Не му кажале за лошиот сон. Но затоа џихадистите го сакаат ;-)
 
O

Orion.

Гостин
Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска вчера соопшти дека уапсените се радикални исламисти и дека нивната цела била да создадат чувство на несигурност и страв кај пошироката популација.

Да не постирам сега линкови, наслови итн :)
А што да каже кога на тоа упатуваат доказите кои беа пронајдени? Албанците не можат да бидат убијци?
Само незнам со кое лице ќе се појавите пога ќе започне судскиот процес после презентацијата на доказите...
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
А што да каже кога на тоа упатуваат доказите кои беа пронајдени? Албанците не можат да бидат убијци?
Само незнам со кое лице ќе се појавите пога ќе започне судскиот процес после презентацијата на доказите...
пффф тешка работа...местени докази. Тоа ќе биде изговорот. Пред неколку дена кажав 99% од албанците нема да веруваат и да ги имаше снимено на камера како убиваат и кажуваат дека ги убиле. Тоа е поразителниот факт. Не ја сакаат оваа држава и немаат никаква доверба во неа, а нас не учат да не даваме оценки за цел народ, не се сите такви, убијците си имаат име и презиме ама замисли немале нација!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom