Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

M

Moon Child

Гостин
Ми кажуваш дека Македонците протестираа против нас (Албанците претпоставувам) дур уште не беа погребани убиените?
Немој со вакви муабети срце, ме враќаш пак кон добропознатата девиза "вечни виновници".
Истото и вие го направивте во Гостивар, зошто се чудиш? И кажи ми зошто на пример, за Босанците не велиме дека се племе, што ти знам што, и не се жалиме од нив? Ваљда затоа што се по прибрани. Да тепаат они деца по автобуси, да се закануваат се се и сешто, да палат цркви редовно како што тоа вие го правите, тогаш и за нив ќе го имаме мислењето што го имаме за вас. Немој да ми кажуваш вечни виновници, затоа што не живеам јас во Америка па за да можеш да ме лажеш како е овде. Кого лажеш? Можеш да лажеш некој што не живее овде, мене неможеш.
 
P

Princ

Гостин
Абе оклопни возила дојдоа ради нас,денес џандар ни за лек,ех мајката
Немало потреба. Скршија неколку стакла за кои ДУИ нема да им се налути и ќе ги поправи со парите на жителите на општина Чаир, и не истепаа никого.
Bезилка (те најдов), кажи ми за што беше протестот 1 ден откако се случи масакрот.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
262
Поени од реакции
34
Princ И според тебе кој е крив за убиствава? И дали ти како граѓанин на оваа правна држава можеш да покажеш грам достоинство и да оставиш на судот да покаже дали се тие виновни или не?
 
M

MrzaRules

Гостин
Немало потреба. Скршија неколку стакла за кои ДУИ нема да им се налути и ќе ги поправи со парите на жителите на општина Чаир, и не истепаа никого.
Bезилка (те најдов), кажи ми за што беше протестот 1 ден откако се случи масакрот.
протестот беше за да се притисне власта да се најдат сторителите....
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Немало потреба. Скршија неколку стакла за кои ДУИ нема да им се налути и ќе ги поправи со парите на жителите на општина Чаир, и не истепаа никого.
Скршените стакла беа на штабови на ДУИ или?
 
P

Princ

Гостин
И според тебе кој е крив за убиствава?
Јас би рекол странски служби заинтересирани за поделба на ова парче земја. Кои, нема да претпоставувам, но сите околни земји се осомничени од моја страна.
И дали ти како граѓанин на оваа правна држава можеш да покажеш грам достоинство и да оставиш на судот да покаже дали се тие виновни или не?
Да, кога судот ќе почне да го практикува тоа што го проповеда, презумција на невиност, тајност за осомничените дур не се докаже дека се виновниците, итн. Не можеш да очекуваш од мене да почитувам судски правила кои самиот суд и правен систем ги кршат. Тоа е цел синџир. Ако пукне главната алка, се натаму се руши.
--- надополнето: 5 мај 2012 во 03:18 ---
Скршените стакла беа на штабови на ДУИ или?
На зградата на општина Чаир, ко што читам низ нет.
--- надополнето: 5 мај 2012 во 03:19 ---
протестот беше за да се притисне власта да се најдат сторителите....
Здраво Везилка.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
На зградата на општина Чаир, ко што читам низ нет.
Значи на државна институција. Сторителите треба да одговараат и да ја надоместат штетата (нема затвор за тоа) како што направија со дечките што го искршија полицискиот Крајслер на прошлите протести. ДУИ не се прашува баш тука.
 
Член од
9 април 2012
Мислења
17
Поени од реакции
17
Немало потреба. Скршија неколку стакла за кои ДУИ нема да им се налути и ќе ги поправи со парите на жителите на општина Чаир, и не истепаа никого.
Bезилка (те најдов), кажи ми за што беше протестот 1 ден откако се случи масакрот.
Полиција имаше пред да ескалира ситуацијата у случајот со протестот на македонците,небаре за 1 секунда се појавија тие,а како тоа денес да нема полиција за предходно најавен протест.Абе ај више од вас преку глава
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Јас би рекол странски служби заинтересирани за поделба на ова парче земја. Кои, нема да претпоставувам, но сите околни земји се осомничени од моја страна.
Интересна теорија. И зошто им помагате во играта?
 
P

Princ

Гостин
пред да напишеш уште некој пост во кој ги браниш убијциве или да одиш на протести,види го клипчево 10-11 поста над мојов,ако не ти падни жал за децава и родителите ти си исто лајно со убијциве.
Мене ми е многу жал за младите луѓе и за нивните семејства, и не ги бранам убијците. Ги бранам осомничените за убиството. Се сеќаваш, судот потврдува, смирено, да чекаме, бла бла.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Како да живеам во South Park.Сите сакате да се случи нешто демек протест и да си ги извадиме очите меѓу себе па после демек ќе почне војна,па половин Македонци (тие со бугарски пасоши) ќе избегаат во странство а половина албанци во Косово (60 % од таму нели и се додјени) па ние сиротите што нема каде да одиме (Ја, Картмен,Кени,Кајл,Тимми) ќе си останеме сами во држава и ќе печеме кромпири(нели кога е војна само тоа има за јадење) и среќно ќе си живееме.Абе освестете се не е ова цртан фил во реален живот Кени може да умре само еднаш.(или за тие шо не разбираат во реален живот работите се болни и еднаш се умира и за тоа доста со провокации оставете да си ја тера судот работата доста со провокации и исламизам,тероризам и не знам веќе што.Нека почиваат жртвите во мир и се надевам ќе дознаеме кој и зошто ги уби:mad::mad::facepalm:
 
M

Moon Child

Гостин
Немало потреба. Скршија неколку стакла за кои ДУИ нема да им се налути и ќе ги поправи со парите на жителите на општина Чаир, и не истепаа никого.
Bезилка (те најдов), кажи ми за што беше протестот 1 ден откако се случи масакрот.
Незнам за што беше, не ни присуствував на истиот. Ти ги кажам јас можните варијанти, за што би можел да биде. Нели е едноставно на народот да му скурчи од сите ѕверства што ги правите и да излезе да го исфрли револтот? Значи, палите Цркви, рушите Цркви, тепате деца по автобуси, кога ќе влезете во автобус се понашате како стока, врв на сето беше ова што се случи последно. Малку ли е, кажи ми ти мене? Кажи ми, колку џамии ние вас сме ви запалиле? Кажи ми малку ли Албанци пљачкаат од Црквите во Западна Македонија? И немој да ми се правиш наудрен дека сето ова не се случува. Јасно ни е дека се случува тоа и многу повеќе. Значи, успеавте дури и мене да ме извадите од такт, а сум толку мирољубиво човече. Успеавте од мене да го извлечете она "Е доста е веќе!", замисли кај уште колку такви како мене сте го навлекле тој револт, кренале раце и рекле "Доста е". Кажи ми вие за што протестиравте денес ?
Немој да ми кажуваш затоа што ги прибрале некои на испрашување, и татко ми го прибраа пред некое време на испрашување, па јас не излегов градов да го запалам. Го испрашаа и си дојде дома човекот. Кој е проблемот? Нели е нормално при таков случај да се испрашаат сите кои се под сомнеж дека се било како поврзани со случајот? Ако се поврзани тогаш ќе се одговараат, ако не се, тогаш многу нормално дека ќе ги пуштат да си одат, како што и беше случајот. За што дигнавте толкава паника јас незнам. За инает правите светов да мисли дека овде во гасна комора ве чуваме.
 
P

Princ

Гостин
Интересна теорија. И зошто им помагате во играта?
Помагате? Не, помагаме. Сите, заедно. Некој со поддршка према осомничените, некој со спам на твитер, некој со коментари на темава. Сите заедно, им помагаме (најпосле најдовме нешто заедничко :) ). Е сега, зошто го правиме тоа... појма немам, си се запрашал ти?
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Мене ми е многу жал за младите луѓе и за нивните семејства, и не ги бранам убијците. Ги бранам осомничените за убиството. Се сеќаваш, судот потврдува, смирено, да чекаме, бла бла.
Ако имаше отепано 5 ваши , дали ќе чекавте да кажи судот или ќе превземевте во свои раце ?
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
262
Поени од реакции
34
Јас би рекол странски служби заинтересирани за поделба на ова парче земја. Кои, нема да претпоставувам, но сите околни земји се осомничени од моја страна.
А дали извршителите се од Албанска националност според тебе?
Да, кога судот ќе почне да го практикува тоа што го проповеда, презумција на невиност, тајност за осомничените дур не се докаже дека се виновниците, итн. Не можеш да очекуваш од мене да почитувам судски правила кои самиот суд и правен систем ги кршат. Тоа е цел синџир. Ако пукне главната алка, се натаму се руши.
--- надополнето: 5 мај 2012 во 03:18 ---

На општина Чаир, ко што читам низ нет.
Судот нема излезено со пресуда сеуште - така од каде викаш презумцијата на невиност не ја почитува судот? И биди искрен пред себе прво и признај си дека протестов беше за ДПА да добие политички поени и да се изврши притисок за вашиве учки да не бидат осидени ! И според тебе нарачано е од странски служби , а дали е извршено од Албанци?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom