Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Али врвот беше денес зборам со пријател албанец и ми вика "како да не протестираат,еден човек на протестот кажа не биле тие убијците,он видел Јанкуловска ги убила :tapp: IQ-20

:pos::ROFLMAO::tapp:
 
Член од
4 јули 2011
Мислења
52
Поени од реакции
50
Се додека "твоите" те болат повеќе од "моите", не гледам како можеме да дискутираме. Стварно, јас не можам да ти одговорам ако мислиш дека ништо не е што убиле двајца наши. Извини.
батка, еве гледам ти си малку по-еманципиран и по-прибран од она ордана денес што повеќе наликуваше на собир на хезболах и слични...

до кога бе батка албанските македонци толку ќе бидат наивни бе? до кога? до кога уште ќе се однесуваат како да се во 18в. со племенски водичи? аман веќе! се сложувам со тебе дека поголеми играчи се на сцена...ама зошто? експеримент ли сме да му се сневиди!
па се додека албанските македонци не ја сметаат оваа држава за своја никогаш нема да се смират страстите!....ова се се случува последниве 20 години... кај вака било во 70тите или 80тите? мир и слога било бе.. а не ова!? орда нецивилизирана... немам зборови...стварно денес од протестов останав со отворена уста...зар толку има омраза кај вас кон нас?! ние кои ги примија преку 300.000 косовари (кои денес се најголемиот гној во ова опшество) ние кои дозволивме албански јазик? политичариве кои гзот ви го дадоа и универзитети...триста чуда! и пак нечини системот!
а дали си се запрашал...што ако се навистина они? како ќе се гледаш во огледало дека си протестирал за некои кои убиле невини деца?
кармата батка е лоша работа...ќе се врати ова на најлош можен начин...
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
батка, еве гледам ти си малку по-еманципиран и по-прибран од она ордана денес што повеќе наликуваше на собир на хезболах и слични...

до кога бе батка албанските македонци толку ќе бидат наивни бе? до кога? до кога уште ќе се однесуваат како да се во 18в. со племенски водичи? аман веќе! се сложувам со тебе дека поголеми играчи се на сцена...ама зошто? експеримент ли сме да му се сневиди!
па се додека албанските македонци не ја сметаат оваа држава за своја никогаш нема да се смират страстите!....ова се се случува последниве 20 години... кај вака било во 70тите или 80тите? мир и слога било бе.. а не ова!? орда нецивилизирана... немам зборови...стварно денес од протестов останав со отворена уста...зар толку има омраза кај вас кон нас?! ние кои ги примија преку 300.000 косовари (кои денес се најголемиот гној во ова опшество) ние кои дозволивме албански јазик? политичариве кои гзот ви го дадоа и универзитети...триста чуда! и пак нечини системот!
а дали си се запрашал...што ако се навистина они? како ќе се гледаш во огледало дека си протестирал за некои кои убиле невини деца?
кармата батка е лоша работа...ќе се врати ова на најлош можен начин...

Еманципиранот во текстот беше на протестот :facepalm:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Кога терам сериозен муабет (овој го сметам за сериозен), не би те лажел ниту пак би те тролал пер.
Верувај дека Албанците се лути на сите политички партии од Албанскиот блок бидејќи и двете што се заебаваа со власт, ги изневерија. Не знам зошто имаш впечаток дека протестов бил со ДПА ознака, може ДПА пробала да профитира политички поени (демократско право, СДСМ постојано тоа го прави) но самиот протест ниту бил организиран од ДПА, ниту пак оние што протестирале ја поддржувале ДПА.
Не заебавај на крај краишта, кај има ДПА 10.000 гласачи во Скопје :)))))
Јас добив таков впечаток. Прашај некого што навистина му веруваш, а не присуствувал на протестот ќе видиш што ќе ти каже. Можеби не биле сите што излегле на протестот поддржувачи на ДПА, ама ДПА маестрално го искористи и насочи истиот. Се гледа дека се источна школа. :D Него не знам дали сум единствен, ама мој впечаток е дека со протестов како Албанци си нанесовте многу повеќе штета од корист.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Денешниот протест? Не, не беше организиран од политичка структура, никоја. Протестов беше против сите Албански политички партии во земјава.
Не бе пријател, не си во право. Кажи дека имаш 17 години ќе те разберам.
 
P

Princ

Гостин
до кога бе батка албанските македонци толку ќе бидат наивни бе? до кога? до кога уште ќе се однесуваат како да се во 18в. со племенски водичи? аман веќе! се сложувам со тебе дека поголеми играчи се на сцена...ама зошто? експеримент ли сме да му се сневиди!
Додека не се сменат неколку поколенија. Не заборавај, Албанците во земјава традиционално не биле образувани па фаќаат лесно кривини. Тоа преку ноќ не се поправа. Веќе во мојот дом има двајца факултетлии од четворица членови (50%), за неколку години тој број ќе нарасне во 100% и ваљда поинаку ќе се размислува тогаш. Ако преживееме дотогаш нормално, ко преживи причаче муабетов :))

па се додека албанските македонци не ја сметаат оваа држава за своја никогаш нема да се смират страстите!
Системот не ги сака Албанците. Тоа се докажа (според мене, очекувам ти да не се согласуваш) и при последнава акција. Долг и широк е муабетов и не сакам да го куцам на форум, ама заеба во многу чекори.
зар толку има омраза кај вас кон нас?!
Зошто сега ваков муабет? Еднаква количина на омраза има и кај вас кон нас. Да не ги нервирам членовите со константно постирање на едни исти линкови, ама види што се скандираше на протестот од пред 3 недели. Македонци се тие чиј глас слушаш и лик гледаш. Ќе повторам, мора самокритичност. Без самокритичност вечно ќе останеме на "батали, тие не чинат, ние сме супер" (муабет кој Албанците ми го прават во живот за вас Македонците, и муабет кој го читам на форумов од страна на Македонците према Албанците).

Подолу коментарот не сакам да ти го цитирам затоашто и во тие работи не се согласувам. Пример, сте примиле 300.000 бегалци... Како ВИЕ сте ги примиле кога кај мене дома спиеја, и јадеа од мојата храна? Каков факултет сте ми дале кога јас кога го побарав пративте полиција да ме тепа, и го добив со оружје? Чекај малку, не си дал ти ништо.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
значи жима мајка со цел памет така ми рече,викам добро бе дали си нормален,вика шо ти е бе човек да собере толкава храброст да го каже тоа пред сите мора да е вистина,он е сведок :pos:На крај и каурка си изедов што се дешава прв пат што значи дека бааѓи има меѓуетничка тензија ко никад
:confused:
 
P

Princ

Гостин
Него не знам дали сум единствен, ама мој впечаток е дека со протестов како Албанци си нанесовте многу повеќе штета од корист.
Релативно е тоа мислење. Јас не присуствував на протестот, ама се согласувам дека имаше потреба од него. Нешто едноставно смрди во целиов случај и мора да се укаже на тоа.
 
Член од
4 јули 2011
Мислења
52
Поени од реакции
50
Така ми заличе дека мислиш оти не бил .:)
не бе убаво си пишав јас...
без разлика дали бил или не... он си знае голем е...
ако дозволува друг да го контролира негов избор...
да беа македонците убијците друга приказна ќе беше до сега....а нашиве ни мили политичари ќе земеа предвреме летен одмор... (имало попуст во Солун)
 
P

Princ

Гостин
Не бе пријател, не си во право. Кажи дека имаш 17 години ќе те разберам.
Може да грешам, кажувам мое гледиште кое не мора да се совпаѓа со вашето. Всушност, моето гледиште се очекува да не се совпаѓа со вашето, инаку за што би дискутирале. Јас сум јинг и јанг на форумов :)))
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Мала анализа, конкретно се однесува за медиумите.








Додека изјавите за Албанците беа: "Се се одвива мирно и без никакви инциденти, освен искршени неколку полициски возила, но тоа е дел од мирниот протест"
Да не додавам слики, бидејки сите знаеме каков беше денешниот исход од мирниот протест на албанците. Ваше е да оцените. Ние Македонците бевме третирани како воена закана за државата. А додека иљадници исламски терористи скандираат пароли за државен удар, од типот "Ке се видиме низ шумите", беа буквално оставени да шират терористичка пропаганда во центарот на Македонија.


На сликите убаво се гледа наклонетоста на медиумите... Сител? Секојдневно Латас се покажува како најголем Македонец. Еве му доказ дека не е ништо повеќе од обичен мрсул!
Ова може да биде убав пример за во иднина.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
262
Поени од реакции
34
Додека не се сменат неколку поколенија. Не заборавај, Албанците во земјава традиционално не биле образувани па фаќаат лесно кривини. Тоа преку ноќ не се поправа. Веќе во мојот дом има двајца факултетлии од четворица членови (50%), за неколку години тој број ќе нарасне во 100% и ваљда поинаку ќе се размислува тогаш. Ако преживееме дотогаш нормално, ко преживи причаче муабетов :))


Системот не ги сака Албанците. Тоа се докажа (според мене, очекувам ти да не се согласуваш) и при последнава акција. Долг и широк е муабетов и не сакам да го куцам на форум, ама заеба во многу чекори.

Зошто сега ваков муабет? Еднаква количина на омраза има и кај вас кон нас. Да не ги нервирам членовите со константно постирање на едни исти линкови, ама види што се скандираше на протестот од пред 3 недели. Македонци се тие чиј глас слушаш и лик гледаш. Ќе повторам, мора самокритичност. Без самокритичност вечно ќе останеме на "батали, тие не чинат, ние сме супер" (муабет кој Албанците ми го прават во живот за вас Македонците, и муабет кој го читам на форумов од страна на Македонците према Албанците).

Подолу коментарот не сакам да ти го цитирам затоашто и во тие работи не се согласувам. Пример, сте примиле 300.000 бегалци... Како ВИЕ сте ги примиле кога кај мене дома спиеја, и јадеа од мојата храна? Каков факултет сте ми дале кога јас кога го побарав пративте полиција да ме тепа, и го добив со оружје? Чекај малку, не си дал ти ништо.
И пак го вртиш муабетот врати се на дадената тема - модератор си и следи ги правилата биди пример за другите ! Не ми глуми ендемичен вид кога се котите како зајци! Кажи ми твое лично субјективно мислење : Доколку нарачателите се странски служби кои се извршителите? Дали се Албанци?
 
Член од
4 јули 2011
Мислења
52
Поени од реакции
50
Додека не се сменат неколку поколенија. Не заборавај, Албанците во земјава традиционално не биле образувани па фаќаат лесно кривини. Тоа преку ноќ не се поправа. Веќе во мојот дом има двајца факултетлии од четворица членови (50%), за неколку години тој број ќе нарасне во 100% и ваљда поинаку ќе се размислува тогаш. Ако преживееме дотогаш нормално, ко преживи причаче муабетов :))


Системот не ги сака Албанците. Тоа се докажа (според мене, очекувам ти да не се согласуваш) и при последнава акција. Долг и широк е муабетов и не сакам да го куцам на форум, ама заеба во многу чекори.

Зошто сега ваков муабет? Еднаква количина на омраза има и кај вас кон нас. Да не ги нервирам членовите со константно постирање на едни исти линкови, ама види што се скандираше на протестот од пред 3 недели. Македонци се тие чиј глас слушаш и лик гледаш. Ќе повторам, мора самокритичност. Без самокритичност вечно ќе останеме на "батали, тие не чинат, ние сме супер" (муабет кој Албанците ми го прават во живот за вас Македонците, и муабет кој го читам на форумов од страна на Македонците према Албанците).

Подолу коментарот не сакам да ти го цитирам затоашто и во тие работи не се согласувам. Пример, сте примиле 300.000 бегалци... Како ВИЕ сте ги примиле кога кај мене дома спиеја, и јадеа од мојата храна? Каков факултет сте ми дале кога јас кога го побарав пративте полиција да ме тепа, и го добив со оружје? Чекај малку, не си дал ти ништо.
батка, види вака...
втор факултет ми е Штул.... И МНОГУ ДОБРО ЗНАМ КАКОВ КАДАР излегува од таму...мислам тоа генијалци ќе бидат...ама не е така...штанцаат дипломи... нејсе, да се вратам на муабетот..

системот не ги сака Албанците? хммм...па не би рекол баш така.. зошто? батка, па вие сте позаштитени во Македонија одколку во Русија Поларните Мечки... мислам хело? нема смисла ова..

3 балисти претепаа џандар...така? после колку време ги пуштија? невини беа? Системот не чини де... затоа ;) СМЕ ПРИМИЛЕ 300.000 бегалци...истите тие кои денес земаат буџетска плата од мене или од тебе а седат дома..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom