Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

H

HITCH

Гостин
Ау, па, ако има доживотен затвор, зошто пред некој ден за гнасното убиство на Чевревски, убијците добија толку мали казни?!

:sick:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
како е можно пред неколку години да немаше вакви пиздарии, како тоа сега одеднаш нема соживот?
Ти серионо веруваш дека пред неколку години постоел соживот? :facepalm:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
Прво јасно е кој го сторил да беше банда или што и да е ќе се кажеше јасно и гласно немаше вака да молчи полицијата одма на сонце ќе излезеа нивните досиеа .
Населението тие што подобро ги познавале од мене и од тебе немаше да скокне за нив ! Не се секирај Македонците не толку солидарни да браниме и да оправаме и што е криво . И црно да правиме бело .

А за третово причина заради која МОРАВ да ти реплицирам е ...

Немаше ама баш НИКАКВА ПОТРЕБА и шпанците да кршат во Гостивар се што е македонско . Зошто виновникот веќе беше во ЗАТВОР . И ја плаќаше КАЗНАТА . Сега нема ВИНОВНИК и автоматски нема ни кој да плати ! Затоа ќе ви се прави токму како што вие правевте ;) Сеа појасно ? !
Епа еве не се кажува. Нема 'јајца'. Ајде сега да палиме се што е албанско. Знам дека немаше потреба да кршат низ Гостивар, ама тоа се хулигани. исто како што и нашиве (Македонците) трчаат на форум да се фалат дека запалиле куќа и искршиле албанска кола....
За крај....Македонец сум, не сум Албанец
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.770
Поени од реакции
9.956
Ајде сега едно хипотетичко прашање,што правиме ако испадне и ова поради некоја баналност,како што испадна убиството кај Козјак?
Да речеме се испотепале за кило риба ? Или рибаров што велат дека бил сведок,а испадне дека децава всушност нагазиле каде што не треба и во погрешно место биле на погрешно место ?
Што правиме тогаш ?
Da be se ispotepale za kilo riba, se naredile eden do drug i se samoubile. Kako i da e, dosta so spekulacii. Ako ima troska cesnost i doblest vo MVR nema da go zataskaat slucajov i ke se vidi koj e i sto e. Ako go zataskaat togas treba na protesti za neefikasnost na MVR i treba da letaat ostavki. Do togas prestanete so spekulacii i palenje i odadete im pocit na zaginatite.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Проблемот е што да се прави.Лесно е како 90% од малоумниве на форумов да повикуваш на кољање и убивање али ај да ги видам они да кољаат мали деца и жени.

Според мене главниот виновник за ситуацијава е нашата држава.Нашите политичари ( комплетно сите ) не ги интересира да ги спроведуваат законите туку да се збогатат.И во право се Грците кога ни викаат дека не сме држава затоа што навистина не сме,некаков квази протекторат сме кој има ограничена самоуправа.А какви ни се политичарите е директна вина на народот.

Зошто сите сакаме да си подкраднуваме и да бидеме директори и 20 години се гледа како да се измузи се што може.Епа кога сите сакаат држава во која ќе можат да крадат и законите ќе важат кога на нив им одговара ете и си добија.Али тоа функционира во двете насоки.
Само малоумник може да повика на ,,кољање''.

Не, грешка си. Главен виновник е народот што гласа секакви ѓубриња. Ѓубрињата се изгласани и си тераат по свое, додека си овца секој ќе те стриже капираш? И јас да те рекетирам секој ден тебе и ти ништо да не превземеш ќе си продолжам да терам, тоа е тоа...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.701
Ајде сега едно хипотетичко прашање,што правиме ако испадне и ова поради некоја баналност,како што испадна убиството кај Козјак?
Да речеме се испотепале за кило риба ? Или рибаров што велат дека бил сведок,а испадне дека децава всушност нагазиле каде што не треба и во погрешно место биле на погрешно место ?
Што правиме тогаш ?
Ќе ги ослободиме, оти за кило риба е дозволено да убиеш петмина...

Ништо нема да се случи тогаш... и да се работи за некоја банална причина, и да се работи (еве да речеме за дрога), народот нема да поверува.

Зошто !? Како прво затоа што народот ја има изгубено довербата во судскиот систем во Македонија. Второ, затоа што некој други до тогаш ќе ја подгреат атмосферата до вриење. Трето, затоа што некој трети нема конструктивно да критикуваат, туку ќе критикуваат по нивни интереси...
 
I

Ilindenka

Гостин
Ау, па, ако има доживотен затвор, зошто пред некој ден за гнасното убиство на Чевревски, убијците добија толку мали казни?!

:sick:
Е да де.... ЗОШТО? Е тоа е причина за протест!
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Ај ги молам припадниците од 20 и нешто посто да не се прават културни и паметни.
Искршиле 2 3 коли и што сега???Што правевте во Гостивар-кршевте македонски дукани?Што извикувате на утакмици?? Тоше педер смрт за каури палите знаминја!!!
Што правевте во 2001 година???И сега глумите културни???или културни сте на PC на факултет на форуми на телевизија во колумни???
А кога сте во група од 10 20 души што правите?Неизживеани сте очајни сте.
Однапред му се извинувам на тој што ке се пронајде во постов и што ке го повреди
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
МВР по којзнае кој пат си го покажува лицемерието.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Истот важи за случајот во средното училиште од пред 1 година и случајот во Гостивар (каде убиецот/убијците беа Македонци) и истото важи за овој случај (каде под претпоставка убиецот/убијците би бил/е Албанец/Албанци).
Те молам како човек да не влечеш паралели и да го зголемуваш гневот.
Значи еден апел до Албанците на форумов, наместо да објаснувате дека не сте криви како колектив, наместо да влечете паралели кој во овој случај непостојат построени и застрелани деца, наместо да се контрате еднаш во животот замолчете и повлечете се. Со секој ваш пост предизвикувате гнев. Знаеме ние дека колективот неможе да е крив, знаеме се.
Значи внимавајте што пишувате и оставете не во бесот и гневот. Додека не се каже официјално кој го изврши масакарот нема што да објаснувате, потоа ќе разговараме.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ау, па, ако има доживотен затвор, зошто пред некој ден за гнасното убиство на Чевревски, убијците добија толку мали казни?!

:sick:
Ај дека на апелационеен од по 23 на по 10-15 ќе им ги намалат казните а ќе излезат на условно за 6-7.Зошто не функционира ништо е заради тоа.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Da be se ispotepale za kilo riba, se naredile eden do drug i se samoubile. Kako i da e, dosta so spekulacii. Ako ima troska cesnost i doblest vo MVR nema da go zataskaat slucajov i ke se vidi koj e i sto e. Ako go zataskaat togas treba na protesti za neefikasnost na MVR i treba da letaat ostavki. Do togas prestanete so spekulacii i palenje i odadete im pocit na zaginatite.
Па никој не веруваше ни дека за златен ланец од 600 денари е можно убиство па се случи, и не е тешко да наредиш 4 на коленици кога држиш пиштол во рака верувај ми, туку мене се ме јаде јанза за овој рибаров,се нешто околу тоа ми врти памет дека децава се нашле на погрешно место во погрешно време.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Има доживотна.
Ни треба враќање на смртната казна под итно! Оние кој го сторија овој масакар или на било каков начин се поврзани треба јавно да се обесат на плоштад.
Никогаш нема да се најдат вистинските извршители на ова дело за да им се суди, затоа што и да се откријат кои се самите тие нема да си го дозволат тој луксуз. Едноставно живи не се даваат.
Големи се шансите да најдат некои да бидат жртвено јагне затоа што притисокот ќе биде преголем, а доказите на форензичарите мали затоа што ова е планирано нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom