Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

P

Princ

Гостин
паралели кој во овој случај непостојат построени и застрелани деца
Исти убиства по начин на изведување нема да најдеш. Значи има околности и начини пун милион. Паралела можам да повлечам по резултатот - убиство.
Значи внимавајте што пишувате и оставете не во бесот и гневот.
А на кого си бесна и гневна? На Албанците? Чекај малку, уште не е утврдено дека убиецот/убијците (с)е Албанци.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Странски тајни служби кои ги имаат преземено од поранешната ОЗНА и УДБА
sto ke ni treba edna "Teroristicka agencija" i eden "lider" na taa organizacija sto se vika Gafuri Adili sto ima poteklo od Kicevo, a ne moze da se vrati od svojot grad zasto site go znat koj e toj i za kogo raboti.
Sto ke ni treba taa organizacija koga imame Albanska Armija sto e vo Nato, FSK (kosovskata armija) sto ovie godini imase golemo investici tamu.
I ARM sto ima mnogu vojnici Albanci.

Celta na ANA e da praat nekoj snimki vo ne stabilni momenti za da izlezeme kako destabilen narod vo drzavata...

:sneaky:
 
Член од
26 април 2007
Мислења
29
Поени од реакции
10
Da be se ispotepale za kilo riba, se naredile eden do drug i se samoubile. Kako i da e, dosta so spekulacii. Ako ima troska cesnost i doblest vo MVR nema da go zataskaat slucajov i ke se vidi koj e i sto e. Ako go zataskaat togas treba na protesti za neefikasnost na MVR i treba da letaat ostavki. Do togas prestanete so spekulacii i palenje i odadete im pocit na zaginatite.
ubavo e kazano deka ne e najdeno oruzje pokraj telata i zatoa ne e izvodlivo da imalo megusebna prestrelka, alooooooo!!!!
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Да се знаеше кој пукал, па што?
Демолирање на коли и дуќани на луѓе кои никаква врска немаат со убиецот освен иста националност е во ред? По твојата логика и денешново демолирање е во ред.

По мојата, и двете не се во ред.
Вака не те слушав да збориш пред еден месец за случувањата во Гостивар, исто имовина на МАКЕДОНЦИ која настрада, а кои немаа никаква врска со Јаким кога ги уби тие двајцата. Дај те молам не реплицирај, за твоја чест, само можеш да заработиш навреди и пцовки и повеќе да те замразат и непочитуваат на форумов останатите.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
на власт е националистичка партија!
Ахахахахахахахахаахахах, не чекај, АХАХАХАХАХАХАХАХА. Абе овие се плашат збор да им речат, националисти биле :pos::icon_lol: сте виделе вие што е националист....
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Sega pravev muabet so drugar i mi kaza deka se poznava so sestrata na eden od ubienite i deka taa idela so nekoj albanec moze tuka e pricinata za ubistvoto ?!?!?!?!
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Кај нас во Прилеп не обвинија албанци ради то шо видоја кој го отепа детето.
Ова е сосем друго братче
Зборот ми е земјаче, да не фрламе колективна вина на албанците, колку и да ги мразиме. Затоа што сторителите на неделово се болни луѓе злосторници
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Вака не те слушав да збориш пред еден месец за случувањата во Гостивар, исто имовина на МАКЕДОНЦИ која настрада, а кои немаа никаква врска со Јаким кога ги уби тие двајцата. Дај те молам не реплицирај, за твоја чест, само можеш да заработиш навреди и пцовки и повеќе да те замразат и непочитуваат на форумов останатите.
За нередите во Гостивар подоцна слушнав, не бев известен.
И не, нема да престанам да си го изразувам своето мислење.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Да само што си седат дома и гледаат сеир на телевизија како и сите ние на форумов што троламе и жалиме, а не преземаме ништо.
Не плашат како мали деца, со еден пендрак и со една 1.50 сантима жена не плашат. Се е излишно што да се каже! Пичка народ сме и ке бидеме! Жал ми е навистина за целава ситуција. Ке ни ги замачкаат очите коо на волови. Многу ми е бед, не сум се надевал дека може до овој степен да стасаме.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Ајде сега едно хипотетичко прашање,што правиме ако испадне и ова поради некоја баналност,како што испадна убиството кај Козјак?
Да речеме се испотепале за кило риба ? Или рибаров што велат дека бил сведок,а испадне дека децава всушност нагазиле каде што не треба и во погрешно место биле на погрешно место ?
Што правиме тогаш ?
Колку само и јас си ги поставувам истите прашања во глава.....Прво ако хипотетички ги гледаме изјавите на братот на еден од починатите(рибарот) и семејството на едно од момчињата. Детето најавило дека ќе оди на риболов со другарите.....додека братот прво нешто што кажа е дека неговиот брат немал никаква врска со тие таму што биле онака посочувајќи како очигледно да е дека децата биле замешани во нешто сериозно.....
Мене вака се како што стои размислувајќи повеќе ме насочи кон ваква некоја ситуација. Иако е сето ова ХИПОТЕТИЧКИ.....
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не плашат како мали деца, со еден пендрак и со една 1.50 сантима жена не плашат. Се е излишно што да се каже! Пичка народ сме и ке бидеме! Жал ми е навистина за целава ситуција. Ке ни ги замачкаат очите коо на волови. Многу ми е бед, не сум се надевал дека може до овој степен да стасаме.
Aко сами не се кренеме сега,џабе ќе ни биде и да ги воскреснеме Илинденците,Фалангата на Александар и Ченто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom