Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Нека не ви продаваат ветер во магла, во Драчево е се во ред. Продолжете си сега со муабетот.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Тензично е ситуацијава во Радишани и Драчево патот се блокрани но при интервенција на Полицијата е се ОК сеа .. Како што кажав и пред малку , скршен-запален продавница на еден Албанец , а младите Македонци кај Радишани прават проблеми без потреба .
Лошо, на ваков ден не трба вакви работи да се прават, незнам што да кажам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
Абе тресе глупости само, не го ни перцепирајте.
Нормално е да измислуваат таклви вести, како инаку би го задржале епитетот на напатени душички.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
D

Deleted member 53418

Гостин
Sega gledam zosto ikonite vo crkvata Sv. Dimitrija davaa nekoja skriena poraka..Sega mi e jasno ... a nie napravivme golem tashak od celata rabota.Ete ni go ...

mista ova so ikonite znacelo krv ili raganje imase eden pop kazuvano vo cet i odma raganje ne ama .......
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Абе тресе глупости само, не го ни перцепирајте.
Нормално е да измислуваат таклви вести, како инаку би го задржале епитетот на напатени душички.
Тоа е разликата меѓу нас и нив, нашите медиуми уште толку ја убиваат Македонија, а АЛСАТ објавува само про-албански новости и секоја новост ја спинува (дури и убиство-егзекуција на 4 деца и постар човек) во корист на албанија.. испадна Амди Бајрам во право, новинариве прават анти-контра-пропаганди..ако памтите.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ја се извињавам, АНА= Албанска народна армија? :cautious:
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Ја се извињавам, АНА= Албанска народна армија? :cautious:
Да обично терористичките групи си даваат вакви имиња за да си го прикријат своето вистинско лице ... као демек еве ние сме народна армија ние сме борци за права и сл ..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
Многу ми се достојни тие ваши медиуми.
Божем незнаеме како ги пренесуваат вестите.
АЛБАНСКИ ДЕЦА УБИЕНИ ОД МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА; 15 СТУДЕНТИ ПРЕТЕПАНИ БЕЗ ПРИЧИНА.
Си немаа врска двете вести, ама битно да се јаде гомна, да се пали народот.
Имало деца по улица, тоа цела војска е на улиците на Бутел, неможе пиле да припари па камоли некои копиљаци да прават бељи.
Не е ова тетово па полицијата да мижи.
Блокадите во Драчево беа ЗАВЧЕРА, и се сосема оправдани.
Зошто да се грижат за својата безбедност жителите на Студеничани ако не се они инцијатори на кавги?
Блокадите не се за да се тепаат АЛбанци, туку за да се превенира од тоа што истите го прават навечер врз македонските деца.
 

wqx

Член од
12 април 2012
Мислења
49
Поени од реакции
36
Нека не ви продаваат ветер во магла, во Драчево е се во ред. Продолжете си сега со муабетот.
На Драчевчани не смее да им писнат ...пошо го имаат јадено многу пати,да се сите ко драчевци ќе ја опраевме работава !!!!
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Izbegavme od tema, no ANA poveketo go poznavaat ko formacija sto bi se borelo za teritorii, a ne za politicki celi(citaj Ali Ahmeti 2001). Taka da nivnata povrzanost ja otfrla vo voda tezata za postoenjeto ili efikasnoto postoenje na edna vakva edinica. Seto ova e moe mislenje sto ne znaci deka e tocno
Абе во ред, може AKSH како организација е расформирана, но сепак постојат одметници, а и два дена пред убиството се огласи Гафур Адили, пренесена од српски медиум (нормално секогаш кога се случува лошо за Македонија, секогаш Србите даваат ударни вести). Исто така го имам постирано назад.

Но во право си забегавме далеку од темава, ако сакаш ќе ти го пратам во ПП прочитај што како.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
- Денес однесов неколку најубави вапцани јајца на Албанецот
што работи со мене, за неговите деца,знам многу ќе се радуваат
( иако тие не знаат што е вера ниту политика). А пак за Бајрам тој
ќе ни донесе најубава домашна баклава. Тој е од ретките и не спаѓа
во оние другите 90 % што би го сториле истото за кое сега пишуваме.
Кога тој би ги знаел тие убици би ми ги и посочил. Тој е таков зошто е
веќе неколку години меѓу нас Македонците,а неговиот татко беше
исто тука со нас 35 години. Тие се културно дообразуваа со нас.
Знаева за добро утро, но научива да го употребуваат и да го пренесат
на своите деца. Делеше фирмата по една табла јајца за празников и
тука не ги оделивме од нас,имаше и за нив, за секого без разлика .
Но има и други не вакви, за жал многу повеќе, тоа се
Оние другине,
оние со цигарите
оние со прашковите
оние со цевките
оние со белото робје
оние што на добро утро комшија, вадат ножеви
оние гнаси, изроди и од својот народ, кукавици,идиоти,зверови и убици
КОЈ ВЕДНАШ ТРЕБА ДА СЕ ОЧИСТАТ ОД ДРЖАВАВА
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Тоа е разликата меѓу нас и нив, нашите медиуми уште толку ја убиваат Македонија, а АЛСАТ објавува само про-албански новости и секоја новост ја спинува (дури и убиство-егзекуција на 4 деца и постар човек) во корист на албанија.. испадна Амди Бајрам во право, новинариве прават анти-контра-пропаганди..ако памтите.
Медиумите се крш,абе КРШ! Го спомна Амди добро викаше,сите би ве затворил да можам..не е Амди будала, народов е будала што толерира вакви медиуми.. Денес ударна вест е проблемот со кучињата скитници во Тетово :tapp: Треба од Алсат да учат нашиве кретенски медиуми како се работи,продадени души.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom