Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
21 ноември 2011
Мислења
19
Поени од реакции
9
Еее,место фонтани и споменици да направеа некој 4-5 затвори низ државава па на секој криминалец да му имаа резервирано келија за подолг престој,а вака сите усилени се бидејки мали (смешни) се казните спрема делата што ги прават таквите орангутани,за сите бре зборам (шипо,каур,влаф,талибанец)зло си е зло,стрпај таму да скапе у келија,бел ден да не види,без посета од блиските и еден оброк дневно само,па да видиме дали ке биде вака како што е,па у курац веке,тие со пиштоли,ножеви,пушки немаат гајле а некој со нерегистрирана кола се плаши да не го ебат џандарчињава наши.:гомце::гомце::гомце: е се во државата.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
A mozda e i nivno maslo ova, ako veke spekulirame...
А бе може да е масло и на пингвини, ако веќе шпекулираме...Може да е масло и на Индијанци, Шпанци... Ама што фајде до волку сега да шпекулираме, ова веќе ги преоѓа и границите на шпекулација.
Сега тоа што српски министер изјавил дека ова е страшно и изразил сочувство, не значи дека они се умешани.
Едноставно, не знаеме и тоа е тоа. Се надевам дека ќе дознаеме, па тогаш ќе дискутираме околу тоа.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
952
Поени од реакции
405
Мислам дека треба да понудат повисока парична награда за давање важни информации за убијците.Може некој од браќава од селата во околина ке се излаже за пари и ке ги издаде.Не ми е логично дека паравоени формации (ОНА/АНА) без никаква логистичка подршка од селаниве го извршиле ова,мора некој од селава да ги знае кои се и што се..
И јас мислам ова, ќе се најде некој да даде информација ако понудат парична награда.....
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Правев муабет со колега мој токму за ова.
Згрозен сум од тоа. Службеник на МВР, при вршење на неговата должност, нападнат од страна на хулигани, ќе има лузна на лицето, а за сторителите нема да има ни притвор. Зошто? Партиски врски... Затоа не можеме да имаме неселективен правен систем, затоа што се' се одвива по партиска линија во државава.
Интелектуалците ги има, само ретко кој од нив проговорува, оти веднаш се окарактеризирани како предавници.
Епа ете ти велиш во претходен пост казна за тој некој што ке имал оружје па да видиме дали некој друг ке се осмели.И еве сега кој е примерот од ова?Дека тој или секој може да посегне по некого и да биде пуштен на слобода.....Да не се лажеме најдемократските општества немаат милост за вакви џукели него користат пендрек...
Јас негледам поштен и чесен човек на кого му смета зголемено полициско присутво. Полиција може да смета само на крадци/разбојници/убијци... Што поголема контрола на полиција тоа побезбеден...
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
GARANT se Albanci i gi znaat koj se i sto se.Samo nema da go objavat toa,pravat kalkulacii kako da ja zamackaat celava rabota.
Pa sigurno ne ocekuvate da ispadne brklikana so informacija:
"Otkrieni se ubicite i se od Albanskata etnicka zaednica,a motivot bil cisto etnicki ZOSTO BILE MAKEDONCI,ili za dvajcata ubieni sponovi vo gostivar.RABOTIME NA PONATAMOSNO RASCISTUVANE NA SLUCAJOT!!!"
Dajte be malce serioznost ne e ova fudbalska utakmica.
А ти што сакаш?Да кажат така па све живо да одлета у воздух?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Значи поминаа помалце од 48 часа. Според тоа дека нема сведоци, нема мотив, нема причини, очигледно се работи за професионална работа - многу малце време помина да имаат дури и осомничени. Смирете се, работата сигурно ја работат, зашто има огромен притисок од јавноста и сигурен сум дека максимално се трудат да ги најдат убијците што може побрзо. А и да имаат информации, сигурно нема да ги кажат сите во јавност па да си ја инкриминираат истрагата со тоа што ќе ги алармираат убијците или тие што се поврзани со нив дека им се на трагата. Оваа истрага мислам дека ќе трае долго но се надевам дека ќе ме демантираат и ќе ги најдат болесниците што побрзо.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Полека бе,јас сум уверен дека си ја вршат работата соодветно..Повеќе од уверен,плус некои муабети ме уверија дека ептен без врска сеете по форумов..
Боље ич нека не свикува прес конференција со ова ствара само нервоза кај маса на народ сите го знаеме профило на убијците
 
V

viktora

Гостин
Не сите македонци се верници. А има и онакви кои се осеќаат како македонци, а сепак се од друга вера. А секогаш има ги има и оние кои што се декларираат како верници, а уствати благе везе немаат.
just saying...


A koga do sega TIE TAKVITE,imaat napraveno masovni ubistva vo MAKEDONIJA?Aj barem vo poslednive 100-200god.Cisto informativno.
A od ovie sponovive imaat tepano,kindapirano,ubivano i sto ti uste ne taka?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.134
Поени од реакции
18.131
А бе може да е масло и на пингвини, ако веќе шпекулираме...Може да е масло и на Индијанци, Шпанци... Ама што фајде до волку сега да шпекулираме, ова веќе ги преоѓа и границите на шпекулација.
Сега тоа што српски министер изјавил дека ова е страшно и изразил сочувство, не значи дека они се умешани.
Едноставно, не знаеме и тоа е тоа. Се надевам дека ќе дознаеме, па тогаш ќе дискутираме околу тоа.
Ne znaci, ama samo tie izreagiraa.Momentalno sum tamu ponapaleni se od nas za ova.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Каде излезе таа вест? На ниеден официјален медиум не ја видов.
А бе имаше и некаде дека и очите му ги извадиле на едно од децата.:facepalm: Кај нас одма почнаа со хорор сценарија, уште немаше ни пресконференција, они веќе у CSI стил го решија убиството.
 
V

viktora

Гостин
И Лазе беше Македонец па убиваше луѓе со секира по глава.

Безвезе ви се аргументите дека не се Македонци зашто убивале луѓе. Само ако не сме виделе ваков случај кај нас, не значи дека не се Македонци. Не отпишувам дека се Албанци, далеку од тоа, ама не се знае што луѓе се, туку само си нагаѓаме. Националност не се декларира според тоа како убивале и кого убивале во секој случај. Факт е дека се болни луѓе и тоа е тоа, сеа за сеа.
Rekovme deka se poveke ubici a ne eden,sam rade ne moze da ubie 5 dusi odednas!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ne znaci, ama samo tie izreagiraa.Momentalno sum tamu ponapaleni se od nas za ova.
Секако дека ќе реагираат, ако не грешам и кај нив слично се дешаваше. И кај нив имаат од заседа убиено деца, знаат каков е теророт и болката. Понекогаш сочувството е токму тоа - сочувство.
Мене ми е драго што некој од соседството реагираше, додека пак одредени други држави гарант сега се ситат, затоа што ништо ни изјавија ни бутур... Човечки е да изреагираш на ваква работа, не значи дека во се има политика или заговор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom