Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Нема многу. Читаат и тука, гледаат се`, така да нема голем простор за манипулации.
Барем јас така мислам...
Да се надеваме,зашо ако си тераат мајтап уште појше дигаат притисок на народов.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
незнам дали за вакво ѕверство треба да има судење..без ралика кој е извршителот и што е
За жал надгледувањето на интернет ми забранува да го искажам мојот став до крај, тоj целосен став го задржувам за во приватност ;-)
P.S. МВР мора денес-утре да излезе со некои поконкретни изјави инаку...ќе има случки по градов.
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Да се надеваме,зашо ако си тераат мајтап уште појше дигаат притисок на народов.
Па свесни се за тоа и затоа не верувам дека многу многу ќе избегаат или ќе ја прикријат од вистината.
 

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.698
Поени од реакции
1.612
Toa e vistina.Za linkot ja vidov datata gore,kade sto pisuva 15.04,a ne i koga e objavena vesta,i ne se nalutiv na likot sto napisa deka sum korava.A za 151 Makedonec,zemi malce citaj istorija,pobaraj dokumenti,pa ke vidis deka e vistina.
Ај да не ја масираме тука темава со твоите наводи, бујрум на подфорумот за историја или отвори нова тема или на некоја од постојаните срочи го тоа што сакаш да го кажеш во еден детален пост ПОТКРЕПЕН СО ФАКТИ И ДОКАЗИ па да продискутираме малку кој, зошто, како, ДАЛИ ВООПШТО имало такво нешто, итн.

Бива ли?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Тоа што постот на димитар се рашири така не е негова кривица толку колку што е на идиотите кои содржат ФБ групчиња, сајтчиња и други квази новинарчиња кои веруваат дека секое мислење на форум може да биде breaking news. Одамна велам дека нема професионалци во државава, затоа сега 40+ годишен народ кој нема пристап на Интернет (повеќето) ќе се лажат и ќе си прават филмови.
--- надополнето: 15 април 2012 во 11:59 ---
И ве гледам вие новорегистрираните само ја вртите темава во погрешна насока, ако, регистрирајте се на форумов ама дај прво разлистајте го и видете како се одвива дискусија а не одма со пазарски муабети и мајки - шајки како вчера.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За жал надгледувањето на интернет ми забранува да го искажам мојот став до крај, тоj целосен став го задржувам за во приватност ;-)
P.S. МВР мора денес-утре да излезе со некои поконкретни изјави инаку...ќе има случки по градов.
Еве јас јавно ќе го кажам ставот, ако сака и Обама нека ја чита темава. Сите оние копилиња кој извршија масакар врз младите деца јавно да бидат погубени од раката на народот!
 
Член од
15 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ај да не ја масираме тука темава со твоите наводи, бујрум на подфорумот за историја или отвори нова тема или на некоја од постојаните срочи го тоа што сакаш да го кажеш во еден детален пост ПОТКРЕПЕН СО ФАКТИ И ДОКАЗИ па да продискутираме малку кој, зошто, како, ДАЛИ ВООПШТО имало такво нешто, итн.

Бива ли?
Da,se izvinuvam sto otidov off
Koga ke imam poveke vreme ke otvoram na istorija.Vo meguvreme najdi ja knigata od Svetozar vukmanovic Tempo-Jas sum kriv za Makedonija,ke procitas interesni podatoci.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
6
Поени од реакции
4
hristos voskrese,navistina voskrese
kolku mi e tesko da go spodelam praznikot denesen so mojata familija i okolina.Kolku sto gledam denesniov den ne e nisto porazlicen od vcerasniot, po televiziive nisto bitno , muzika i seriii, vesti nema,razbira se makata i tagata ostana na 5-te familii, se ostalo je isto.
a sega vo 12.30, samo da se javat da vidime deka nesto kao rabotat.Ako oni imaat nesto bitno(falabogu) mislam deka ne se tolku nesalam da objavat na TV..Ova e samo maska za narodot, i sledbenicite kao nesto se rabote.
Ali, vo sekoj slucaj ovoj forum e eden od redkite ili mozda edinstven ko ostana dosleden da pisuva ili polemizira za LIKVIDACIJTATA na 5-te nedolzni grajgjani na Republika Makedonija
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Еве јас јавно ќе го кажам ставот, ако сака и Обама нека ја чита темава. Сите оние копилиња кој извршија масакар врз младите деца јавно да бидат погубени од раката на народот!
јас имам совет до МВР ама ај се надевам дека они ќе го спроведат тоа. Како и да е, случајот е огромен и нема шанси да се олади ако мислат од МВР дека и да не сработат и ова ќе помине така.
 

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.698
Поени од реакции
1.612
Тоа што постот на димитар се рашири така не е негова кривица толку колку што е на идиотите кои содржат ФБ групчиња, сајтчиња и други квази новинарчиња кои веруваат дека секое мислење на форум може да биде breaking news. Одамна велам дека нема професионалци во државава, затоа сега 40+ годишен народ кој нема пристап на Интернет (повеќето) ќе се лажат и ќе си прават филмови.
Друже, не лепи етикети и не ставај целни групи според старост во некакви филмаџии.
Секој поединец без разлика на старост е толку "паметен" колку што е валидна информацијатга со која располага.

Во случајов, кога НЕМА ОФИЦИЈАЛНО И ДЕТАЛНО ОБРАЗЛОЖЕНИЕ за подробностите околу монструозниов злостор, или и тоа што го има е ШТУРО, луѓето сакале-нејќеле се подложни на шпекулации и правење можни сценарија за тоа што и како навистина се случило.
Тоа е човечката љубопитна природа и нема ништо страшно во тоа.

А како што реков погоре, еве видовме дека уште еден член пред малку во голема мера ги потврди работите кажани во тој веќе сега фамозен пост на димитар овде.
 
P

PewDiePie

Гостин
Македонски менталитет,се сака нас некој да не залаже да не испрати во друга насока,никој ништо не работи.

Ама не сме и ние криви 15 години така било па сега преку ноќ и да има промени никој не верува во нив.

Искулирајте малку со тие приказни за заговор,и за замајување,не паметувајте многу и не плукајте по полицајците,верувам дека сите даваат се од себе да ги најдат убијците.
--- надополнето: 15 април 2012 во 12:08 ---
Друже, не лепи етикети
Женско е. :icon_lol:
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Македонски менталитет,се сака нас некој да не залаже да не испрати во друга насока,никој ништо не работи.

Ама не сме и ние криви 15 години така било па сега преку ноќ и да има промени никој не верува во нив.

Искулирајте малку со тие приказни за заговор,и за замајување,не паметувајте многу и не плукајте по полицајците,верувам дека сите даваат се од себе да ги најдат убијците.
--- надополнето: 15 април 2012 во 12:08 ---

Женско е. :icon_lol:
никој не плука по вработените во мвр и дбк...бараме одговорност од одговрните во тие институции
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Друже, не лепи етикети и не ставај целни групи според старост во некакви филмаџии.
Секој поединец без разлика на старост е толку "паметен" колку што е валидна информацијатга со која располага.

Во случајов, кога НЕМА ОФИЦИЈАЛНО И ДЕТАЛНО ОБРАЗЛОЖЕНИЕ за подробностите околу монструозниов злостор, или и тоа што го има е ШТУРО, луѓето сакале-нејќеле се подложни на шпекулации и правење ножни сценарија за тоа што и како навистина се случило.
Тоа е човечката љубопитна природа и нема ништо страшно во тоа.

А како што реков погоре, еве видовме дека уште еден член пред малку во голема мера ги потврди работите кажани во тој веќе сега фамозен пост на димитар овде.
Кај виде дека ставам етикети?

Гледаш дека пишав повеќето. Не можеш да кажеш дека постариве чиј единствен извор на информации им е Сител и не знаат за форуми, моруми не се осврнуваат на мислењето на Латас и компанија. Еве на форумов се јавија некои другари на деца и кажаа некои информации кои горе - долу се совпаѓаат. На Сител или Телма сигурно нема да го кажат тоа. Не сакав ниту да лепам етикети ниту да навредам некого, погрешно ме сфати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom