Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Едно дополнување, патем ЖААААЛ МИ Е ЗА ДЕЧКИВЕ, меѓутоа , Кире , по мене не ми изгледа некоја мафијашка ( или слично ) фаца, баш напредно типче на слики , додека пак , овие 2ца на пример што се заедно на слика ( на сител ) малку ми изгледаат децата како настроени за нешто ... нвм , да не идам прле пред магаре, напоменувам едно, овоа или ќе се повторат случувањата што беа ( тепачки по автобуси , мавање по секој и секого ) јас лично мислам дека ке се повтори ... :((( и тоа многу ми е жал ... но , сега мислам дека ќе биде , утре задутре као , ЕХ еурека ги најдовме сторителите , 3ца незнам ти таму по колку години и еден 50 годишен маж , ги признале делата и т н и т н... скоро секое убиство резултира со 2 3 ца 20 годишни и еден средовечен ( Да не речам 50 годишен ) маж кој го прикривал делото ://
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.668
Секоја ти чест за постов ... Конечно, реално срочена РЕАЛНОСТ...

Настанот во Гостивар ... Јаким беше нападнат од 4 Албанци ... 4, повторувам...
Убија 4 Македонци ... петтиот, колатерална штета...
Можеби е коинциденција, ама...

3 пати се пука во глава кога се оверува некој ...
Тврдам, дека шансите да погодиш некој во глава, со пиштол, дур трча, се 5% ...
Ова вчера го дискутирав со најдобриот снајперист во Македонија од специјалните единици ...

Пред месец дена, на ист начин беше убиен Горан Стојковски-Линка.
Низ градот се шпекулираше дека е дело на платен убиец од Косово, како и неколку претходни нарачани убиства низ Куманово.
Пукано 3-4 пати во глава, во строгиот центар на Куманово, каде НИКОЈ не слушнал ништо...
Едното на Сашо Боксер... сеуште нерешени и двете.

Едно нешто нека им стане јасно на сите што зборат затварање на граница...
Живеам во Кумановско-Липковскиот регион.
Комбајни пренесуваат од Прешево, КОМБАЈНИ ... мислите дека не можат да префрлат група од 3-4 луѓе за половина час???

Да беа Македонци, до сега сами ке се издадевме.. Верувајте ми...

Ви текнува на типчето на тракторот од Ваксинце, кога цела колона го напушташе селото заради тоа што нашите 24-ки рушеа се пред себе и Артилеријата од Аџитепе ги правеше лом?
Истово типче, велеше:
-Не знам бе ништа, цело време сам бија на подрум.
Му направија парафинска ракавица, и веднаш се покажа позитивна.

Ако се Албанци, локалното население НИКОГАШ нема да ги каже ... тоа им е етички код!
Цел живот сум со нив, и знам. Кога се во група, се силни и ке го јадеш, кога се сами, тогаш it's all about living in mutual respect...

Ти другарче да не си од друга планета случајно?
Па вака е цело време. Од почетоков на годинава до сега има 50+ случаи на напади врз имот и лична безбедност извршени од Албанци. Педесет Еј! (имам за секој случај документирано со линкови, ако покуша некој паметен да го стави тоа под знак прашалник)
После буквално секој случај има повикување за смирување на страстите.
Запалија црква - смирете ги страстите.
Претепаа деца - смирете ги страстите.
Претепаа деца х 40 - смирете ги страстите.
Тогаш си реков овие ќе почнаат и да не убиваат, па никому ништо - смирете ги страстите ќе биде.
И се случи. И стварно види морни глупави - пак тоа, смирете ги страстите.
Ме интересира дали Ратко Младиќ после секој егзекутиран Муслиман, им се обраќал на останатите кои чекаат егзекуција, со истиве зборови. Пошто мене така ми личи ситуацијата.

Велиш "како ќе го запалиш ако не го удриш Македонецот".:pos:Абре рука ги здоболе од удирање ееееј.... Овие амеби можеш што сакаш да им правиш немаат гајле. Цркви палеа, тепаа кого ќе стигнат, девојчиња, старци. Знамиња симнување од државни јарболи, кршење цркви и "Смрт за Каури" викање, тоа е више пичкин дим, нешто на кое никој веќе не се ни осврнува.
На сите тие 50+ случаи, некои од нашите кои не ги смирија страстите преземаа нешто и ете ние имаме 2 случаја. И одма види морони - марш за мир против македонскиот и албанскиот национализам....:pos:
Или оној жалнион Пикасо, сеа по име pukk, плаче по профили заради македонскион тероризам на интернет.:tapp:
Овие маме ебаа од почеток на година до сеа и почнаа и со мехико стајл егзекуции, ги наредија ко сардини и ги средија како Србите што праеа во Босна, али затоа македонскиот национализам е страшна работа.
Овие тука морони со - смирете ги страстите. Па смирени се цело време, гледајте што направија Македонците - ништо. Видете го одговорот на сето ова. Не се гледа? Затоа што не постои. Абе Пигмејци да беа до сеа ќе вратеа, ќе преземеа нешто. Изглеа стварно - не може они толку да не ебат колку што ние можеме да издржиме.

И не, дараги безрбетни амеби, не покушавајте да ми имплементирате дека повикувам на војна, затоа што тоа не го правам.
Само ќе повторам дека секој кој ги дава парите на Албанци, е безрбетна амеба без централен нервен систем, која самата си ја финансира својата пропаст.
Дали се сите Албанци исти по ова прашање? Да, исти се. Некој нека се обиде да ме негира. Се надевам на македонче.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Што не натера да мислиме дека се Албанци?

- Веќе имало закани дека ќе падне каурска крв на Велигден.
- Мештаните од Радишани се уверени во тоа.
- Секогаш кога оделе на езерото да ловат, мавале со камења Албанци.
- Албанците извршија над 50 напади врз Македонци и нивниот имот во изминативе два месеци (претепување деца, девојчиња, старци, палење и сквернавење цркви...)
- Изјавите и однесувањето на Албанските политички субјекти од регионов и земјава.
... и уште пун курац нешта

Ако све ова прогласите за шпекулации, сепак болдот како неоспорен факт, добро ја докажува насоката на Албанците.Не се прајте со сила будали!

добра честитка за Велигден, фала им...
Не бе брат ти не ја гледаш големата слика.Не може да бидат они,Срби,Грци или Бугари се,странски служби,светската криза,глобалното затоплување,детонатор...
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Добро им се погоди празников за да можат да разгледаат повеќе „можни“ сценарија, па полека да извадат некое најдобро на кое би наседнале.
Искрено, не знам дали е паметно доколку биле тоа албанци да се каже затоа што навистина после тоа е сериозна работата.
За нивна жал интернетов ќе ги „надмудри“ и полека сите ќе ја дознаеме вистината преку еден, друг, трет. Можеби не точната вистина, но приближно точна.

Оставете го Тачи на страна. И така само тоа му остана од кариерата, да се заканува како пештерски човек и да подгрева тензии. Иако не познавам држава во која слободно некој човек од негов калибар би го кажал тоа и би поминал така како што поминува тој.

Управата за државна безбедност и контраразузнавање (не според мои кажувања) поинтересно им е да си ги пратат жените и швалерките, меѓу другото и меѓу себе агентите отколку да откријат некоја работа.
Оваа држава нема сила да го издржи товарот на акциите „Мерикур“... овај... Детонатор со сите тие филмски акции кои некои ги прави само да докаже дека е подобар и појак од другиот. Нека се насочи тоа во вистински правец. Не верувам, а нема ни да поверувам и да ми кажува некој дека ако се замеша таа управа нема да ги најде за помалку од 24 часа!

Искрено се надевам дека надлежните во овие моменти знаат што прават и дека правилно постапуваат.
Во секој друг случај, нека ни се сите напомош.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Пост на Димитар на форумот КАЈГАНА.......Само што си дојдов од капела,неможев да останам на погреб.Децата се МАСАКРИРАНИ,сите се брутално претепани и врз сите се изживувале,носовите искршени,буквално лицата не им се познавале пукано им е во... РАЦЕ И ВО НОЗЕ(?),грклан,очи,тил којзнае низ што поминале за сите има некаква информација освен за ситуацијата на Кире Тричковски(најверојатно најлошо поминал?) искрено вчера душата ми плачеше и ме стегаше цела вечер еве и одсабајле,плус вчера не ме пуштаа да влезам во Радишани на протести од 3 влеза пробав,премногу сум гневен на ситуацијава...

БОГ ДА ГИ ПРОСТИ СИТЕ,НЕКА ИМ Е ЛЕСНА ЗЕМЈАТА.

Пост на dimitarp, на форумот Кајгана ...

НЕКА ЗНАЕ МАКЕДОНИЈА ШТО И СЕ СЛУЧУВА, ЗАТОА ШТО СИТЕ МЕДИУМИ МОЛЧАТ!!!!

МОМЧИЊАТА СЕ МАСАКРИРАНИ, НЕШТО ШТО ЈАНКУЛОВСКА НЕ ГО КАЖА НА ПРАШАЊЕТО, ДАЛИ МОМЧИЊАТА СЕ МАЛТРЕТИРАНИ !!!!

Раширете ја веста ... сите имаат право да знаат ...



ova deneska osamna na fb profila kaj edna devojka moja prijatelka na fb :(
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Пост на Димитар на форумот КАЈГАНА.......Само што си дојдов од капела,неможев да останам на погреб.Децата се МАСАКРИРАНИ,сите се брутално претепани и врз сите се изживувале,носовите искршени,буквално лицата не им се познавале пукано им е во... РАЦЕ И ВО НОЗЕ(?),грклан,очи,тил којзнае низ што поминале за сите има некаква информација освен за ситуацијата на Кире Тричковски(најверојатно најлошо поминал?) искрено вчера душата ми плачеше и ме стегаше цела вечер еве и одсабајле,плус вчера не ме пуштаа да влезам во Радишани на протести од 3 влеза пробав,премногу сум гневен на ситуацијава...

БОГ ДА ГИ ПРОСТИ СИТЕ,НЕКА ИМ Е ЛЕСНА ЗЕМЈАТА.

Пост на dimitarp, на форумот Кајгана ...

НЕКА ЗНАЕ МАКЕДОНИЈА ШТО И СЕ СЛУЧУВА, ЗАТОА ШТО СИТЕ МЕДИУМИ МОЛЧАТ!!!!

МОМЧИЊАТА СЕ МАСАКРИРАНИ, НЕШТО ШТО ЈАНКУЛОВСКА НЕ ГО КАЖА НА ПРАШАЊЕТО, ДАЛИ МОМЧИЊАТА СЕ МАЛТРЕТИРАНИ !!!!

Раширете ја веста ... сите имаат право да знаат ...


ova deneska osamna na fb profila kaj edna devojka moja prijatelka na fb :(
Ова го прочитав и јас кога беше напишано ама постот веќе го нема а не можам ни членот да го најдам иако имаше многу постови,не беше од некој член што вчера се регистрирал
 
B

Bafra

Гостин
До некој кој има познат од директорите во Т-Мобиле, Вип, Оне замолете ги нека отворат Телефонска линија за ДОНАЦИЈА да им помогнеме на фамилиите на убиените.
(ако имало ваква иницијатива извинете за повторувањето)
 
B

Black Guard

Гостин
До некој кој има познат од директорите во Т-Мобиле, Вип, Оне замолете ги нека отворат Телефонска линија за ДОНАЦИЈА да им помогнеме на фамилиите на убиените.
(ако имало ваква иницијатива извинете за повторувањето)

Чедо и сто милиона да им дадеш...џабе е,две работи се бесценети-чаша ракија и човечки живот.

Дајте им...ПРАВДА-да одговараат сторителите,дајте ни на СИТЕ ПРАВДА.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Ова го прочитав и јас кога беше напишано ама постот веќе го нема а не можам ни членот да го најдам иако имаше многу постови,не беше од некој член што вчера се регистрирал

i jas bas sega go barav vnimatelno ama go nema ???
a na fb se rasiri kako vest !!!
--- надополнето: 15 април 2012 во 09:11 ---
До некој кој има познат од директорите во Т-Мобиле, Вип, Оне замолете ги нека отворат Телефонска линија за ДОНАЦИЈА да им помогнеме на фамилиите на убиените.
(ако имало ваква иницијатива извинете за повторувањето)

Samo pravda ova saka familiite i nie narodot da vidime
kako vo Turskoto ubivas te ubivam nema treto mora taka ova e balkan i nikako poinaku !!!!
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
До некој кој има познат од директорите во Т-Мобиле, Вип, Оне замолете ги нека отворат Телефонска линија за ДОНАЦИЈА да им помогнеме на фамилиите на убиените.
(ако имало ваква иницијатива извинете за повторувањето)
ЏАБЕ се тука парите, на луѓево не им изгоре куќата-им заминаа синовите во неповрат. Нема тука парите што да помогнат! Само треба правда за нив...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
51
Многу логично. Може тие веќе биле таму, може фрлале нешто кај езерото, може биле на позиција каде што децава/рибарот не ги виделе. Па откога виделе дека има некоја дешавка, се затскриле ама биле откриени и ликвидирани. Во прилог на ова оди и тоа што рибарот е најверојатно упукан додека бегал. Значи дефинитивно прво бил скриен на некоја позиција па почнал да бега и бил приметен.
Тоа фрлале нешто во езерото е и моја претпоставка...не знам само дали има начин да се истражи езерото...исто така моја претпоставка е дека можеби сепак избила некоја расправија меѓу нашите деца и албански кои се карале за тоа чие е езерото и кој да лови риба....некаде низ форумот прочитав дека имало тензии околу тоа кој да биде концесионер на езерото...е сега нашите биле голораки а тие очигледно биле спремни за на ":свадба".....
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
i jas bas sega go barav vnimatelno ama go nema ???
a na fb se rasiri kako vest !!!
Па друго објаснување освен дека постот е избришан нема!! Ама ме чуди што и членот не можам да го најдам а како што реков,кога го постираше ова веднаш проверив дали е некој нов што се регистрирал само за да го напише тоа - не беше,имаше многу мислења :cenzura:
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Па друго објаснување освен дека постот е избришан нема!! Ама ме чуди што и членот не можам да го најдам а како што реков,кога го постираше ова веднаш проверив дали е некој нов што се регистрирал само за да го напише тоа - не беше,имаше многу мислења :cenzura:
тука има две работи или самиот го има избришано или пак администрација на Кајгана трето нема !!!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.668
за жал не е самиот член ...

Постот на димитар го имав цитирано, со цел доколку го измени, да го има во оригинална форма ...
Беше некаде околу 168 страна, кога се дискутираше почнувањето на прескондеренцијата ...

Дури и моето мислење е избришано, со цел да не стои оригиналот ...

Срамота ...

Искрено се надевам дека некој има print screen ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom