Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.248
Поени од реакции
16.703
Епа нз како ти кажал ова наводно е од сестра на еден од загинатите има мн голема разлика. ЈАс со мојот пост го осудив настанот а не тврдев дека е така значи пак ке речам ширење дезинформација е едно др осудување на одредена гласина т.е. пренесена информација а сосема др е тврдење. Мислам дека ме разбираш ..
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
за жал пд 18.30 до 22.30 дотичните професионалци може и Сахара ја имаат фатено....а она нека си се надева....ама со надевање ништо не праи....во секоја нормална држава прво што се праи во вакви случаи е затворање на сите гранични премини и претресување на секој кој влегува и излегува од државата.Колку што знам они тоа не го направија.
Уште одма јас прашав на форумов зашто не беа затворени сите граници зашто алфи и специјалци не ја претресоа секоја кука на по проблематични лица во радиус од 10 км бар за такви акции имаат зелено светло од сите граѓани.Сите другари сите луѓе што биле во конфликт со убиените па макар било тоа и на криво погледнување да се собереа да се земеа изјави верувам дека ке имаше повеке сознанија отколку да чекавме 2 дена за да ни кажат пукано е од автоматски пушки!!!Али сето тоа би функционирало во нормална држава.
Дури полицијава е изнедадена како тоа некој убил 5 лица уште се во шок и они
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
па доколку веднаш кога се откриени тела т.е во 22.30, блокираа се и ги затвореја граничните премини...можеби и ќе имаше минимални шанси да фатеа некого од нив или некој поврзан со нив,но,сега веќе немаат никакви шанси/.
Во вакви случаи во нормална држава на распит ќе беа повикани и нивните најблиски ,дури и родители.....тооолку многу пропусти уште на старт
Ви викам јас да ни дозволат нас многу побргу ќе го расветлевме случајот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
- чим така викаш, да се преврлам на некоја ТВ (тапани,армоники и труби)
барам уште еден со твоето мислење за да го остварам ова
Анчо не бегај, супер си, остани на форумов, поточно на темава ! (y)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.296
Поени од реакции
15.514
Епа нз како ти кажал ова наводно е од сестра на еден од загинатите има мн голема разлика. ЈАс со мојот пост го осудив настанот а не тврдев дека е така значи пак ке речам ширење дезинформација е едно др осудување на одредена гласина т.е. пренесена информација а сосема др е тврдење. Мислам дека ме разбираш ..
Па проблемот е што никој не ја чита темава, и по 10 пати се пласираат такви информации, некој ќе налета на таква информација ќе ја стави тука, или од тука ќе ја стави на фб, а воопшто не се размислува.
Ако навистина било така, зашто тогаш дури во 10 саат се пронајдени од рибари а притоа не било пријавено од семејството? Тоа се вика common sense...
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Можеби е оф топик постов ама ова е срамота што ни се случува во државава...
Умре фудбалер во Италија, цело коло се одложи (100% ќе прогласат и ден на жалост), а во оваа наша проколната земја ни масакрираа четири ДЕЦА и еден средновечен човек... Па треба ли бомбаш самоубиец да се расцепи у сред ГТЦ, да има 500 загинати па за да нашине идиоти што ние сме ги стаиле таму да прогласат ден на жалост, а премиерчено Гвујо што и јас му го дадов мојот глас да изрази сочуство до семејствата... СРАМОТА!!!
Сами се понижуваме со секој потег, се омаловажуваме, па како сакаме муџахединине да не сакаат и почитуваат?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Уште одма јас прашав на форумов зашто не беа затворени сите граници
Зошто да се затворат граничните премини? Само тоа можеме да го направиме. Границите, за жал, не можеме да го затвориме. Ти мислиш дека би поминале преку граничен премин и би дале пасош на увид убијците? Ниедна сериозна држава не ги затвора границите, ниту во моменти кога има посериозни кризи од оваа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.049
Поени од реакции
80.924
Смирете се малку. Сите сме гневни, полни со омраза и негативно наелектризирани. Случкава не е лесна. Читајте ги изјавите на сите и од овде и од надвор меѓу редови, сите повикуваат на внимателност и ги смируваат страстите. Овде големи работи се вмешани, мене ми мириса на група организирана да ги запали меѓуетничките односи кои изминативе неколку месеци не се баш добри. Како ќе го запалиш мирниот Македонец, освен ако не го удриш таму каде највеќе го боли. ...
Ти другарче да не си од друга планета случајно?
Па вака е цело време. Од почетоков на годинава до сега има 50+ случаи на напади врз имот и лична безбедност извршени од Албанци. Педесет Еј! (имам за секој случај документирано со линкови, ако покуша некој паметен да го стави тоа под знак прашалник)
После буквално секој случај има повикување за смирување на страстите.
Запалија црква - смирете ги страстите.
Претепаа деца - смирете ги страстите.
Претепаа деца х 40 - смирете ги страстите.
Тогаш си реков овие ќе почнаат и да не убиваат, па никому ништо - смирете ги страстите ќе биде.
И се случи. И стварно види морни глупави - пак тоа, смирете ги страстите.
Ме интересира дали Ратко Младиќ после секој егзекутиран Муслиман, им се обраќал на останатите кои чекаат егзекуција, со истиве зборови. Пошто мене така ми личи ситуацијата.

Велиш "како ќе го запалиш ако не го удриш Македонецот".:pos:Абре рука ги здоболе од удирање ееееј.... Овие амеби можеш што сакаш да им правиш немаат гајле. Цркви палеа, тепаа кого ќе стигнат, девојчиња, старци. Знамиња симнување од државни јарболи, кршење цркви и "Смрт за Каури" викање, тоа е више пичкин дим, нешто на кое никој веќе не се ни осврнува.
На сите тие 50+ случаи, некои од нашите кои не ги смирија страстите преземаа нешто и ете ние имаме 2 случаја. И одма види морони - марш за мир против македонскиот и албанскиот национализам....:pos:
Или оној жалнион Пикасо, сеа по име pukk, плаче по профили заради македонскион тероризам на интернет.:tapp:
Овие маме ебаа од почеток на година до сеа и почнаа и со мехико стајл егзекуции, ги наредија ко сардини и ги средија како Србите што праеа во Босна, али затоа македонскиот национализам е страшна работа.
Овие тука морони со - смирете ги страстите. Па смирени се цело време, гледајте што направија Македонците - ништо. Видете го одговорот на сето ова. Не се гледа? Затоа што не постои. Абе Пигмејци да беа до сеа ќе вратеа, ќе преземеа нешто. Изглеа стварно - не може они толку да не ебат колку што ние можеме да издржиме.

И не, дараги безрбетни амеби, не покушавајте да ми имплементирате дека повикувам на војна, затоа што тоа не го правам.
Само ќе повторам дека секој кој ги дава парите на Албанци, е безрбетна амеба без централен нервен систем, која самата си ја финансира својата пропаст.
Дали се сите Албанци исти по ова прашање? Да, исти се. Некој нека се обиде да ме негира. Се надевам на македонче.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Зошто да се затворат граничните премини? Само тоа можеме да го направиме. Границите, за жал, не можеме да го затвориме. Ти мислиш дека би поминале преку граничен премин и би дале пасош на увид убијците? Ниедна сериозна држава не ги затвора границите, ниту во моменти кога има посериозни кризи од оваа.
но може да ги блокира патните правци
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
220
Поени од реакции
264
Добро, тоа можеби не, ама барем какви технологии постојат за лоцирање преку мобилен (освен сателитското). МВР сигурно користи нешто од ова.
Користи за шпиунирање на градски шмизли и бизнисмени, ете за тоа ги користи.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.248
Поени од реакции
16.703
Па проблемот е што никој не ја чита темава, и по 10 пати се пласираат такви информации, некој ќе налета на таква информација ќе ја стави тука, или од тука ќе ја стави на фб, а воопшто не се размислува.
Ако навистина било така, зашто тогаш дури во 10 саат се пронајдени од рибари а притоа не било пријавено од семејството? Тоа се вика common sense...
Па дали некој ја чита или не тоа не е мој проблем, јас колку што знам секој има право да остави мислење или некоја информација да сподели. Јас не гледам некој админ или слично да забрани пособено во форум споделување информација. Дали се пронајдени од рибари во 10 саат? Така кажува МВР а мвр многу пати знај да смени приказна ..

Како и да е лесна им земја.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
но може да ги блокира патните правци
Доколку убиството било извршено во 18-19, а полицијата пристигнала во 22.30 тогаш и таква мерка е непотребна. Имаат доволно време и до Грција да стигнат дотогаш.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Зошто да се затворат граничните премини? Само тоа можеме да го направиме. Границите, за жал, не можеме да го затвориме. Ти мислиш дека би поминале преку граничен премин и би дале пасош на увид убијците? Ниедна сериозна држава не ги затвора границите, ниту во моменти кога има посериозни кризи од оваа.
Ок ајде нека не ги затвараат има увид кој излегол може да се прави претпоставка но Македонија е мала земја не би требало туку така да можеш да киднеш низ некој див премин каде е гранична полиција и сите тие камери опреми итн итн.
После дали има од тие собракајните камери на тој предел многу ме интересира дали може некој да не нформира???
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Доколку убиството било извршено во 18-19, а полицијата пристигнала во 22.30 тогаш и таква мерка е непотребна. Имаат доволно време и до Грција да стигнат дотогаш.
во ваков случај нема нешто што не е потребно!!!!На крајот на краиштата,ако навистина се избегани од државата а најверојатно се...тогаш оружјето мора да им е сеуште тука....претпоставувам дека преку граница нема да можат туку така да поминат со оружје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom