Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Одговорот на твоето прашање е твојот болдиран коментар :)
Јок! Алфите се користат исклучиво при апсења. Кога има убиство, се праќаат првин униформирани полициски структури (како во случајот чичко ми) да го обезбедат теренот, а после пристигаат инспектори, вештаци, итн ... Алфите овде не фигурираат во никој случај. Најодговорно ви тврдам!
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
незнам дали е кажано назад во нишкава (ме мрзи да читам) ама чичко ми (од Радишани) ми кажа дека пред некој ден поминал бел мерцедес со гласно пуштена албанска музика и тие внатре викале „ќе ви го направиле велигден крвав“.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Дали си сигурен дека ова не е тема за Гостиварскиот настан???
Па Принц зеде да пишува за гостиварскиот случај.Не знам од каде потребата да се пишува за тоа во оваа тема,за тој случај си има соодветна тема.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
8
незнам дали е кажано назад во нишкава (ме мрзи да читам) ама чичко ми (од Радишани) ми кажа дека пред некој ден поминал бел мерцедес со гласно пуштена албанска музика и тие внатре викале „ќе ви го направиле велигден крвав“.
Пријави во полиција за ова??
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
Ако не биде осуден за такво дело, тогаш нема (обострана) правда.
Што сакаш да кажеш со ова ? Де биди малце поспецифичен, дека не ни сакам да шпекулирам за ова.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
незнам дали е кажано назад во нишкава (ме мрзи да читам) ама чичко ми (од Радишани) ми кажа дека пред некој ден поминал бел мерцедес со гласно пуштена албанска музика и тие внатре викале „ќе ви го направиле велигден крвав“.
И јас го чув истото
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Јок! Алфите се користат исклучиво при апсења. Кога има убиство, се праќаат првин униформирани полициски структури (како во случајот чичко ми) да го обезбедат теренот, а после пристигаат инспектори, вештаци, итн ... Алфите овде не фигурираат во никој случај. Најодговорно ви тврдам!
Јас мислам дека кај нашата полиција нема до толку организација кој кога и каде ќе оди особено ва вакви ситуации кои и ако не се случуват по прв пат секогаш ги затечуват неспремни и некоординирани нашите служби.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
Па Принц зеде да пишува за гостиварскиот случај.Не знам од каде потребата да се пишува за тоа во оваа тема,за тој случај си има соодветна тема.
Уште прееска споредуваа, случаи што неможат да се споредат се овие, воопшто.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Уште прееска споредуваа, случаи што неможат да се споредат се овие, воопшто.
Ама штом некој Албанец споредува, треба да се запрашаме зошто споредува, нели?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
8
Не, ако некој треба да пријави тоа е чичко ми што бил сведок на тоа. Немам основа да пријавам оти не сум бил таму кога се случило тоа
Во право си, ама ако можеш кажи му некако на чичко ти да пријави што побрзо зошто можеби многу ќе помогне во истрагата.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
708
Поени од реакции
727
Јок! Алфите се користат исклучиво при апсења. Кога има убиство, се праќаат првин униформирани полициски структури (како во случајот чичко ми) да го обезбедат теренот, а после пристигаат инспектори, вештаци, итн ... Алфите овде не фигурираат во никој случај. Најодговорно ви тврдам!
А зарем можел некој да биде сигурен дека убиците нема да бидат во близина? И ако сеуште биле тука некаде, зарем алфите не требело да ги уапсат, требело да чекаат на другите униформирани полицајци? Никој не рече дека алфите ги замениле другите овластени органи во вршење на нивните задачи?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
Алфите дошле први од причина што они биле најблиската мобилна единица.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Во право си, ама ако можеш кажи му некако на чичко ти да пријави што побрзо зошто можеби многу ќе помогне во истрагата.
Не е само чичко ми, многу луѓе ја знаат оваа информација и сигурен сум дека досега некој ја пренел на 199. Низ цело Радишани се збори за тоа.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Во право си, ама ако можеш кажи му некако на чичко ти да пријави што побрзо зошто можеби многу ќе помогне во истрагата.
Го кажав ова на 135та страна а и цело Радишани го знае ова
 

Kajgana Shop

На врв Bottom