Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
Да наредиш САМ 5 души и да ги стрелаш? - Неможеш
Ова е дело на организирана група.
Организирана група - да...
Албанци - не мора да значи
а кога ќе се открие ако цитро е во право што ќе правиш, ќе се согласиш со него?
а дотогаш да ги обвинам сите народи на свет дека се извршители. те молам не треси зелени. Извршителите треба да се казнат, без разлика дали се Македонци, Албанци или Клингонци.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
A se pitate li ako vo izrael se slucese ova, ako palestinci ubieja taka 5 evrejcinja???? Maleeeeeeeeeeeeeeeeeee ne znam sto kje napravija, i sto se imat praveno oni koga imat vakvi problemi.Evreite za 1 ubien evrej ubivaat okolu 20 palestinci.Ne velam jas deka toa e resenie, no stom si si domakjin na ova parce zemja, recisi se e odobreno.Isto kako zakonot na drzavata, ako nekoj ti vleze vo kukja i ti napravi nesto, mozes slobodno da go ubies.Samo sto izgleda na drzavno nivo toa ne vazi.I pak kje kazam .... sto bi napravile izraelcite ako vaka bese kaj niv.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.202
Поени од реакции
14.514
Организирана група - да...
Албанци - не мора да значи

а дотогаш да ги обвинам сите народи на свет дека се извршители. те молам не треси зелени. Извршителите треба да се казнат, без разлика дали се Македонци, Албанци или Клингонци.
Не не Македонци се, ден пред велигден убиваат други Македонци.
Ах бе глупо македонче, затоа ќе страдаме, да беа они сега ќе имаше војна низ Скопје.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
314
Поени од реакции
165
Сакаат голема албанија, како да незнаеш што сакаат..какви права какви бакрачи,ТЕРИТОРИЈА сакаат.
o druze, teritorija ne se dobiva ubijejki deca po 20 god ... ni vo konfliktot vo 2001va ne se lincirani 4-5 deca nevini ne tropaj gluposti ...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.247
Поени од реакции
5.092
Ова е или меѓуетнички или некој психички болен го направил. На почетокот читав дека мафијаши ги убиле. Што толку мафијашки работи правеле овие на 20год жити се за да ги убијат така.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Организирана група - да...
Албанци - не мора да значи

а дотогаш да ги обвинам сите народи на свет дека се извршители. те молам не треси зелени. Извршителите треба да се казнат, без разлика дали се Македонци, Албанци или Клингонци.
да само што во меѓувреме ја изгубивме слободата и никој веќе не верува во правниот систем. Знаеш каде е тој што црташе по грбовите на работниците и што ги силуваше? На слобода.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Добро навистина разбирам дека сите од вас имате другари/другарки албанци и обратно, ама дајте бре луѓе, очигледно е врз кој основ е ова сторено, или подобро да формулирам, минатото покажало дека нема простор за други шпекулации освен дека овој чин е сторен од албанци. Вистинското прашање е, што ако тоа се потврди?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Не не Македонци се, ден пред велигден убиваат други Македонци.
Ах бе глупо македонче, затоа ќе страдаме, да беа они сега ќе имаше војна низ Скопје.
Не се сите македонци верници, не знам како не ти е јасно. Мене кур ме боли што е празник денес, пример, а не сум ни криминалец ни ништо.

Реков - со шпекулации само лошо правиме, ќе дојде некој на темава, ќе пише што мисли и одма го земате здраво за готово а знаеме дека секој може да дојде на форумов и да си пише што сака. Затоа малце мирни главите пред да обвинувате без везе. Битно сите сакаме одговорниот да го јаде максимално и тоа единственото што може да се пишува со вакви информации што ги имаме.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
Не не Македонци се, ден пред велигден убиваат други Македонци.
Ах бе глупо македонче, затоа ќе страдаме, да беа они сега ќе имаше војна низ Скопје.
Еј види го .....
ти фрлаат коска одма се тепаш. Нема докази дека се албанци како не сфаќаш
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Извршителите треба да се казнат, без разлика дали се Македонци, Албанци или Клингонци.
Ova ne moze da go pravi pameten covek ovie se plateni ubijci koi rabotat za necii interesi uste ednas ke kazam ova e maslo na podzemnite grupi vo Mkd " dvajca golemi mafijasi se rcka vo posledne vreme vo Mkd " mislam me razbirate koi se tie "mafijasi" ;)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
да само што во меѓувреме ја изгубивме слободата и никој веќе не верува во правниот систем. Знаеш каде е тој што црташе по грбовите на работниците и што ги силуваше? На слобода.
Се за ЕУ....тоа не го сфаќаш?
Па нормално дека не верува никој во правен систем. Има многу примери каде правниот систем потфрлил, ретко решил нешто.....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Еј види го .....
ти фрлаат коска одма се тепаш. Нема докази дека се албанци како не сфаќаш
Нема докази и дека не се... јас не кажав дека се Албанци... прашањето ми беше дали Албанец би убил Албанец во пости или на ден пред Рамазан или Бајрам, без разлика дали е верник или не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom