Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Уште ми се во сеќавања вахабистичките транспаренти од тогашните протести.
Не само вахабистички знамиња, туку знамиња на Калифатот, што тогаш беше актуелен и полуларен меѓу Албанското население јавно пошто за САД тие беа сојузници во борбата против Асад... Па можеа од се срце да се стават таму кај што припаѓаат. Колективно.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.017
Поени од реакции
17.954
Што пишувате џабе бе коа никој од нас не излегува на протести. Ние сме оштетени а они се бунат.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.180
Поени од реакции
16.039
Ај сеа Заев ќе излезе дека они не се виновниците и дека ќе се врати отпочеток судењето,
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.793
Поени од реакции
17.550
Сум заборавил да ти вратам, ама затоа реков дур сум жив. Ова е некое друго време, пред 20 години, сосема поразлична држава од нашава, меѓуетничка, под палка на странски фактор. Практично државата нема ни 1% од таа сила за да организира вакви работи, ама ако ова ти е полесно место да ја прифатиш реалноста, терај со тоа.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.948
Сум заборавил да ти вратам, ама затоа реков дур сум жив. Ова е некое друго време, пред 20 години, сосема поразлична држава од нашава, меѓуетничка, под палка на странски фактор. Практично државата нема ни 1% од таа сила за да организира вакви работи, ама ако ова ти е полесно место да ја прифатиш реалноста, терај со тоа.
И не си морал да ми вратиш. Интервенцијата беше само процедурално, дека има сличен настан во регионот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.167
Сум заборавил да ти вратам, ама затоа реков дур сум жив. Ова е некое друго време, пред 20 години, сосема поразлична држава од нашава, меѓуетничка, под палка на странски фактор. Практично државата нема ни 1% од таа сила за да организира вакви работи, ама ако ова ти е полесно место да ја прифатиш реалноста, терај со тоа.
поентата му беше
српски тајни служби они прават такви ствари
убијците од Смилковско се невини
српски тајни служби све тоа

провидно и лесно за сфаќање

Со нив сме на чисто. Они нема да сопрат додека не сотрат све каурско. Убивање деца за Велигден за нив е храбар чин на маченик за верата. Затоа и тие знамиња на ИСИС, таа иконографија и повици. Све е тоа очекувано.

Проблемот со нив ќе го решиме коа ќе го решиме проблемот со нашите гомна, кои се прават наудрени. И тука ги имаме на форумов, ги знаете кои се. Амеби лишени од објективност и имуни на морал и етика. Верувајте дека тие кричри се прва работа со која мора да расчистиме.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.793
Поени од реакции
17.550
И не си морал да ми вратиш. Интервенцијата беше само процедурално, дека има сличен настан во регионот.
Си можел и поназад да идеш, сигурно и во втора светска ќе најдеш нешто слично. Ама не ви ги пере гревовите тоа.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.948
Си можел и поназад да идеш, сигурно и во втора светска ќе најдеш нешто слично. Ама не ви ги пере гревовите тоа.
Праша дали има сличен случај, ти одговорив.
Бтв, јас сум одговорен за моите гревови, ама очигледно ти тоа не можеш да го разбереш.
Немам намера да се расправам со ветерните млинови.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.164
Поени од реакции
35.359
Ама они само си ја следеле светата книга, таму убаво им пишува убиј ги неверниците. Во автобус тие дечките убаво си кажаа дека они се верници, а ние неверници, што значи нас треба да не убиваат. Правилно си постапиле не знам сега зашто си ги судат.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.948
поентата му беше
српски тајни служби они прават такви ствари
убијците од Смилковско се невини
српски тајни служби све тоа

провидно и лесно за сфаќање

Со нив сме на чисто. Они нема да сопрат додека не сотрат све каурско. Убивање деца за Велигден за нив е храбар чин на маченик за верата. Затоа и тие знамиња на ИСИС, таа иконографија и повици. Све е тоа очекувано.

Проблемот со нив ќе го решиме коа ќе го решиме проблемот со нашите гомна, кои се прават наудрени. И тука ги имаме на форумов, ги знаете кои се. Амеби лишени од објективност и имуни на морал и етика. Верувајте дека тие кричри се прва работа со која мора да расчистиме.
Ма јок бре, си станал параноичен. Реков дека секоја сличност е случајна, чисто го спомнав како пример дека некој рече нема во регионот сличен случај. Еј со ова коронава и 5Г, сите сте станале конспирационисти.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.247
Поени од реакции
5.292
„Ние сме граѓани тука, од Македонија, не сме имале никогаш проблеми, ниту со соседите. Ние, нашите семејства не сме едуцирани да убиваме, а најмалку да направиме терористички чин. Ние го осудуваме овој чин, но не сакаме да не најдат како случајна жртва за да понесеме одговорност”,

Еден процент да имаше вистина во овој цитат...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.793
Поени од реакции
17.550
Праша дали има сличен случај, ти одговорив.
Бтв, јас сум одговорен за моите гревови, ама очигледно ти тоа не можеш да го разбереш.
Немам намера да се расправам со воздушните млинови.
Не те прашав ништо, констатација беше тоа. Дека ја не сум видел такво нешто дур сум жив. За срања што се случувале во 90ти не дискутираме зашто не сме дел од нив. Геноциди, органи вадење, секој со своето. Сосема различен случај од Смилковско.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.948
Не те прашав ништо, констатација беше тоа. Дека ја не сум видел такво нешто дур сум жив. За срања што се случувале во 90ти не дискутираме, геноциди, органи вадење, секој со своето. Сосема различен случај од Смилковско.
Настанот е од 1998 , значи не си бил роден тогаш..хмм, и јас со кого се расправам. ОК, толку од мене!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.109
Поени од реакции
16.050
Си убивате вие арнаутите деца, не ви е тоа непознато.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom