Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
Очекувам протести после петочната молитва за тој мафијашот што го уапсија во Грчец и што го бараат уште неколку Европски земји за издржување затворска казна ,како ова било монтиран случај , како албанците биле угнетувани од каурите и не биле криминалци , како имало уптреба на прекумерна сила со специјалци го уапсиле и сл.
 
Член од
5 јули 2013
Мислења
85
Поени од реакции
37
Очекувам протести после петочната молитва за тој мафијашот што го уапсија во Грчец и што го бараат уште неколку Европски земји за издржување затворска казна ,како ова било монтиран случај , како албанците биле угнетувани од каурите и не биле криминалци , како имало уптреба на прекумерна сила со специјалци го уапсиле и сл.
Za niv ubicite ne se ubici,dilerite na droga ne se kriminalci(normalno ako se Albanci)I cabe e so niv objasnuvanje,za Monstrumite gi naucil nekoj advokad da vikaat ova e mnontiran slucaj,i imas na sekoe prasanje od novinar na nekoj demonstrant,aaa ovo e montiran slucaj,i go imas istoto od 10.000 luge...Eden od niv ako znae sto znaci montiran slucaj jas prv ke baram da gi oslobodat site zatvoreni...
http://www.mkdnews.com/2014/08/policijata-go-razbi-krimnalnoto-duvlo-vo-skopski-grchec-video/

Полицијата го разби кримналното дувло во скопски Грчец (Видео)[DOUBLEPOST=1408152676][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1408152997][/DOUBLEPOST]http://www.mkdnews.com/2014/08/albancite-od-dijasporata-sakaat-promena-na-sistemot-vo-zemjava/?fb_ref=recommendations-bar

Албанците од дијаспората сакаат промена на системот во земјава
 
Последно уредено:
A

Ali Pasha

Гостин
Хапсењето на овој Нуиши, чие име се спомнува уште од времето на атентатот на Глигоров, е за поздравување, само не му е местото тука, треба да се отвара нова тема - криминалци (или па можеби има), и таму да се коментира.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Не очекувајте многу од Али Паша. Доволно кажува и неговиот ник:

Првите напади почнале во 1769 година, а градот бил целосно уништен и населението протерано во 1788 година од војската на Али Паша Јанински. Има многу влашки песни кои ја опеваат суровоста на Али Паша и неговите јаничари.
 
A

Ali Pasha

Гостин
Не очекувајте многу од Али Паша. Доволно кажува и неговиот ник:

Првите напади почнале во 1769 година, а градот бил целосно уништен и населението протерано во 1788 година од војската на Али Паша Јанински. Има многу влашки песни кои ја опеваат суровоста на Али Паша и неговите јаничари.
И?
Целта на постот?
Или чисто +1?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Сериозно?
А што беше Аце големиот? Миротворец ли?
А гегите и тоските биле мирољубиви племиња, нели? Ни убивале ни пљачкале.

За мене Аце не е никаков херој, ни Самоил (за кој тврдам дека бил Блгар). За мене вистински херои се оние кои ја бранеле, било преживеале, било загинале, и оние кои ја создале државава. Па и по нејзиното создавање имаше војна, и бранителите според мене се херои.
И од моето семејство отидоа неколкумина да бидат бранители. Дедо ми самоволно се пријави, а имаше “срцево заболување“. Дали убил некого? Не. А дали бил во можност? Бил, но ги пуштиле. Дали вашите „херои“ истото ќе го направеа!? Чисто се сомневам.

Да не излегуваме од темава.
Ова е резилтат на неефикасноста на религиските школи и групации. И ова е резултат на тој национализам (па и шобинизам) кој е застапен на 2-те страни. А албанците, според мене, се криви поради тоа. Јас познавам и албанци со кои може нормално да се разговара, но познавам и албанци кои јас би ги сместил во лудница. Секаде има луѓе и нелуѓе. Но проблемот е во албанската младина. Дали си видел како се однесува таа?

И кажи ми кој нормален (мислам на личност) на својата навивачка група ќе и даде име на една групација која го подржувала фашизмот?!
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Џабе му пишуваш семка е у главата не разбира
Пуно максимално ги брани албанците во секој поглед. Што е во ред. Нека ги брани, и јас ги бранам своите. Но нека биде реален.

А пашата е идиот. Целта му е да провоцира и шири тензии. Кога ќе видиш човек кој води кон тоа дека под нечива окупација се живеело подобро, па и за тоа дека добро били косењето на потчинетиот народ, заклучи дека нешто со него не е во ред.:)
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
Заклучокот е нема добри од племето ,може пред тебе ке ти се прави добар да ние ја сакаме македонија , ние сме Македонци, не сме терористи , тие што прават се само една група .,ние не сме такви , каурите ги угнетуваат македонците , а у чајџилница кога ке седнат коват планови како да ти забијат нож у грб , и планови за етнике шкиптаре
 
Член од
10 јули 2014
Мислења
86
Поени од реакции
36
Заклучокот е нема добри од племето ,може пред тебе ке ти се прави добар да ние ја сакаме македонија , ние сме Македонци, не сме терористи , тие што прават се само една група .,ние не сме такви , каурите ги угнетуваат македонците , а у чајџилница кога ке седнат коват планови како да ти забијат нож у грб , и планови за етнике шкиптаре
Заклучокот е нема добри од племето ,може пред тебе ке ти се прави добар да ние ја сакаме македонија , ние сме Македонци, не сме терористи , тие што прават се само една група .,ние не сме такви , каурите ги угнетуваат македонците , а у чајџилница кога ке седнат коват планови како да ти забијат нож у грб , и планови за етнике шкиптаре
Заклучокот е нема добри од племето ,може пред тебе ке ти се прави добар да ние ја сакаме македонија , ние сме Македонци, не сме терористи , тие што прават се само една група .,ние не сме такви , каурите ги угнетуваат македонците , а у чајџилница кога ке седнат коват планови како да ти забијат нож у грб , и планови за етнике шкиптаре
 

Kajgana Shop

На врв Bottom