Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
https://www.youtube.com/watch?v=rzPkD94YM6M
Дел од видеата по кои се идентификувани осудените, објавени пред три недели. Ете ти, и лизнато и прикажано. Ама ти пак бираш да бидеш слеп.
Aiii ...kuku noneen....!


Ama ti neqo sfacash....On go ne go mafal na kamenja policijata...On se jahuval na telefoni...i posle nekoj mu go prafil fatamorqana fotoshopi...!
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.533
Поени од реакции
2.410
Петок после молитва? Коинциденција...
1 август, ден пред Илинден.. уште поголема конициденција.
Ова веќе е идиотштина од организаторот на протестов (Али А.), очекувам „патриотот“ Грујо да им одговори жестоко, не за друго туку да им покажи на неговите патриотчиња дека ние сне гоцевата раса и дека пред илинден голем празник, македонска нација бла бла бла бла бла....... Ќе им даде чотек на албанците и ќе ги понижи пред Али. Win - Win ситуација за патката. Патриотите ќе го величат за Илинден, сирачињата од комунистите скриено ќе го подржат, Али ќе е матиран и неговиот народ пак ќе скандира против него, Албанците ќе претрпат чотек и водени топови, че има уапсени и че има драконски казни за буџетот.
Ова е како пенал за грујо и тоа без голман да брани.
Еве да речеме дека и за тебе протестиве се стриктно за незадоволство кон судовите и пресудата затоа што мислат дека осудените се невини, дали ти би ги подржал истите?

Еве јас лично се дистанцирам од било каква инициатива за федерализација или поделба, сум против било кое решение која ја рушува унитарноста на државата.

Еве да речеме албанците не им веруваат на институциите без причина и сосема непотребно, можеш ли да ми укажеш барем на некоја постапка на институцииве во последниве две години дека се обидуваа да бидат транспарентни и внимателни, дали има моменти каде институциите сакаа да втекнат доверба?

Јас па можам неколку примери да укажам каде институциите се обидуваа да ги разгорат страстите, но ете ти демантирај ме...


Овде фино лепо некои можат да се видат и идентификуваат, но дали тие се уапсени? (рет.)
Освен последните протести кои беа мирни, сите останати беа заради етничка нетрпеливост. Какви судишта какви бакрачи. Јас видов етничка албанија, смрт за каури, ова е албанија одетеси зад карпатите, сите ќе ве убиеме - е ваква порака се прати од протестите.
Колку и да сум против ова вмровско-дуи ско судство неможам да излезам на протест, главно поради страв за сопствениот живот, па дури и на мирниот протест. Замисли протестирам со луѓе кои пред три дена јавно повикуваат на мое убиство.
Со повик за ослободување на убијци и протестанти на кои главна идеа им е кршење и палење не се стасува до независно судство. Тоа се бара преку политиката, проблемот е тоа што вие по патриотска линија ги избирате Дуи, а ние Вмро, и двете длабоко десно ориентирани. Нивната политика и начин на работење е толку провидна што треба да си идиот за да не сватиш како Вмро си игра со македонските патриоти, а Дуи со албанците. Баш вмрото и дуи се тие кои ги разгоруваат страстите, баш тие се тие кои провоцираат, баш тие се тие кои ги контролираат телевизиите и медијата и креваат тензии од се.
Секако после вие ќе протестирате зошто немало албанци во приватен сектор поттикнати од такви глупи идеи на Дуи, ние ќе се плашиме да излезиме од дома за да небидеме убиени и истовремено ќе се молиме во Вмро да не спаси, оттаму излегува Грујо, смирува тензии и оп Грујо херој, Али - херој оти ги притиска вмровците за албански прашања. А сето време во позадина се крадат тендери, грујо, али , амди и цела осстаната компанија идиоти.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин


1 Август во 14:00 претпоставувам? Само локацијата не им ја знам, дали тоа им е влада на РМ или можеби некаков суд на РМ
Во 14 часот ќе тргнат од Чаирчанка до Влада на Р.М. Пишува дека и поради тие 6-мина уапсени и као демек расистички осудени.
 
N

NikolaMKD91

Гостин


1 Август во 14:00 претпоставувам? Само локацијата не им ја знам, дали тоа им е влада на РМ или можеби некаков суд на РМ
Каде го најде ова ? Мислам има ли некој ФБ ивент преку кој е закажан протестот или само сликата се шерува ? Ајде ако има некој линк од евентуален ФБ ивент нека ми прати . Баш сакам да го видам говорот на соживот и мирољубивост што они го шират.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Каде го најде ова ? Мислам има ли некој ФБ ивент преку кој е закажан протестот или само сликата се шерува ? Ајде ако има некој линк од евентуален ФБ ивент нека ми прати . Баш сакам да го видам говорот на соживот и мирољубивост што они го шират.
https://www.facebook.com/thealbanian.co.uk2/photos/a.204719383487.165401.204258253487/10152850534808488/?type=1&theater
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Овде фино лепо некои можат да се видат и идентификуваат, но дали тие се уапсени? (рет.)
Дури и Муки од Алсат не пробува да негира дека осудените не биле снимени на снимки и евидентирани во регуларна постапка. Се жали на висината на пресудата. Ама ти овде, целиот либерален поставуваш ретардинано-реторички прашања.

Другото е пресмешно да се коментира. Хипотетичка ситуација од типот дали ако тие што протестираа беа Швеѓани ќе имавте исти ставови.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Ризвановиќ му направи шах - мат на Муки :)
Нема проблем Муки да распали по Али. Во периодов што следува се повеќе и повеќе ќе распалуваат. Треба да се направи простор за локален македонски огранок на АКП. За разлика од ДУИ која се базира на национал-романтизам, тие треба да се базираат на верски фундаментализам во комбинација со национал-романтизам. Ми изгледа како да на некои од албанските „интелектуаци“ второво им е попривлечно.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom