Марјан Ѓорѓиевски

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Значи кој тролови сте секоја чест:icon_lol:
Како да започне ако не преку ју тјуб?
Кај нас нема друга опција,на запад почнуваат по клубови по мали и слично и напредуваат-кај нас како?Да појде во некој од ноќните клубови да настапува?Може ќе му се согласат,силикони ако стави:pos:
Како млад комичар да се промовира кај нас?Еноставно нема начин,и затоа почнал преку јутјуб?

Јас не знам што очекувате,50 години максимален дострел на комедијата кај нас се македонски народни приказни и кикурику :)tapp:) и сега наеднаш некој на ниво на Карлин да се појави?Така почнува....
Али тоа е одлика на сите ,,интернет експерти,, ако пофалиш нешто тогаш не се разбираш,од друга страна ако сереш автоматски си ,,критичар,,со префинет вкус во _________(пиши си категорија).
Никој никаде не спомна дека е нелегално и не етичко да се промовира преку јутјуб. Тој се промовира, и му оди добро, и му посакувам повеќе успех понатаму.
Но, клиповите што ги гледаме од него не се стенд-ап.
Не сум го гледала во живо и не можам да коментирам за тоа. Последниве видеа му се "суви", со време можеби ќе стане подобар, искуството ќе си го направи своето.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Значи по импликација на твоево мислење, и Shane Dawson е стенд ап комичар, и Fred, и Ray William Johnson... практично секој јутјубер што снима клипчиња со смешна содржина, така?
.
Мислам дека знаеш, но, земјата не лежи на грбот на три китови, а Марјан веќе практикува да настапува во живо.

Дајте да потпишеме петиција да се додаде зборчето "влог" во македонскиов речник, оти сите ќе станеме стенд ап комичари уште малце
Дај да потпишеме петиција Кајгана да го отфрли тоа „Форум“, бидејќи ова не е Форум.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Мислам дека беше непотребно на Марјан да му се даде такво значење од митолошки пропорции.
А и беше непотребно педерски да се вадиш од темата, бидејќи во постот што ти го цитирав ти пишуваше за неговите видеа.
Инаку, никој не ти држи нож под грло, така да можеш слободно да се избришеш и да си го гледаш Бил Хикс.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Мислам дека беше непотребно на Марјан да му се даде такво значење од митолошки пропорции.
Не е митолошка пропорција, туку ојме на семантиката и етимологијата на зборот, пошо то беше единствената конкретна критика за Марјан, rather than личното доживување (не ми е смешен = не чини).

А и беше непотребно педерски да се вадиш од темата, бидејќи во постот што ти го цитирав ти пишуваше за неговите видеа.
Какво е тоа вадење и какво е тоа педерско вадење? Ова нешто капка по капка од Евреите, или со обично црево? Аааа, да, затоа педерско.
Види, јас немам појма кои се типовите кои ги стави како пример, а со тоа немам прилика да дискутирам за тој пример. Затоа би те прашал: шо прават тие луѓе на клиповите? И дали, доколку сите моуабети на марјан комплетно се извадат на сцена пред публика, би добиле вредност на стенд ап?

Инаку, никој не ти држи нож под грло, така да можеш слободно да се избришеш и да си го гледаш Бил Хикс
A ова, претпоставувам, беше потребен и прецизен коментар.
Кој ми држи нож под грло, зошто би се избришал, и што ме спречува да си го гледам Хикс? :D
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
момаков кога и да го видам се смеам. не на смешките кои ги праи туку на неговиот изглед. никад не сум наоѓал замерки ама овој у делот на устата ми личи ко да го ушмукале со правосмукалка...
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Ја многу мрззам хејтери без смисла за хумор.
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Според мене, господинот Марјан, е многу ниско интелигентна личност. Многу е неинтересен + пред некој ден гледав интервју со него и не е баш снаодлив со зборовите и се збуни на неколку наврати. Не признавам stand up комичари шо ги бива пред камера, а во живо се губат. Со секоја должна почит кон погоре споменатиот :)
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Добро бе толку е овај глуп пред камера шо врви ?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.134
Поени од реакции
18.131
Не зборвам во смисла контра Марјан, ама овај Чомовски бре како појава ми е посмешен од него.И теја е друго немат.
А коментарот под видеото 07:20 - Леон (за Борче Стамов - портпаролот на МНР :pos: )


Да се попраам.Сега контра Марјан со негова изјава од видеово:
Стенд ап комедијата е сериозна комедија.Во суштина е трагедија.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Дури сега го видов видеото... и овие два моменти ми се крш:

Лога или како и да се вика типацот на 7:26 „Па не мислам дека не така... особено ако.. ако гледаме кај албанскиот дел. Ако за македонските има чуства дека ќе гледаат некое ..еден емисија таква како комедија, ние .. ние.. 20 години за нас е тоа трагедија“.

Кучи на 7:56: „Па добро ние... Албанците во Македонија консумираат емисии од Косово и од Албанија така шо малку сме попрактични и позадоволни од хуморот и од тоа како се задоволуаа...“

Ахахаха..... умрев :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom