Марјан Ѓорѓиевски

M

Moon Child

Гостин
Само да се јада гомна, таков народ сме.Исфрустрирани до немај каде да плукаме по се македонско.Нечинел а сите го гледаат кој мазохизам, страва од народ сме.Незнам на што се должи ова, недоволен секс, тепани сте како мали, неуспешни во работата...
Грешиш. Јас не го гледав, а знам дека твоево мислење се однесува на мене. Само му ја видов фацата на видеоно кое сунгерот го споделил таман кај што се стиснала паузата на средина и ми дојде мачнина.
Жал ми е да го гледам кај што треска глупости и прави будала од себе. Исто ми е жал и за онаа Ирена Ристиќ што ми се појавува на фб со својот белизе бенд. Жално е и тоа што нема ни со што да се спореди во границите на Македонија. Тоа е најжалното од се. Со сила хумор не бива. Мене на пример ми е хумористичен Хорхе кога прави будала од себе, затоа што знам дека по природен пат му доаѓа и повеќе ми е како трагикомедија, затоа што трагично е да се однесува така, ама па смешно е. Хумористично. Како да не му се насмееш. А на овој пекмезот нехаризматичен и нехумористичен неможам да му се насмеам, затоа што со сила убавина не бидува.
Се смеев на времето и сеуште се смеам на некои добри скечови од к-15.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Грешиш. Јас не го гледав, а знам дека твоево мислење се однесува на мене. Само му ја видов фацата на видеоно кое сунгерот го споделил таман кај што се стиснала паузата на средина и ми дојде мачнина.
Жал ми е да го гледам кај што треска глупости и прави будала од себе. Исто ми е жал и за онаа Ирена Ристиќ што ми се појавува на фб со својот белизе бенд. Жално е и тоа што нема ни со што да се спореди во границите на Македонија. Тоа е најжалното од се. Со сила хумор не бива. Мене на пример ми е хумористичен Хорхе кога прави будала од себе, затоа што знам дека по природен пат му доаѓа и повеќе ми е како трагикомедија, затоа што трагично е да се однесува така, ама па смешно е. Хумористично. Како да не му се насмееш. А на овој пекмезот нехаризматичен и нехумористичен неможам да му се насмеам, затоа што со сила убавина не бидува.
Се смеев на времето и сеуште се смеам на некои добри скечови од к-15.
тебе измешани ти се критериумите очигледно,комичар не ти е смешен(затоа што не го разбираш како се искажува и што искажува), од друга страна главата на државата и командант на вооружените сили ти е комичен и го прифаќаш тоа
 
M

Moon Child

Гостин
тебе измешани ти се критериумите очигледно,комичар не ти е смешен(затоа што не го разбираш како се искажува и што искажува), од друга страна главата на државата и командант на вооружените сили ти е комичен и го прифаќаш тоа
Јас Марјан не го сматрам за комичар туку за несмешен. Нехаризматичен и нехумористичен.
Интересен ми беше Жаре пред 5-6 години, сега не го пратам и незнам до каде е. Марјан е одвратна појава.
А Хорхе е хумористичен, кој не се насмеа на она за Исус и Мухамед и дека ќе висиме одделно? На Хорхе му е од глупоќата, природно му иде, ама не е тоа темата, јас само споредба дадов дека природното е посмешно а овој со сила се пекмези. Темата е Марјан, и колку е он не/смешен. Јас уабво разбирам дијалекти, и Битолски, и Беровски и Охридски и Кумановски...Не е до дијалектот, до нехаризмата е.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас Марјан не го сматрам за комичар туку за несмешен. Нехаризматичен и нехумористичен.
Интересен ми беше Жаре пред 5-6 години, сега не го пратам и незнам до каде е. Марјан е одвратна појава.
А Хорхе е хумористичен, кој не се насмеа на она за Исус и Мухамед и дека ќе висиме одделно? На Хорхе му е од глупоќата, природно му иде, ама не е тоа темата, јас само споредба дадов дека природното е посмешно а овој со сила се пекмези. Темата е Марјан, и колку е он не/смешен. Јас уабво разбирам дијалекти, и Битолски, и Беровски и Охридски и Кумановски...Не е до дијалектот, до нехаризмата е.
Штета што заврши сезоанта на Еден на Еден, барај на јутуб сигурно има и од стенд ап-от на Жаре пред емисијата и форсирањето хумор со гостинот, ако не си го гледала одамна... еве разгледај го малце и дојди после пак кажи Маријан не ти е смешен.

И дај стварно кај го убаци Хорхе у муабетов, мене искрено ми е жал за човекот а не па да ми биде смешно, тоа е исто ко да му се смееш на епилептичар или оние со даунов синдром. Греота.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Значи грешката е , претходо на темава што приметив е што човекот го споредуваме со светски комичар како Луи или Карлин, затоа кажав за македонскиот пазар, за моменталната понуда, воопшто не е лош, за повеќе тешко.
Добро беше со форумите делот, Фемина има читано гарант.

Нека ја прочита малце темата на форумов за него (гарант ја има читано) да види колку е популарен и тука, сигурно
ќе извади материјал за наредно видео
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Gi priznavam K-15 i se razbira starata fela na akteri Meskovski, Lukarevski, Todorovski, Petrusevski, Kolozovi, Ance Dzambazova isto imala smesni ulogi u makedonski prikazni ima i drugi interesni akteri koi stvarno imaat smisla za humor ne mi teknuva u momentov ali ovie novokomponovani wanna be komicari kako Marijan se fail, ne treba da imas dramski zavrseno za da procenis dali nekoj ima smisla za humor, komicarot prirodno predizvikuva smea kaj publikata ne treba se vodis po odredena definicija dali nekoj e smesen ili ne.

A za Horhe aman be on e tragikomicen slucaj uopste ne e za smeenje rabotata, za potsmevanje e. Ima razlika.
(Ustvari od nasa strana za placenje e rabotata so Horhe poso pretsedatel sme go stavile i fakticki nas kako zemja ne pretstavuva u takvo svetlo a od drugite zemji go/ne gledaat so potsmev :/)
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Претходните беа поинтересни, ова со жениве живи глупости. :tapp:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Најверојатно сега Марјан ќе подготви, ако веќе не го сторил тоа, смешки за децата, и за машките и за момичината, па после ќе им се наврти на пензионерите, лекарите, поповите и џандарите и курвите. После ќе ни открие колку се смешни наркоманите, коцкарите и пијаниците. Откако ќе ги истера сите професии и годишта ќе ни ја долови и комичната страна на македонските градови и нивното ценето граѓанство. Ќе напише биографска книга и водич за успех во стенд ап комендија. Ќе биде новата лото девојка. Кога ќе му потемни славата ќе сними порнич. На стари години ќе открива пикантерии од македонската стенд ап сцена и на крајот ќе му подигнат споменик во некој иден скопски или битолски проект за остварување профит.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Од мене само подршка за Марјан.. браво мајсторе, успева да ме изнасмее во скоро секој скеч... му нема рамен во нашава држава од сите стенд ап комичари...
 
M

Moon Child

Гостин
Штета што заврши сезоанта на Еден на Еден, барај на јутуб сигурно има и од стенд ап-от на Жаре пред емисијата и форсирањето хумор со гостинот, ако не си го гледала одамна... еве разгледај го малце и дојди после пак кажи Маријан не ти е смешен.
Јас Жаре го пратев кога вадеше видеа вероватно од дома, слично како Марјан, дали беше 2010 некогаш, незнам и интересни ми беа. Ама Жаре ми има харизма. Не викам дека паѓав од смеа ама имаше интересни моменти, да речам моменти од реалниот живот, па си викаш еј да бе.
Овој ми е нехаризматичен, појавата и фацата му се несмешни и ме одбиваат да се насмеам на било што негово. Глумата му е со сила, нервозна и нападна, сарказмот му е очаен, на форумов сум сретнала подобри моменти на сарказам и иронија од рандом член.
Ама поентата е што Марјан е за пошироката публика. Јас стварно се сеќавам кога излезе и тогаш тврдев дека е очаен, со @џимеј заедно, и видов која е неговата публика, видов на кој се му е смешен, и јасно ми стана. Кога нештото е масовно прифатено тури му пепел. Еве овде кај што сум јас актуелни беа и се Андрија и Анџелка, истата публика како на Марјан паѓа на нивните смешки, а мене ми се очајни, нивниот хумор ми е очаен и глуп, нивните фори ми се Captain Obvious. Исто како на Марјан. Незнам еве стварно со кого да го споредам, а и не морам да го споредувам нема потреба кога не ми е смешен.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Битолчани немаат смисла за хумор.
Јас сепак мислам дека Битолчани се издвоија во последниве години како луѓе со одличен хумор. Еве како пример ќе ги земам Солзи и смеа кои имаат одличен хумор, имаат голема гледаност, па може да се каже дека ги заменија К-15, да не речам ги надминаа.

Што се однесува до новото видео Жени............, помалку смешно од минатите, но сепак смешно. Посебно ме насмеа она со кога ќе влегол газдата на кичмата можеш чаша да и стаиш, девојки седнати во кафич со чизми мислиш на пауза од берење патлиџани се и со меурче..........., сигурно била некоја дебела чим така се потпишала:ROFLMAO:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.638
Поени од реакции
38.820
Јас сепак мислам дека Битолчани се издвоија во последниве години како луѓе со одличен хумор. Еве како пример ќе ги земам Солзи и смеа кои имаат одличен хумор, имаат голема гледаност, па може да се каже дека ги заменија К-15, да не речам ги надминаа.
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom