Манџи - дали и какви јадете?

А

Александра Д.

Гостин
Јадам манџи и тоа секакви и од се, но не сакам со запршка, не е здраво. Наместо тоа мајка ми ги прави со пржено пиперче и домат. НАвистина така е поубаво :smir:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ќе ве молам дефинирајте бидејќи според мене, ниту мусака ниту Турли тава (иако ја обожавам) не се манџи. Манџа треба бар малку да е чорбеста и по моја дефиниција манџа се прави во тенџере на рингла и не се пече во рерна како спомнатите мусака и турли тава.
Инаку од манџите чорбест грав (ама само ако е добро приготвне, тој од мензите е најубав), леќа, компир манџа не ме вчече многу, грашок и боранија едноставно не ми се вкусни, зелка да ама без месо, некако месото како да го уништува уникатниот вкус на зелката.
Гулаш е стандард, ама не ме воодушевува нешто посебно ама затоа гледам има две манчи кои никој не ги спомна а владеат а тоа се сув паприкаш и бамња манџа.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Jadam mnogu mandzi mnogu cesto bi kazala ,omielni mi se grasok,boranija,kompir,lekja...site mandzi gi jadam:toe:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Jadam sekakvi mandzi,a zasto i ne bi gi jadele neznam bas se vkusni i dobri
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Jadam malku a i nemam omileni..
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Од манџите нејадам само Леќа ....
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Јадам секакви манџи, ама најмногу ја сакам летната манџа на баба ми со неколку вида зеленчук и лута пиперка. :)
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Па скоро секакви,најмногу грав и мусака :)
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
ауу мразам манџи а посебно грав:tapp:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Od mandzite samo grav jadam, drugo nisto, se mi e odvratno.
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Од манџите јадам скоро се, само боранија не јадам и купус манџа, а омилена ми е компир манџа :pipi:
 
М

Мрак

Гостин
Многу се убави маџите.Најубаво копир манџа,па грашок.Убаво е и гулаш и грав(со месо,не посниот),ама боранија:pov:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom