Манчестер Јунајтед - Ливерпул (14.03.2009)

Кој ќе победи во дербито?


  • Вкупно гласачи
    106
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Извини тебе требаше да те прашамо за кого да гласамо ?
Секој си гласа за кого сака, ја сум за Ливерпул да биде поинтересно на врвот и затоа гласав за нив не дека ве мразим.
А тоа колку сте јаки го знае и Џилардињо :helou:
Најдобро знае Кака' :)
Ипак мислам дека Манчестер ќе победи ради домашниот терен да се играше на Енфилд незнам али вака ми изгледа на сигурен кец...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Феноменално дерби, каде очекувам победа на Манчестер Јунајтед. Имав напишано една моја теза во врска со терминиве во Премиер Лигава. Едно од најголемите ( ако не и најголемо ) дерби во светот е токму ова, но поради терминот во 13:45 не се крева некоја поголема прашина како што се случува за италијанските ( 20:45 ) и шпанските ( 22:00 ), и токму поради тоа ја гледам причината што и не се прави преголема еуфорија, а треба. Мислам дека со промена на терминот ( Понеделник 21:00 ) би требало да се зголеми општата гледаност на дербито, што ќе го направи ДЕРБИИИИ во права смисла, онака вечерно дерби.:vozbud::vozbud:
 
N

navivacka

Гостин
Каков Лузерпул какви бакрачи...Јунајтед братче Јунајтед е мајката...ке си го изедат своето...абе Chombe не се пукај и некои други фанови кои го подржуваа Интер кои не потценуваа видеа што се случува на ОТ.Се надевам дека и Лузерпул ке горе како Челзи во пеколот...
 
F

fantomX

Гостин
Да се изразам ко за кладилница...
Моја желба: 1 или Х
Реално изводливо.:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Извини тебе требаше да те прашамо за кого да гласамо ?
Секој си гласа за кого сака, ја сум за Ливерпул да биде поинтересно на врвот и затоа гласав за нив не дека ве мразим.
А тоа колку сте јаки го знае и Џилардињо :helou:
Не реков да не гласате, реков само дека ми е мило, прочитај прво, после постирај ми:helou:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201





ЕДВАЈ ЧЕКАМ! ГАЗАТ ЃАВОЛИТЕ!!!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Точен резултат 2-1 за Манчестер ....
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Ливерпул нема земено трофеј 18 години, а како што тргнало и 19 ќе остане без трофеј. Сепак после натпреварите од Лигата на шампионите (овие два тима имаа тешки противници) некако ме влече на нерешено. :pipi:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Се знае Јунајтед ќе победи...

Моја прогноза: Манчестер Јунајтед 3-1 Ливерпул:tv:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Манчестер атакуваат кон одбрана на титулата и се борат на сите фронтови релано е многу тешко тоа да им успее ама резултатите ќе покажат на крајот. Уф само тоа да се случи мислам дека ниедна друга екипа нема да го постигне истото повторно.
Типувам на Манчестер иако може да се излажам (не дај боже), идеме на победа.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
tocen rezultat 2-0 za Liverpool, liverpool potorno ke ja pokazat
nivnata vistiska sila protiv golem klub kako MJ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom