Манчестер Јунајтед - Ливерпул (14.03.2009)

Кој ќе победи во дербито?


  • Вкупно гласачи
    106
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
И јас ги ценам Лузерпул, како ве нашлакаа, како мали деца, и мене рауљ задрид ми се најодвратни:pusk:
Ме заболе мене кој ти се најодвратни... не е темата за Реал туку за дербито Манчестер-Ливерпул јас само си го искажав мојот став во врска со дербито немора ти одма да сереш!
Ливерпул сум ги ценел отсекогаш и за нив навивам во премиер лигата а ти во врска со тоа можеш само да јадеш тоа што не треба...МАНЧЕСТЕР НАЈПЕ*ЕРСКА ЕКИПА!:back:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ме заболе мене кој ти се најодвратни... не е темата за Реал туку за дербито Манчестер-Ливерпул јас само си го искажав мојот став во врска со дербито немора ти одма да сереш!
Ливерпул сум ги ценел отсекогаш и за нив навивам во премиер лигата а ти во врска со тоа можеш само да јадеш тоа што не треба...МАНЧЕСТЕР НАЈПЕ*ЕРСКА ЕКИПА!:back:
Добро според годините сеуште не знаеш за кого навиваш, сеуште имаш време да не навиваш за рауљ:tapp:
А за попедерска екипа од твојата посрана нема, што се служат со секакви манипулативни средства за да остварат свои цели. Ама ако, се се враќа, се се плаќа!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
za pointeresen fini[ bi sakal da tepa liverpul да има неизвесност
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.211
Поени од реакции
8.013
За поинтересна Премиер лига подобро би било да победи Ливерпул. Но, реално гледано шансите за тоа се минимални затоа што Манчестер се во животна форма и според мене шансите се 80% Манчестер, 15 % нерешено и 5% Ливерпул:smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Долгоочекуваното дерби... мој личен фаворит ? Јунајтед се знае. Нема Ливерпул капацитет... поточно, нема Бенитез капацитет да го надмудри Ферги.
на вакви дерби утакмици мислам дека не е важно кој има капацитет...важно е каква игра ќе се прикаже на теренот....Фергусон и Бенитез ќе ја постават тактиката ама дали играчите ќе ја изиграат....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
на вакви дерби утакмици мислам дека не е важно кој има капацитет...важно е каква игра ќе се прикаже на теренот....Фергусон и Бенитез ќе ја постават тактиката ама дали играчите ќе ја изиграат....
Ќе ја изиграат, тоа им е работа.
Зборувам за моите играчи, за тие на Лузерпул ич *ур не ме боли, нека лежат по терен ако сакаат!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.211
Поени од реакции
8.013
Ќе ја изиграат, тоа им е работа.
Зборувам за моите играчи, за тие на Лузерпул ич *ур не ме боли, нека лежат по терен ако сакаат!
Манчестер секогаш ја спроведувал тактиката замислена од Ферги, а нарочито последниве две сезони. Тимот и тренерот просто се сраснати во едно.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
За поинтересна Премиер лига подобро би било да победи Ливерпул. Но, реално гледано шансите за тоа се минимални затоа што Манчестер се во животна форма и според мене шансите се 80% Манчестер, 15 % нерешено и 5% Ливерпул:smir:
За поинтересна премиер лига подобро е да победи Ливерпул но сепак значителна предност во дербито имаат Манчестер.
Далеку послабо играат Ливерпул во премиер лигата отколку во ЛШ, но доколку сакаат да имат барем мала надеж за титулата оваа година мора да победат.. голема е предноста речиси недостижна.
Пред се ова ќе биде интересен натпревар за гледање:).
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Манчестер секогаш ја спроведувал тактиката замислена од Ферги, а нарочито последниве две сезони. Тимот и тренерот просто се сраснати во едно.
Точно, особено на големите натпревари како што е овој секогаш ја погодувал тактиката, се надевам и во сабота ќе е така:helou:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Ќе си го кркаат...како што го кркаа и последниот пат на ОТ позз ѓаволи

Long Live United !
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ги мразам и двата клуба...(манчестер само поради лајното роналдо), ама лузерпул почнав да ги мразам повеќе.
Трескам 1000ка на сингл 1!
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Glory Glory Man.utd
Моја прогноза...1-0 (18' Мајкл Керик):vozbud:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ливерпул 300 кинези не ги спасуваат.Никој не тепал на Олд Трафорд нити ке тепа некој годинава.Манчестер Јунајтед апсолутно
 
G

Gray Foxx

Гостин
Ливерпул 300 кинези не ги спасуваат.Никој не тепал на Олд Трафорд нити ке тепа некој годинава.Манчестер Јунајтед апсолутно
:) Кога би размислил 300 Кинези може би ги спасиле, ама кога ке ми текне дека Терминаторович ке ги среди 299, останува 1 за Рио така да џабе им се 300 кинези.
Иначе очекувам победа на Јунајтед нормално, едино некое чудо да се деси и да ни извадат нерешено.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.459
Поени од реакции
5.434
Гледам доста навивачи на миланските клубови гласале за Лузерпул, ми се допаѓа тоа, значи навистина сме јаки и им сме трн во око!
Извини тебе требаше да те прашамо за кого да гласамо ?
Секој си гласа за кого сака, ја сум за Ливерпул да биде поинтересно на врвот и затоа гласав за нив не дека ве мразим.
А тоа колку сте јаки го знае и Џилардињо :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom