Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
270km/h со Honda CBR 600 RR, нажалост не го возев јас туку ме возеа и не ви препорачувам таква работа, животот да ви е во рацете на некој друг. Toa беше пред 5-6 години, да би требало да е сега воопшто не се ни качувам.
А јас што сум возел е 220km/h со Opel Calibra 2.0 на правиот дел накај автопатот близу Неготино.
http://www.topspeed.com/motorcycles/motorcycle-reviews/honda/2009-honda-cbr600rr-abs-ar63482.html

Максимална брзина на Хонда 600 е 250 километри на сат, значи на идеална патека, без патник на неа.

Kaлибра 2.0 максимална брзина е 204 километри на сат.

Ако имаш со 16 вентили тогаш таа има максимална брзина 220 на сат али то е максимум што може да достигни.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
http://www.topspeed.com/motorcycles/motorcycle-reviews/honda/2009-honda-cbr600rr-abs-ar63482.html

Максимална брзина на Хонда 600 е 250 километри на сат, значи на идеална патека, без патник на неа.

Kaлибра 2.0 максимална брзина е 204 километри на сат.

Ако имаш со 16 вентили тогаш таа има максимална брзина 220 на сат али то е максимум што може да достигни.

Неможи да гледаш така кај Хондата гледај пред него имаш ( + - ) . Така да можи да варира максималната..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Неможи да гледаш така кај Хондата гледај пред него имаш ( + - ) . Така да можи да варира максималната..
Aj колку ќе варира, деттето вели дека тој и другар му на моторо оделе 270 на сат!?!?!
Самата ходна максимално е декларирана на 250, тоа подразбира еден возач мерено на тест патека, убаво време и профи возач.
Ако тој и другар му ја терале 270, значи тоа + - со еден патник возач) би било + - 60 км/час?!?! (190-300)
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
па зависи според мене дека има плус минус значи не е електронски ограничена така да зс да не оди повеќе...

А можи и да е така..невелам не не сум се возел...
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Na avtopat E40 , ne vozef jas , nego sopatnik bev vozefme 295 km/sat , top brizna na kolata bese 390 km/sat . Fantazija od kola bese ama retko kaj mozi da ja iskortisish taa brzina ,drugarmi bese tolku imponiran od taa kola , mislam deka se uste drka na nea :)
ehh sega gluposti i so kola bese taa da ne se vozevte so buggati vayron:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::tapp:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Со Цитроен Ц3 1.1 140 го дигнав сам во колата на патот Струмица-Василево немаше ич коли касно беше... не оди повеќе да го е*ам :):) (Инаку немам возачка уште).
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Со Цитроен Ц3 1.1 140 го дигнав сам во колата на патот Струмица-Василево немаше ич коли касно беше... не оди повеќе да го е*ам :):) (Инаку немам возачка уште).
како може бе да не оди дај не ме заебавај ја со стокецон мој имам кренато 160!!!
кој не верува нека повели со мене. 200 денара за бензин и искачаме на автопат одма!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
како може бе да не оди дај не ме заебавај ја со стокецон мој имам кренато 160!!!
кој не верува нека повели со мене. 200 денара за бензин и искачаме на автопат одма!
Добро де не мислев буквално не мрднува од 140, ама слабо оди 1100 кубика е јбг на автопат ќе дигне секако повеќе само не е таква брза кола... :smir:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Добро де не мислев буквално не мрднува од 140, ама слабо оди 1100 кубика е јбг на автопат ќе дигне секако повеќе само не е таква брза кола... :smir:
па ме зачуди тоа викаш неиде повеќе .. како може нова кола е сепак а да не иде... инаку и стокецов е 1100 кубика... се кладев со друагр у колите дека ке кренам 160 ја изгуби кладбата али не иде да му ја земам колата. али затоа напуни резерварот после... :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
па ме зачуди тоа викаш неиде повеќе .. како може нова кола е сепак а да не иде... инаку и стокецов е 1100 кубика... се кладев со друагр у колите дека ке кренам 160 ја изгуби кладбата али не иде да му ја земам колата. али затоа напуни резерварот после... :)
http://www.zastava-automobili.com/sr/proizvodi/skala/tehspec.htm

Полн форум со деца чии коли одат побрзо од оние кои ги кажуваат фабричките податоци.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
http://www.zastava-automobili.com/sr/proizvodi/skala/tehspec.htm

Полн форум со деца чии коли одат побрзо од оние кои ги кажуваат фабричките податоци.
Еј браво сега си паметен. Фала на информација незнаев ја фабрички перформанси за стокец какви се... да не беше ти со линков никад немаше да дознаам.
добро пишува погоре. ако не веруваш повели јас живеам во бутел дојди и ке се увериш.
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
До сега најголема брзина со која се имам возено е 280 km/h со Јагура. Чустовот што го имав неможам да го опишам.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Со Цитроен Ц3 1.1 140 го дигнав сам во колата на патот Струмица-Василево немаше ич коли касно беше... не оди повеќе да го е*ам :):) (Инаку немам возачка уште).
Јас Матиз 150 km/h,го кренав со 800 кубици и закочи стрелката,а нов цитроен од 1100 кубика не оди повеке од 140??????
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Porsche 911 Carrera 4S 230 km/h. За прв пат почуствува шо значи лепење за седиште.
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
А па ти шо сакаш да кажеш дека сегашните километражи ниедна точно не покажува шо значи дека ниедна кола точно не покажува па тогаш шо фајде имаат колите шо им ставаат километражи за украс ли само ги ставаат.Јас знам дека грешат километражите ама не до толку колку што лажат низ нет.
Ало има случаеви кога километражата краде еве пример: Ако имате ставено гуму со поголем профил и поголеми бандажи од препишаното автоматски километражата краде и тоа на брзина околу 150 km/h може да покажува и 20 km/h повеќе ова му се има случено на мој пријател,а за да се уверивме го меревме со полициски радар и така испадна дека
 

Kajgana Shop

На врв Bottom