Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
hebocig ja te mislev pobistar ... koj del od zezanjeto ne ti e jasen ?

inace da 270 so kola od 2700 kubika zmaj inace bese avtomatik valjda ke e prva :)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
140 km/h на патот Битола-Прилеп
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
5
nemam vozeno me imaat vozeno so porsche 911 turbo na avtopatot beograd-zagreb 280km/h
 

THE-DOCTOR

TigaR
Член од
12 јули 2009
Мислења
52
Поени од реакции
1
Na avtopat E40 , ne vozef jas , nego sopatnik bev vozefme 295 km/sat , top brizna na kolata bese 390 km/sat . Fantazija od kola bese ama retko kaj mozi da ja iskortisish taa brzina ,drugarmi bese tolku imponiran od taa kola , mislam deka se uste drka na nea :)
i se razbude corapite ziva voda....

audi a6 3.0 tdi do kraj....
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
294 km/h со Suzuki 233 коња на патот Св. Николе - Штип.
Не ве лажам. :smir:

Инаку рекорд на типот што ме возеше е 299 km/h според километражата, а тој веле дека можеби i 320 km/h идело . Сега ќе го појачува да оди 350 km/h :smir:
Ако не верувате дојдете во Св. Николе. што друго да ви кажам. :helou:
 
M

Mario Gómez

Гостин
294 km/h со Suzuki 233 коња на патот Св. Николе - Штип.
Не ве лажам. :smir:

Инаку рекорд на типот што ме возеше е 299 km/h според километражата, а тој веле дека можеби i 320 km/h идело . Сега ќе го појачува да оди 350 km/h :smir:
Ако не верувате дојдете во Св. Николе. што друго да ви кажам. :helou:
Што кола ќе беше?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Иначе 210км/ч Тетово-Гостивар, сеа новата кола може до 250км/ч ама може ектра казна да се заработи.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
јас лично до 180,ама ме имаат возено до 230 и се исплашив многу.Инаку да нагласам,несакам брзо возење.:nenene:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Што кола ќе беше?
Мотор, купен пред 1 месец, значи ако не го лажеле тие таму таков нема во мк, мислам има ама нема толку појачуван. :smir:

А инаку се возевме без кациги и тоа му било прв пар без кацига над 200 Km/h
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
294 km/h со Suzuki 233 коња на патот Св. Николе - Штип.
Не ве лажам. :smir:

Инаку рекорд на типот што ме возеше е 299 km/h според километражата, а тој веле дека можеби i 320 km/h идело . Сега ќе го појачува да оди 350 km/h :smir:
Ако не верувате дојдете во Св. Николе. што друго да ви кажам. :helou:
spored mene ne si bil svesen vo toj moment i ne tvrdi deka ne lazel i toj i ti!!!!!.............e sega znaj deka te laze tipot :pos2::pos2::pos2:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
spored mene ne si bil svesen vo toj moment i ne tvrdi deka ne lazel i toj i ti!!!!!.............e sega znaj deka te laze tipot :pos2::pos2::pos2:
Бива ли да дојдеш у Св. Николе ? На 10 мин. немора на повеќе ?
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Бива ли да дојдеш у Св. Николе ? На 10 мин. немора на повеќе ?
ako se lazes ti, nemora da gi ubeduvas i drugite vo lagite sto palat kaj tebe..:tapp:
i ovie gluposti ne gi pisuvaj poveke ke ti se smeat lugeto:kesa:.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
294 km/h со Suzuki 233 коња на патот Св. Николе - Штип.
Не ве лажам. :smir:

Инаку рекорд на типот што ме возеше е 299 km/h според километражата, а тој веле дека можеби i 320 km/h идело . Сега ќе го појачува да оди 350 km/h :smir:
Ако не верувате дојдете во Св. Николе. што друго да ви кажам. :helou:
omg omg... тешко дека моторот на Валентино Роси оди 350, не прајме муабет за на другарти.


Мотор, купен пред 1 месец, значи ако не го лажеле тие таму таков нема во мк, мислам има ама нема толку појачуван. :smir:

А инаку се возевме без кациги и тоа му било прв пар без кацига над 200 Km/h
Сакаш да кажиш дека има некој доволно луд да вози 300 без кацига???

Јас мислам дека ти друже имаш коефициент 3. Сиве овие бројки што ги налупа да ги поделиме со 3 можеби ке ја добиеме реалната слика за тоа што сте правеле.

Единствен лудак што има возено стварно е Чајка - Тетово, на автопат Тетово- Скопје со фризирана Хонда цбр 900 р едвај 315 крена на АВТОПАТ БЕЗ ВОЗИЛА пошто возеше во 3 по полноќ. Колку што знам и ме држи сеќавањето Свети Николе нема автопати...
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Мазда 323 фантом спорт 270 на час,но со адитиви во горивото,на афтопатот ниш београд,а вожњата беше негде од ниш до јагодина, и 310 со вајпер ама право да кажам гона мисе смрзнаа бе,ништо негледав патон толку мисе стесни што пред мене гледав само на максимум 50 метри иначе возењето беше во Германија и можам само едно да кажам многу страшноооооооооо:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom