Македонците ќе можат да работат во САД привремено

Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Знае ли некој до кај стаса работава со визите за САД, кои пред месец дена ги објавија на тв, дали е некој запознаен за тоа кој може да поднесе за виза ?, кој не може ?, која група на грагани е опфатена ?, какви документи се потребни...или сеуште не е објавено. поз
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9
^^ Тоа и мене ме занима. Од Наром ми кажаа дека СЕУШТЕ не работат со понудите за тие визи и ќе ме исконтактираат кога ќе почнат. Од ЗИП само ми кажаа - не работиме со тие визи. Толку!

Така да...ако некој има повеќе info и мене би ме занимало.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
107
Поени од реакции
12
Dobro postojt nekoja agencija vo Makedonija so se zanimavat so ovie rabotni vizi !?!?? na 4-5 mesta prasav ili prasanje e dal pokasno ke pocnet so ponudi il voopshto ne se zanimavet so to!!! Nekoja agencija za ovaa rabota ?
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Дајте луѓе некои новости, дали некој почна со апликација, каде, како што треба? Времето си врви...да не закасниме со апликација...пишете. :)
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
а ако толку ве интересира да си појдете до амбасада и да се информирате? сите седите на интернет и чекате некој да ви пише што и како... и една ставка да се утне или грешно објасни, ке утнете се комплет работата. колку што знам на капија секогаш има огласна табла со информации за новитети...
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
а ако толку ве интересира да си појдете до амбасада и да се информирате? сите седите на интернет и чекате некој да ви пише што и како... и една ставка да се утне или грешно објасни, ке утнете се комплет работата. колку што знам на капија секогаш има огласна табла со информации за новитети...
Абе бато, затоа тука пишуваме, пошто нема такви информации...јас им пишав на Американската амбасада по е-маил, тие само ме упатија до еден дел на нивната веб страна каде што се типовите на визи наведени и ништо друго. Нас не интересира дали некој го има почнато овој процес, дали некоја агенција работи со овој тип на визи, дали некој има некој познат (пр. од Србија пошто тие повеќе години ја имаат оваа работа во САД), можеби некој од Србија кој е на форумов а знае нешто.
На страната на амбасадата само пишува што треба да обезбеди работодавецот, а не пиши ништо што треба да поседуваат, да обезбедат апликантите! Затоа овде се распрашуваме, организираме и споделуваме искуства и мислења... ;)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
107
Поени од реакции
12
Vaka, Ja prasav vo edna od agenciive so obicno rabotet so Work&Travel programi i mi kazaa deka e mn e dolga procedurata, koj otvoril na stranata kj so obicno od amerikanskata ambasada te upatuvaat ako prasas neso vo vrska so ova, ke znajt, i deka takvite proceduri ke pocnele duri narednata godina. inace prasav i vo nekolku drugi agencii , nikoj ne se zanimavat so vakov tip na vizi! nedaj gospode!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom