Македонците со една нога на плажа

Член од
28 јануари 2010
Мислења
493
Поени од реакции
117
Наи ефтино и убаво засега е во Турциа. Ас одам во Грциа оти ми е по блиско за сабота или недела. За един ден. Ама сега сички цени са нагоре. Храната, пиалакот са огин. Носим си сичко от дома. Црното ми е далеко, ама по ефтино, Турциа оште повеке. Ама маи ке си одна на Албена маи на олл инклусив.

А ако некои може да патува надалеко да оди во Турциа 10 дена за 250 евра олл инклузив. Да иаде, да пие колко сака до посирани. Морето е топло и чисто.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
абе кажете оти Охрид и регионот СЕ повеќе се избегнуваат.....после криви ни биле гејците а беееееееее
Многу едноставно Охрид е премало место да прими туристи во ЕКОТ (барабанот) на сезоната и Скопјани се лутат ,можеби Охрид и Струга ќе треба да се преиспитаат за што се дали за млади туристи кои само сакаат забава или за културни манифестации од типот цркви,опери,прошетки крстарење ова она.

Дали ке работи цела сезона или само летна многу неразјаснети прашања.


Албанија е сеуште далеку од стандард ХАСАП,МАСАП ти реков ми рече ,далеку од модерен пат ,далеку од ЕУ сега засега таму нема да си поминете убаво иако е поголема од Охрид и собира повече туристи.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Македонцки,ја заборави Албанија,Ај кажи ни што не чини таму и зошто да ја избегнуваме.
не сум бил, но мој приајтел еве ке оди втор пат по ред

не знам каква е водата(по мене најбитно) но Албанија е моменатално градилиште, за 10тина години ке биде супер дестинација ако продолжат со ова темпо

сега е супер дестинација ако барате алтернатива на бугарија градилиштата не сметаат до толку(ние македонците не сме некој западни пицајзли) и се компензираат со ненормално ниските цени..кога се ке се изгради и среди тогаш и цените ке се качат па можеби еден ден и Албанија ке ни биде ко дубровник


на темата

Охрид - викендаши или осмооделнци на летување
Бугарија - напалени дркаџии и манијакални пијанчишта
Албанија - парови кој бараат убаво лето по разумни цени
Грција - викенди, или семејни летувања, топло време малце пат
Медитеран - парови или тазе семејства кој заштедиле или пренамениле средства за поквалитететн одмор
Свет - парајлии, директорчиња или травел фанатици кој спијат по феријални хотели

не гледам основ за патриотизам оваа година...не се летајте по паметот на Велија кој секоја година пробува да наметне самоуништувачка атмосвера кај Македонците.

парите се движат а ако веке така сакате износите кој нашите сезонски работници, нивните коцкари и инвеститори ги оставаат во МАкедонија од далеку ги надминуваат нашителетувања со шверцувани паштети.

ако гледате така, откажете го ОК кредитот, не градете куќи и почнете да одите пешки....зошто каматата од Стопанска, заработката од Цементара и ќарот од Окта се слева во Грцки џебови...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
не било со една нога- :nenene::nenene:
годинава Македонците беа најбројните и најлојалните летувалци у гејлад http://waz.euobserver.com/887/30723
 
C

cige

Гостин
LovedGirl сликите кои ги постираше, убави слики но за рана пролет, есен...кога е посвежо. Летниот период е пекол, нема ниедно дрвце (може да се забележи и на првата слика), чадор за сонце на тој пекол не помага. Поштено се испрживме, барем ние каде што бевме (Сарти, Ситонија), а не беше нешто ниту ефтино ниту од типот групно летување на македонци (како делот десно од Солун).
како е тоа Сарти во однос на гратчињата на првиот крак?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Prv krak.2 lezalki,cador,2 vodi,ceden portokal I Bacardi breezer za 400 denari.
Kolku rekovte deka cinat lezalkite vo ohrid?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom