Македонски фудбалери во странство

Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Дориан Бабунски ги постигнал и двата гола вчера за Враца за победата над Левски со 2-0
pisav i porano, steta sto tolku godini izgubi vo japonija. po predizpoziciite centarfor kako sto cesto ni treba bidejki barem porano bese dosta brz, a i takticki igrase pametno. super bi bilo da ja zivne karierata, se uste ne e mnogu star.

inace celokupno dobar vikend za mladite centarfori. miovski so gol vo ungarija, milan ristovski so gol vo slovacka. sega uste david tosevski da zaigra i vlatko stojanovski da napravi transfer, pa popoleka da se nabilda zdrava konkurencija vo napadot.
 
Ф

Флеш

Гостин
pisav i porano, steta sto tolku godini izgubi vo japonija. po predizpoziciite centarfor kako sto cesto ni treba bidejki barem porano bese dosta brz, a i takticki igrase pametno. super bi bilo da ja zivne karierata, se uste ne e mnogu star.

inace celokupno dobar vikend za mladite centarfori. miovski so gol vo ungarija, milan ristovski so gol vo slovacka. sega uste david tosevski da zaigra i vlatko stojanovski da napravi transfer, pa popoleka da se nabilda zdrava konkurencija vo napadot.
Тошевски од сам почеток се закопа што потпиша за Ростов . Му ебаа развој ... По 2/3 минути на крај го пуштаат. Станковски,спортскиот директор на Работнички,се сеќавам убаво,даде изјава дека имале интерес за Тошевски ид Ростов,Лил,Рен,Монца,Динамо Загреб,Гент и Зулте Варегем. Лил, Ростов,Зулте биле најблиску со бараната цена до Работнички.Станковски и управата силно притискале да појде да игра за Лил... Овој ,семејството на Тошевски како увек балкански менталитет,слушај тато,рекле не и одбрале за Ростов. Станковски до ден денеска вика,да идеше со Лил,сеа и првак на Франција,ќе играше скоро сигурно некоја убава минутажа,ем ќе имаше реклама убава ... Вака у Ростов, пропаѓа .
Автоматски споено мислење:

Во врска со Лука нема да биде исто како во некои други трансфери во кои се мешаа родителите, јас знам дека неговиот татко Горан Станковски знае што треба да се направи. Во мешање на родителите мислам на Тошевски, со Лука е друга ситуација. Горан и Лука многу пододобро ги знаат работите. Повик до родителите е да ги остават децата на раат, да си тренираат. Ги повикувам да соработуваат со Работнички, само така можеме сите да добиеме, а не инает да водиме. Ете Тошевски го имаше Лил како клуб со готов трансфер, со помалку пари за Работнички, но со поголема перспектива за него. Го имаше Ростов со повеќе пари за Работнички, и татко му се одлучи за Ростов, иако јас барав да се одбере Лил. И сега кој е во право? Што прави сега Давид во Русија? Да, парите се битни, но големите пари доаѓаат подоцна“.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Тошевски од сам почеток се закопа што потпиша за Ростов . Му ебаа развој ... По 2/3 минути на крај го пуштаат. Станковски,спортскиот директор на Работнички,се сеќавам убаво,даде изјава дека имале интерес за Тошевски ид Ростов,Лил,Рен,Монца,Динамо Загреб,Гент и Зулте Варегем. Лил, Ростов,Зулте биле најблиску со бараната цена до Работнички.Станковски и управата силно притискале да појде да игра за Лил... Овој ,семејството на Тошевски како увек балкански менталитет,слушај тато,рекле не и одбрале за Ростов. Станковски до ден денеска вика,да идеше со Лил,сеа и првак на Франција,ќе играше скоро сигурно некоја убава минутажа,ем ќе имаше реклама убава ... Вака у Ростов, пропаѓа .
Автоматски споено мислење:

Во врска со Лука нема да биде исто како во некои други трансфери во кои се мешаа родителите, јас знам дека неговиот татко Горан Станковски знае што треба да се направи. Во мешање на родителите мислам на Тошевски, со Лука е друга ситуација. Горан и Лука многу пододобро ги знаат работите. Повик до родителите е да ги остават децата на раат, да си тренираат. Ги повикувам да соработуваат со Работнички, само така можеме сите да добиеме, а не инает да водиме. Ете Тошевски го имаше Лил како клуб со готов трансфер, со помалку пари за Работнички, но со поголема перспектива за него. Го имаше Ростов со повеќе пари за Работнички, и татко му се одлучи за Ростов, иако јас барав да се одбере Лил. И сега кој е во право? Што прави сега Давид во Русија? Да, парите се битни, но големите пари доаѓаат подоцна“.
Автоматски споено мислење:

kakvi gluposti covece. malo morgen deka david tosevski povise ke igrase vo slucaj da potpisese za lille, tamu konkurentite se daleku pokvalitetni nego kaj rostov. kao demek pokraj burak yilmaz, jonathan david i timothy weah ke dobiese minutaza :tapp: ne zacabe ja sobraa sampionskata titula vo francija, timot individualno e za klasi podobar od rostov. kaj lille najcesto nemase da pomirisa ni klupa, vednas ke go pratea na pozajmica ili ke dremese na tribina. i ne e tocen muabetot za parite, ne e bas tocno deka rabotnicki forsirase transfer koj ke im donesese pomalku pari, toa se muabeti za javnosta, mackanje oci. vo prasanje bese i borba megu menagerski agencii i sekoj si go forsirase dilot koj na niv najvise im odgovarase. vo javnosta neka izigravaat cesni ljuge, no ljuge koi se involvirani dobro znaat kakvi zdelki pravat.

tosevski da sakase da igra povise trebase da potpise za daleku poslab klub od lille ili rostov, ama takvite nudea pomalku pari (otsteta, provizija i plata) i toa ne bese po vkus ni na rabotnicki, ni na david, ni na menagerite. smesno e pope da se siti kao tosevski donel losa odluka, a oni go stiskaa da potpise za klub kade sansite za minutaza ke mu bea uste pomali. sekoj si go gleda svojot finansiski interes, mora da si mnogu naiven za da veruvas nesto drugo.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Елмас доста слабо напредува во Наполи. Наполи прави се да му даде шанса, посебно Спалети кој на почетоков на сезона го форсира доста во стартен тим но по мене Елмас слабо враќа или не како што се надевав бар јас. Еве и вчера со Јуве беше стартер, накако имам впечаток дека лошо се движи и позиционира на терен и како резултат на тоа добива малце топки. И тоа што ќе го добие не остава впечаток дека гризе на терен, дека оди напред, туку одма подава назад и на терен делуе као да го заболе курац. Чак и еден Кулибали од одбрана напаѓаше према гол и имаше поголем удел во акциите на Наполи од Елмас. Се мислам дека на ваков начин ќе се сјебе доста и кариерата ќе иде надоле. Мора да сфати дека секоја шанса као стартер мора да ја користи максимално, да докаже дека е еден од нив. Тоа што го пружа на терен по мене не е доволно да не убеди дека заслужува место во стартни 11. Вчера Спалети го извади на полувреме очигледно незадоволен од тоа колку изгубено изгледаше на терен Елмас, и плус имаше жолт картон кој го направи тотално непотребно. Дури и кога случајно ќе влезе во шанса изгубен е во реализацијата, а во таква ситуација во која е он моментално мора да користи и полушанси за да се наметне. Како што беше случајот во прво кола кога по една одбиена топка одлично се снајде и даде гол. Го пишувам ова пошо ми е криво за момаков кој мислам дека има повеќе капацитет,ама како одминува времето гледам дека му фалат муда и фудбалска дрскост за да го покаже својот целокупен потенцијал. Треба да работи побрзо на тоа поле, зашо ако почне да паѓа од гранка на гранка може да се збогува од топ кариера.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Јани Атанасов со 2 фантастични гола за Хајдук во победата над Локомотива од 3-6 во купот на Хрватска.

Прво за 1-2 водство на Хајдук


И потоа за 2-5

 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Елмас со два гола за Наполи во победата од 3-2 над Лестер во рамките на Лига Европа. Со оваа победа Наполи се пласираше во следната фаза. Кога не играат поголем дел од првотимците на Наполи ( а тоа се дешава најчесто во ЛЕ) Елмас има позабелеителна улога на терен. Се глеа тоа по настапите во ЛЕ каде често е стрелец годинава. Само нека продолжи така да ги користи минутите кои му се даваат.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
@puno

znaci vozis porshe, zvezda si u fudbalski klub, pravis seriozni pari i imas lazna vozacka u novcanik.... daj bre objasni go ova, eve kalas u gepek da imal ke sfatev, sakal da proslavi nesto da se relaksira na plemenski nacin ama ova be puno?

bez zaebancija ako imas nekoja teorija daj kazi, vaka ke mislam apla mutavi indijanci imame u repkata....
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
@puno

znaci vozis porshe, zvezda si u fudbalski klub, pravis seriozni pari i imas lazna vozacka u novcanik.... daj bre objasni go ova, eve kalas u gepek da imal ke sfatev, sakal da proslavi nesto da se relaksira na plemenski nacin ama ova be puno?

bez zaebancija ako imas nekoja teorija daj kazi, vaka ke mislam apla mutavi indijanci imame u repkata....
И јас би сакал да сум на негово место, не би сакал да работам амал како тебе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
И јас би сакал да сум на негово место, не би сакал да работам амал како тебе.
ne se sekiraj za mene puno, nit za kalash nit fejk dozvola imam potreba, nitu pak me sudele...

te prasav za nego, sto mu se vrti u tikvata za vakvi gluposti da pravi ali eve spored odgovorot i ti bi gi pravel valjda normalna stvar e kaj vas ova?
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Има вакви муфљузи и од наша, да бидеме искрени. Можда не се извикани ѕвезди од типот на бардето, али пола камионџии се со фејк документи горе. Клетоста на балканот е тоа, и затоа неможат да не смислат западњаците, али ај друга тема скроз.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Има вакви муфљузи и од наша, да бидеме искрени. Можда не се извикани ѕвезди од типот на бардето, али пола камионџии се со фејк документи горе. Клетоста на балканот е тоа, и затоа неможат да не смислат западњаците, али ај друга тема скроз.
jas razbiram kamiondzii so se borat za opstanok, ne razbiram fudbaleri so vozat porshe so lazna vozacka...

nema nikakva vrska ednoto so drugoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom