Македонски фудбалери во странство

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
jas razbiram kamiondzii so se borat za opstanok, ne razbiram fudbaleri so vozat porshe so lazna vozacka...

nema nikakva vrska ednoto so drugoto.
И други низ светот се борат, па не се "снаоѓаат" како нашиве тука. Остај сеа ти, мали смо ал смо говна.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.498
jas razbiram kamiondzii so se borat za opstanok, ne razbiram fudbaleri so vozat porshe so lazna vozacka...

nema nikakva vrska ednoto so drugoto.
Апсолутно е така. Камионџиите и остала фела треба да дадат една-две плати за да завршат возачка. Башка што времето потрошено на возачка можат да заработат, односно ако одат на часови - губат пари. Фудбалерите ако ништо друго работат помалку од камионџиите на неделно/месечно ниво па сигурен сум дека имал време и за часови.
Барди да побарал од ДУИ возачка, имале да му склепат одма без никаков проблем. Сигурен сум за 2-3 илјади евра и во Шпанија ќе ти дадат возачка.
Стварно е срамота ова. Возиш порше а немаш возачка ебате тоа мрднатиот. Башка што имаш некое реноме во Шпанија и Македонија. Не смеел да си дозволи вакво нешто. Се мислам што му прелетало низ глава за ова да го направи.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.167
Поени од реакции
15.962
И други низ светот се борат, па не се "снаоѓаат" како нашиве тука. Остај сеа ти, мали смо ал смо говна.
Стварно бе, да си дудук да не положиш за возачка. Бар у нашава северна издркотина можел да плати регулар да положи а не да ваѓа фалц.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.754
Барди е, да отишол да полага ќе му дале возачка за дрес и слика ебате. Сигурно поскапо го коштал фалцот, него да земе да положи со врски у чаир. Добро пиша Ск92, баш ме занима каков бил мисловниот процес кој го довел до ова решение.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Барди е, да отишол да полага ќе му дале возачка за дрес и слика ебате. Сигурно поскапо го коштал фалцот, него да земе да положи со врски у чаир. Добро пиша Ск92, баш ме занима каков бил мисловниот процес кој го довел до ова решение.
Nema misloven proces.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Славче Војнески и Чеде Јаневски се едиснтвени рангирани Македонски тренери на coachrankings.Чеде го добро знаеме ама за Славче реално слупам прв пат.Гледам дека бил асистент на репрезентацијата ама никогаш не водел клуб кај нас..
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Žalno e kako Elmas ispušti milion šansi da si obezbedi mesto vo Napoli. Toa što trebaše on da go pravi od koga dojde vo Napoli počna da go pravi Kvaračelija ili kako i da se preziva gruziecot. Prv natprevar za Napoli so gol i asistencija i ludilo kaj Napolitancite. Elmas poleka e zaboraven, a dobi milion šansi kaj što trebaše da blesne. Sega plus Napoli gi nosi Simeone junior I Raspadori taka da Elmas padja vo ušte pogolema senka. Neka bega so vreme od Napoli ako saka kolku tolku da si ja spasi karierata.
 
Ф

Флеш

Гостин
Žalno e kako Elmas ispušti milion šansi da si obezbedi mesto vo Napoli. Toa što trebaše on da go pravi od koga dojde vo Napoli počna da go pravi Kvaračelija ili kako i da se preziva gruziecot. Prv natprevar za Napoli so gol i asistencija i ludilo kaj Napolitancite. Elmas poleka e zaboraven, a dobi milion šansi kaj što trebaše da blesne. Sega plus Napoli gi nosi Simeone junior I Raspadori taka da Elmas padja vo ušte pogolema senka. Neka bega so vreme od Napoli ako saka kolku tolku da si ja spasi karierata.
Прво,Елмас е шетан цело време секоја позиција,А не ја игра својата природна позиција .... Три тренери се сменија,Анчелоти,Гатузо,Спалети ...Секој со своја замисла ..... Пред Елмас имаше и уште има првотимци кои се средина,Елмас е повеќе да пополни и да добие минутажа,што е лошо и ефект и данок веќе зема на него .

Кварачела е земен како прва опција и веќе ослободено место,Мертенс си отиде.Инсиње си отиде .... Отворена позиција има и слободен е и може да игра на своја природна позиција ....

Елмас е спротивно .... И покрај тоа ,лани беше добар ....На Елмас му треба слободна природна позиција и постојана минутажа ....
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Прво,Елмас е шетан цело време секоја позиција,А не ја игра својата природна позиција .... Три тренери се сменија,Анчелоти,Гатузо,Спалети ...Секој со своја замисла ..... Пред Елмас имаше и уште има првотимци кои се средина,Елмас е повеќе да пополни и да добие минутажа,што е лошо и ефект и данок веќе зема на него .

Кварачела е земен како прва опција и веќе ослободено место,Мертенс си отиде.Инсиње си отиде .... Отворена позиција има и слободен е и може да игра на своја природна позиција ....

Елмас е спротивно .... И покрај тоа ,лани беше добар ....На Елмас му треба слободна природна позиција и постојана минутажа ....
Dobivaše i po celi natprevari, ednostavno ne go pruži toa što se očekuvaše od nego. Znaeše da dae gol, i namesto da prodolži taka, padjaše u dolg niz neprimetni nastapi. Vidi i ja najviše od se sakav da uspee vo Napoli, ne propuštiv natprevar na koj igraše, ama realnosta e taa. Ne se nametna na način na koj se očekuvaše.
 
Ф

Флеш

Гостин
Dobivaše i po celi natprevari, ednostavno ne go pruži toa što se očekuvaše od nego. Znaeše da dae gol, i namesto da prodolži taka, padjaše u dolg niz neprimetni nastapi. Vidi i ja najviše od se sakav da uspee vo Napoli, ne propuštiv natprevar na koj igraše, ama realnosta e taa. Ne se nametna na način na koj se očekuvaše.
Еве ти за сезона 21/22


Squad: 37, Starting eleven: 12, Substituted in: 25, On the bench: 0



25>12
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.491
glavniot problem na elmas e taktickiot del odnosno fudbalskata inteligencija. se drugo ima za vrvna kariera, ama za zal izgleda mu fali toa spomnatoto i toa go limitira. so iskustvo moze so tek na vremeto nesto da pokrie, ama toa e baven proces i mu treba trener koj bi se zamaral.

spored mene malata minutaza kaj napoli e zasluzena bidejki realno retko ima dobri partii. i kaj nas najcesto e dobar protiv slabi protivnici, togas izgleda kako volshebnik, no protiv kvalitetni igraci ne e mnogu efektiven. previse losi odluki nosi, previse sebicen e na momenti. kaj nas sepak igra deka i takov e podobar od drugite, no kaj napoli ima kvalitetna konkurencija i normalno nekoj drug ke igra povise.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom