Македонски специјални единици (полициски и воени)

С

Спенсер

Гостин
Маршот од 30 км со опрема од 40 кг за кој е за волците или тигрите извини ногу тука не те разбирам што сакаш да кажеш, ако може така некако по разбирливо посебно за Волците ми кажи и посебно за Тигри :salut:
Волците го направиле :) стандардна вежба... :)
 

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
Се врати првата механизирана бригада по 6 месечната мисија во Авганистан. Имаше прееска на вести не можам да најдам видео нека постира некој ако најде.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Се врати првата механизирана бригада по 6 месечната мисија во Авганистан. Имаше прееска на вести не можам да најдам видео нека постира некој ако најде.

Да се надоврзам...сабајле на МТВ 1 имало нешо од Маврово директно ..дечкиве од Воена Академија ги носеле на вежба веќе 8 дена биле таму..ако најде некој видео нека стави..
 
С

Спенсер

Гостин
Да се надоврзам...сабајле на МТВ 1 имало нешо од Маврово директно ..дечкиве од Воена Академија ги носеле на вежба веќе 8 дена биле таму..ако најде некој видео нека стави..
Хммм.... ЕБР беа на Пониква... ја бев во Маврово во неделата,ништо не приметив :) ама изгледа се,мора обука и во зимски услови...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
a tigrite odat li na popova sapka?lani odea a sega neznam ako ima nekoj da mi kaze


 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Грешка сте академците беа на Шапка не на Маврово :wink:
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
^- И мене стандардното МП-5че ми прај највеќе мерак... ама ова што ти пушуваш Латиница и со здебелне фонт,ич не ми е по кејф :)
епа сега згресив нешто несакаше да ми пишува кирилица а фонтот го уплескав.Инаку мене ми се највеќе биндисува МП5 на тигрите со зелезниот кундак на расклопување.
Onnet_Andon_Davcev_Tigri_018.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom