Македонски специјални единици (полициски и воени)

F

Frankie Yale

Гостин
Да, најголем проблем се, особено поради фактот што не секогаш можеш да ги распознаеш

Токму и затоа не се нафаќаат сите на ваква работа.
А и тие што би се нафатиле, не се сите доволно стручни за high risk zones.
Private contracting e еден од најлукративните бизниси кој вреди повеќе од 100 милијарди долари годишно. Само во Ирак имало околу 100,000 "приватни војници" само сеа ги забранија мислам. Tака да, се нафаќаат и тоа како.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
А колку се способни на 40 години?
Дали работат со истиот интензитет?
Дали сетилата им се остри како на 25 год.?
Дали се доволно прецизни?
Најдобрите платеници се оние што имаат повеќе од 38 години.... најплатени се, добар платеник може да заработува и 50.000 долари месечно.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
да точно Holy Temple истото што го реков и јас ПЕП се обични џандари но повеќе физички спремни и секаде одат
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
да точно Holy Temple истото што го реков и јас ПЕП се обични џандари но повеќе физички спремни и секаде одат
Да де. Само на почетокот имав забуна дали тоа се Тигрите ама не биле

и амблемчето им е добро ако е истото што го имаат сега

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/hs330.snc4/41612_142157372465375_9432_n.jpg

 
С

Спенсер

Гостин
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
pa i na mene gorniot mi se poveke bindisuva se sto e novo se e po grozno.Isto taka i amblemot na tigrite stariot crniot e najubav crno na crno odi.

--- надополнето ---

mislam amblemot crniot za vreme na vojnata.
 
С

Спенсер

Гостин
pa i na mene gorniot mi se poveke bindisuva se sto e novo se e po grozno.Isto taka i amblemot na tigrite stariot crniot e najubav crno na crno odi.

--- надополнето ---

mislam amblemot crniot za vreme na vojnata.
Амблемот во форма на штит :) а што му фали на новиот? на аватар што ми е? има и светла и темна варијанта...
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
На 28ми Феврруари или 1 Март е ден на пСО :) и тогаш би требало да има...
Јесте да ќе биде тоа па тоа али ми дојде една идеа..ај коа ќе се знае кога точно ќе биде да се организираме од форум заедно..?
 
С

Спенсер

Гостин
Јесте да ќе биде тоа па тоа али ми дојде една идеа..ај коа ќе се знае кога точно ќе биде да се организираме од форум заедно..?
Секако :) ако не од тука, од авијација не ни бега :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom