Македонски специјални единици (полициски и воени)

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Доколку одговара датумот секако ќе дојдам, до тогаш има време.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Само ако носат +3 другарки :baeh:
Жалам, моите колешки се за во козметички и фризерски салон, изложба, театар итн итн итн. Ретко која би се нафатила да ми прави друштво :(
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
pa shadow noviot okrugliot e mn grozen,amblemot na tigrite stariot e mn poubav



 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
На 18 август сигурно одам.А за на 28 февруар или 1 март незнам ќе видам како сум слободен.
 

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
Ден на пСО е 1 март ако сте за пбавезно да се собереме да идеме :D
 

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
Гледам дека зборите само за специјалните единици( тоа е и темата :D) ако знае некој нека каже нешто за воената полиција имам од нив календари утре ќе ги сликам и мојата опрема ќе ви ја покажам :)
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
jas znam za voenata policija.taa e najstara edinica na ARM formirana na 15 april 1992 15 dena posle formiranjeto na arm.nivnoto moto e sekogas podgotveni.Isto taka odat na misii vo drugi drzavi i pravat podrska na MVR.Eden covek od mojata ulica e vo niv i e mn. zadovolen.
 

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
Си бил нешто во полиција или...........
хахаха не бе брат види прво колку години имам неможам нигде да идам :D исто како ти што ја имаше покажано твојата што си ја купил така и јас сакам да ви ја покажам мојата ШТО СУМ ЈА КУПИЛ :D
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
хахаха не бе брат види прво колку години имам неможам нигде да идам :D исто како ти што ја имаше покажано твојата што си ја купил така и јас сакам да ви ја покажам мојата ШТО СУМ ЈА КУПИЛ :D
о дури сега видов колку години имаш. Извини, и дај и ти стави некои слики од твојата што си ја купил
 

Kajgana Shop

На врв Bottom