Македонски специјални единици (полициски и воени)

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Абе со мои очи ги гледав,на мене ле ќе ми кажуваш.Правиш ме да сум шизофреничар.Еве ти слика декември 2017,после завршен подофицерски курс,мојот пријател е на сликата.
Прегледај го приврзокот 210782
Се сеќавам на овој курс. Примарен курс за лидери инаку, ПКЛ. Ова е чекор кон курс за подофицер. Најмногу што можеш на овој курс да добиеш е унапредување од разводник во десетар. Тоа и трошење време.
Имаше способни луѓе на овој курс, ама имаше и апчиња за глава
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
Се собраа Генералите.Во белата кошула првиот началник на ГШ и двајца волци.
20190617_132902.jpg
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
I ovie ne se specijalci , znaci off topik.
Еднаш волк секогаш волк,уште од почетокот на темата се ставаат слики од поранешни и сегашни специјалци.Битно е да биле некогаш во состав на специјална единица.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
mudrecu radi tvoj komentar moderatorit epobrisaa kup dobri sliki.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
Не се декларирам како мудрец,еден од првите сум на темата и ги следам правилата.Кратко и јасно.Секое мислење што е надвор од темата се бриша.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Не се декларирам како мудрец,еден од првите сум на темата и ги следам правилата.Кратко и јасно.Секое мислење што е надвор од темата се бриша.
Ne se ljuti
se shalam
sheta
onakvi sliki never again.
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, дали може некој да пише каков е процесот за да влезеш во ЕСЗ Тигар, дали треба да имаш стаж како полицаец, дали преку некој конкурс се влага и одприлика од какви вежби се состој обуката. Неможам да најдам на форумов нигде, прочитав било корумпирано па имало нова систематизација па построго било и не знам сеа на што да верувам.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Дечки, дали може некој да пише каков е процесот за да влезеш во ЕСЗ Тигар, дали треба да имаш стаж како полицаец, дали преку некој конкурс се влага и одприлика од какви вежби се состој обуката. Неможам да најдам на форумов нигде, прочитав било корумпирано па имало нова систематизација па построго било и не знам сеа на што да верувам.
Преку интерен оглас се конкурира за во единицата, моментално има, баш вчера слушнав. Летово имаш физички проверки, трчање згибови склекови стомачни качување по јаже. Иначе последната обука беше доста строга и многу различна од предходните, така ќе биде и оваа. А за стажот не сум сигурен, мислам да не беше 1 година како полицаец, ама тоа го пишува во конкурсот. Иначе обуката се состои од селекционем дел "дрил" 1 месец трае и потоа следува основна па специјалистичка обука.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Допис за конкурс одамна има пуштено по МВР ме чуди што побрзо не протече информацијата тука.
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
IMG_20190625_135401.jpg

Може ли да се најде униформа како таа светлата десно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom