Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Исправка една
Димитар е од Берово,мој сограѓанин,туку поради неговата работа и татко му кој беше полковник во АРМ и тој исто работеше во касарната во Штип се преместија да живеат во Штип.Значи да се знае Димитар Двојаковски е Беровец од Берово.
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Значи сега во Штип настанот ќе се случи на 6 мај Недела, така е?
Семпер напиша дека ќе биде на 4 мај а на сликата поставена погоре од страна на Баженце пишува 6 мај Недела. Можеби нешто се сменило, кој знае нека каже како е состојбата.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Не не,јас кажав дека генералните проби во Охрид и Струмица ќе бидат на 3 мај,на 4 мај во Штип.А вистинската вежба во Штип ќе биде на 6 мај,наредниот ден на 7 ќе си биде во СК.
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Не не,јас кажав дека генералните проби во Охрид и Струмица ќе бидат на 3 мај,на 4 мај во Штип.А вистинската вежба во Штип ќе биде на 6 мај,наредниот ден на 7 ќе си биде во СК.
Лошо сум разбрал, извини.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Тука никаде не пишува за Струмица ни Скопје.
Имате погрешни информации.
 

Attachments

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Тука никаде не пишува за Струмица ни Скопје.
Имате погрешни информации.
Значи ти не читаш убаво јас ти викам дека генералните пробни вежби ќе бидат во Охрид и Струмица на 3 мај,а наредниот ден 4мај генералната пробна вежба во Штип.На 5 имаш показна вежба во Охрид,на 6 во Штип и на 7 ќе има и во СК.
upload_2018-5-3_16-38-40.png
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Во поканата нема ништо наведено дека ќе има показна вежба на 7ми Мај во Скопје.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
На нас ни останува да видиме,од мене на 6 мај очекувајте ептен добри слики а ако можам да направам некако ќе постирам и некое видео. :uzi:
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Случајно нешто најдов за РЕНЏЕРИ.
Првата слика мислам дека е некоја нивна секојдневна работа.Втората слика сигурно е некаде во Ирак со колеги од САД. Третата е некоја обука за опстанок во природа.


 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
upload_2018-5-3_23-32-6.png
Сепак ќе има вежба и во СК
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Случајно нешто најдов за РЕНЏЕРИ.
Првата слика мислам дека е некоја нивна секојдневна работа.Втората слика сигурно е некаде во Ирак со колеги од САД. Третата е некоја обука за опстанок во природа.


првата слика е вообичаена вежба
втората е на мисија во Авганистан
третата е на преживување, во времето кога Насер не беше пензиониран и Павле беше полковник, а Фатмир Бесими министер, и сите заедно пиеја вода од дождот
 
Член од
23 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
20
Физички тестови за во Арм, и специјаноте единици на Арм точен одговор ми треба и дане се сменале критериумите затоа прашувам пак, и и униформите дали ги сменаа или уште со литите јајах од јна :Д
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
Следна слика од календарот и таа е со полош квалитет од предходните бидејќи е сликан со телефон како што е закачен календарот.
Ako ne e problem slikaj gi site i staj na edno mesto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom