Македонски избор за Евровизија 2011

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ме интересира дали публиката изврши колективно самоубиство или заспа?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас не би издржал да излезам од салта.Или би се успал или би се самоубил.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
КАКОВ СРАМ. барем песна да му напишеа на рецитаторот помалку ретардирана веке кога мора да го пуштиме кретенот барем песна да има колку толку прифатлива !!! РУСИНКА ?! КАКАЛИН ??!?! се надевам ова е мајтап !
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
леле.. колку ли сме сите изненадени...

инаку оваа песнава на влатко мнооооооооогу ми е позната... мелодијата мислам дека е украдена.. баш ке се потрудам да побарам ја јутуб од кој ли беше оваа мелодија
Почетокот е дрпнат од никој друг него Џастин Тимберлејк - Sexy Back :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
ок се офсајд, тие двајца што пееја природни инструменти им се микрофон и тапани иначе мислам дека се во договор и свират со Влатко Лозаноски!
А бе ги знам дечките другари ми се...да свират со влаДче
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
Сега ја преслушвам Рам Там Там повторно...единствено најевровизиска песна беше оваа година.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.311
Поени од реакции
15.544
Зашто едноставно не престанете да гледате евровизија, дури ни по цена на добар сеир. Денес ќе искочат од МТВ со информација дека Евровизискиот „спектакл“( :icon_lol: ) го следел толку и толку луѓе, најгледан настан бла бла бла, а да земат да споредат со циркус што го даваат, ќе видат дека е иста гледаноста, односно дека народот гледал циркус а не „спектакл“...

Имавте Интер-Сампдорија, имавте потоа Оскари, имавте и некои турски серии на А1 сигурно, се е подобро од ова... туку гледајте вие, па после секоја година исто ќе биде...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.443
Поени од реакции
7.829

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Уште ве држи еуфоријата од вчера :tv:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Имам само едно да кажам за ваквово.
„Ни какаш ти
Ни какам ја“
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Јас само ке кажам дека (н)вие , нашиот менталитет гаден и смрден, неможам да го смислам. Па до толку да се плукало..
Има многу интересни коментари на официјалниот клип на јутуб , ке додадам некој тука
Pa vi Makedonci niste normalni.

Milan je bio razmazena, mala, plava PEDERCINA pa smo ga podrzavali, zato sto je nas, Srbin. A od ovih vasih komentara zelim srati.

Decko je bas simpa a i pesma nije losa. Pozdrav.
Сите критичари бе зад телевизори а? Ми се гади од сопствениот народ поради воа плукање на Б У К В А Л Н О СЕ наше.
Отишол некој наш пеач без еден тон гомна од сопствениот народ на глава? Беше Владо, песната му била мртва ваков бил наков бил.. Песната е преубава, дод ден денес се слуша и е една од најголемите хитови на Владо. Отиде Каролина. За Тоше ми е грев да зборувам.. Зошто на тогашнаречениот ‘‘лигав‘‘ Тоше му дадоа целосно право за евровизија? Песната.. катастрофа! Ваква била наква била.. и еден тон гомненици.
Мартин Вучиќ. Со шишиња се маваа у универзална. Песната и изведбата европска текстот просечен. Плукање? Многу!
Последните 2 избори не ги гледав и не ги следев па неможам да искоментирам ама ова е веќе претеризам. Песната си е добра за на евровизија, не е ништо посебно ама исполнува некој критериуми што европа ги бара.


A со песнава шо е ? Зибен зибен ? Кое место го извади ? Второ.
Ај размислете малце како плукате на нешто свое па после ке праиме муабет.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Јас само ке кажам дека (н)вие , нашиот менталитет гаден и смрден, неможам да го смислам. Па до толку да се плукало..
Има многу интересни коментари на официјалниот клип на јутуб , ке додадам некој тука


Сите критичари бе зад телевизори а? Ми се гади од сопствениот народ поради воа плукање на Б У К В А Л Н О СЕ наше.
Отишол некој наш пеач без еден тон гомна од сопствениот народ на глава? Беше Владо, песната му била мртва ваков бил наков бил.. Песната е преубава, дод ден денес се слуша и е една од најголемите хитови на Владо. Отиде Каролина. За Тоше ми е грев да зборувам.. Зошто на тогашнаречениот ‘‘лигав‘‘ Тоше му дадоа целосно право за евровизија? Песната.. катастрофа! Ваква била наква била.. и еден тон гомненици.
Мартин Вучиќ. Со шишиња се маваа у универзална. Песната и изведбата европска текстот просечен. Плукање? Многу!
Последните 2 избори не ги гледав и не ги следев па неможам да искоментирам ама ова е веќе претеризам. Песната си е добра за на евровизија, не е ништо посебно ама исполнува некој критериуми што европа ги бара.


A со песнава шо е ? Зибен зибен ? Кое место го извади ? Второ.
Ај размислете малце како плукате на нешто свое па после ке праиме муабет.
Влатко фан? Кои црни критериуми.... боја на глас? текст? сценографија? Ништо од споменатово не штима... поседно првото
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Добро Србиве и магаре да пратат ќе го поддржуваат јасно, сепак е Србин.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom