Македонски избор за Евровизија 2011

Статус
Затворена за нови мислења.
С

сашенко

Гостин
Да не го заборавиме моментот - пејачите изведуваат песна на сцена, а микрофоните на водителите уште уклучени па муабети одозгора се слушаат.
Секоја година јас викам дека следната нема да гледам, ама после ова мислам дека дефинитивно се откажувам.
Губат, публика, губат гласови а со тоа и пари од смс.Губат се, довербата кај народот одамна ја изгубија.И зошто национална телевизија? Зошто да платам? Едно е да речеш немаат пари ама се трудат и дај да им помогнеме.Ама ова се почетнички и аматерски грешки.Нека соберат екипа, нека почнат реклами како и сите други телевизии и да прават пари.Да прават со тие пари емисии, да земат опрема нешто помодерно и да се вратат у живот и да понудат нешто квалитетно тогаш ке плаќам за да ги гледам.Ама они сакаат да лежат и да им стигаат пари на сметка за плата и проекти каде ке се заебаваат.ЕПА НЕМА....неспособни се, не е до парите..
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Се прашувам со кој памет некој би гласал за Ангелина Стојаноска, која ниту имаше убава песна, а ја имаше и една од најлошите интерпретации што сум ја слушнал било кога? Како може да добие повеќе од 1000 гласови и да заврши трета по телевоутинг?

Се согласувам за тоа дека жирито е многу пореално со гласовите.
Не сум сигурен дали воопшто пееше.Јас барем ништо не слушнав.За што всушност зборувам
 

milky

битолчанка
Член од
20 август 2009
Мислења
39
Поени од реакции
2
Дечкото шо победи оваа година на нашиот избор можи го бива за водител ама за пеач дефинитивно НЕ:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom