Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Не знам дали е до мене, ама интересот да го гледам Идол ми опадна значително откога се виде дека жирито е монтирано. И монтажите се со секое наредно давање се поочајни и поочајни. Тапоини. :pov:

Запалиќу пола зграда...
Како мислиш, жирито е монтирано?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Незнам како мислите монтирано. Сепак мислам дека не е... Само мислам дека некаде имале неколку минутна/часовна замена со некои други...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.359
Поени од реакции
7.816
абе првата аудиција можда е монтирано некои минути жирито(отпосле додадено жирито со Тони, Игор и Калиопи)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Учесниците настапувале пред друго жири, не пред ова што го претставуваат на А1 (тоа само во првите неколку аудиции). Се гледа и од визуелен, тонски и од аспект на неприродна комуникација меѓу жири и учесници.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Како мислиш, жирито е монтирано?
Па монтирано е, не биле Калиопи, Тони и Игор на аудициите, т.е првичните аудиции. Друго жири било.

Башка на фејсбук страната на Macedonian Idol, една од тие што биле на аудицијата го изјави ова:

Mi Vika Igor Dzambazov deka sum bila umna, intelegentna, vakva, nakva, a fintata e vo toa sto ja nego go nemam ni videno na audicijata.. xD hahahahahaha .. ne sum znaela deka i toa moze da se sluci xD hahahaha Sesto, sesto xD
После одоздола има следни коментари:
montirao e zirito?
Sekako :) za Veles e montirano 100 %, go osetiv toa na svoja koza ;)
sekade e montirano ne samo vo veles... bez veza.
E za toa ne znam... ama za Veles sigurno znam, se e izigrano.. Bez veza, ko sto vikas ;)
Па после има пак:
За време на аудициите низ градовите, жири комисија не беа Игор, Тони и Калиопи. Беше Сузана Турунџиева и некои луѓе од А1. Ова е чиста монтажа што го гледаме на ТВ. Не е добро тоа....
Pa bea edni totalni anonimusi..edno vakvo sou ne moze da si go dozvoli toa!!!! kolku talentirani lugje ne pominaa ejjjj..zaradi niv se!!! ni ja unistija sansata da dojdeme duri do Igor kaliopi i toni koi se sepak pokompetemtni od niv!!!!! zalosno...ne razocaraaa stvarno koga gledam na kakvi im dale sansa!!
!
Pa trebalo montazata malku poubedlivo da ja napravat :) Voditelite i natprevaruvacite se na kratki rakavi ili preramki,so e normalno bidejki audiciite bea letoto, a igor kaliopi i toni se na dolgi rakavi i so salovi :))
Башка од повеќе градови кандидати кажуваат дека Сузана Турунџиева била во жирито.

А на последнава емисија од НЕБО се гледаше дека е монтирано!

СРАМОТА, нема што друго да кажам! Ме разочараа...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.655
Поени од реакции
43.496
Јас разбрав од едно девојче од нашата генерација, што настапувала во Струмица, дека освен Сузана бил и стилистот на Боки 13.. Кој е тој појма неам :):)
 
В

Вори

Гостин
Жирито е монтирано сто посто.И искрено мене ми е глупо да гледам со монтирано жири.
Две познанички од мојов град ми кажаа дека во жири биле сосема други луѓе.Некоја Турунџиева и некој стилист,појма неам.
Глупости во боја..

Иначе за тие што викаат дека не е монтирано.Дали некад влегле во ист кадар жирито и тој што требаа да пее?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Живи срања. Однапред смислено сценарио.Воопшто не е интересно како што мислев.
Не ми е смешно, жално ми е.
Ако не сменат нешто за брзо време, драстично ќе им опадне гледаноста!
Монтажа, никаква.
Па толку ли не мислеле дека кандидативе ке кажат дека овие не биле у жири!?:tapp:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Идол...чим е на телевизијата на Велија не очекувајте нешто сјајно

п.с како прво ја незнам оваа телевизија дали некогаш ќе научи што значи тоа пуштање на емисија во точен термин а не пола саат +!
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Цццц срамота за организаторите!!!!
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Живи срања. Однапред смислено сценарио.Воопшто не е интересно како што мислев.
Не ми е смешно, жално ми е.
Ако не сменат нешто за брзо време, драстично ќе им опадне гледаноста!

Монтажа, никаква.
Па толку ли не мислеле дека кандидативе ке кажат дека овие не биле у жири!?:tapp:
Неможат да сменат веќе снимено е.
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Калиопа збор не кажа вчера, само сурати кај што си прави намонтирале, некогаш ја имаше истата реакција за повеќе различни кандидати :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom